Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Zły olej ?


Thomass6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem i ponownie zwracam sie do Was o pomoc, a mianowicie kiedy odpalam auto rano to zanim olej dojdzie do popychaczy to nic nie slychac a jak tylko troche sie rozgrzeje to zaczyna cykac. Na wolnych obrotach nic silnik chodzi rowno a jak dodam gazu to juz slychac. Czy to wina oleju? Dziwi mnie wlasnie to ze na zimnym wszystko ok a na rozgrzanym nie :no: i zauwazylem takze ze na zimnym obroty szybciej spadaja a jak troche pojezdze to znacznie wolniej opadaja:mysli: zaznacze jeszcze to ze jak kupilem auto to nie wiem na jakim oleju jezdzil wczesniej i ja wlalem polsyntetyk. Poradzcie cos na ten temat.

Pozdr dla wszystkich A4 klub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powod 1

Zuzyte panewki wałka rozrządu.

Mozliwe ze walki rozrzadu maja luzy w swoich panewkach. Wystarczy je splanowac o 1/100 i problem ustanie, hydro ani razu nie zastuka.

Powod 2

Zuzyte popychacze.

Stukania popychaczy sa niemal gwaratnowane w przypadku zerwania paska rozrzadu. Tlok uderza w zawor a ten w popychacz. Popychacz przytrzymywany jest przez krzywke zaworowa na walku. W tym momencie popychacz przekrzywia sie w swoim gniezdzie rozbijajac je nieco na boki. I mimo ze zastosujemy nowy popychacz, gniazdo w ktorym pracuje nie ma juz nominalnych wymiarow, a co za tym idzie nie utrzymuje takiego cisnienia oleju w hydro co daje nam mile stukanie szklanek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dzieki za szybka odp... i mam pare pytan...

o.d. powodu 1 - co to znaczy splanowac? i czy moge zrobic to sam czy musi byc fachowiec???

o.d. powodu 2 - czyli wymiana samych popychaczy nie wystarczy? a jesli wymienie tez szklanki to bedzie git??? ale o jakim wymiarze to wszystko pozniej dobrac zeby pasowalo i znowu nie stukalo???

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dzięki za szybka odp... i mam parę pytań...

o.d. powodu 1 - co to znaczy splanować? i czy mogę zrobić to sam czy musi być fachowiec???

o.d. powodu 2 - czyli wymiana samych popychaczy nie wystarczy? a jeśli wymienię tez szklanki to bedzie git??? ale o jakim wymiarze to wszystko pozniej dobrac zeby pasowalo i znowu nie stukalo???

Pozdr

splanować-to juz zabawa dla fachowca

hydrauliczne popychacze i szklanki to to samo

kup ori najlepiej.sprawdź jak wygadają krzywki na wałku,spr czy nie masz syfionej miski jakimis paprochami tzn starym skrystalizowanym olejem tzw grudki wyczujesz jak spuścisz olej.

jeśli wałek jest ok to zobacz ile kosztuja panewki jeśli sa to nie wielkie pieniądze to kup ori

problem z hydrauliką w audi to zjawisko dość czesto spotykane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...powiem tak auto bylo po wymianie panewek i pierscieni bo w strasznych ilosciach bralo olej to wszystko zostalo wymienione + uszczelka pod klawiatura i z olejem problem rozwiazany takze olej byl zmieniany. Po tych zmianach to wlasnie jest problem z tymi "popychaczami" (ktos kiedys powiedzial zeby zmienic olej na mineral i bedzie po krzyku) czy to pomoze na poczatek??? Aha co to jest "ori" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ori to "original", do kupienia w ASO-Autoryzowanej Stacji Obsługi Audi :cool1:

jesli jezdzilbys na syntetyku to wymiana na mineral moglaby pomoc ale w twoim przypadku pozostaje zmierzenie gniazda popychacza czy nie ma bicia i panewek na walku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem podobnie b4 wymienilem na olej bardzo gesty firmy vat pomogło na jakies 10000km wymieniłem takze popychacze ale bez rezultatu.sprawdz cisnienie oleju czy masz prawidłowe.powinno pomóc wymiana popychaczy ale zanim kupisz spr czy nie masz innych luzów byc moze krzywki siadaja na wałku rozrzadu.niech fachowscy spr bo mozna uzyc troszke nadwymiarowych szklanek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...