Skocz do zawartości
IGNOROWANY

3000km po wymianie rozrządu ścina pasek 1.9 AFN


marquentes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż 3 tyg temu zmieniłem rozrząd w 1.9 afn i wczoraj z ciekawości zaglądnałem pod pokrywę i zauwazylem iż delikatnie zaczęło mi drzeć pasek rozrządu na zewnętrznej stronie. Pasek również chodzi krzywo na kołach. Co teraz? mam reklamować rozrząd w sklepie którym kupiłem,uznają to w ogóle ?? a może tak jezdzic i to co ma się wytrzec to się wytrze ?

Na starym rozrządzie nie było tego zjawiska

2010113.jpeg

https://www.youtube.com/watch?v=afAm0jRiBZY&feature=youtu.be

Edytowane przez marquentes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek chodzi nierówno po kolach, jest ślad na osłonie rozrządu że coś o nią tarło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem u siebie taki przypadek u mnie winna byla rolka napinajca rozrzad mialem zestaw firmy INA

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Lechux33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem u siebie taki przypadek u mnie winna byla rolka napinajca rozrzad mialem zestaw firmy INA

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Zauwazylem wlasnie to samo ze napinacz giba się na boki podczas pracy silnika rolka w nim chodzi tak jakby koło było zósemkowane w rowerze. pojezdze tak jeszcze kilka tygodni i będę obserwował ,jak bardziej będzie ciąć pasek to zwalam rozrząd.

a ty w swoim przypadku reklamowales go czy kupiles drugi komplet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku widać ewidentnie, że rolka napinacza giba się na boki. Wada fabryczna. Ja bym reklamował całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem inny tylko u mnie po 5 tys juz dosc mocno pasek byl starty f11234c4d3264c29b549385bf0bf2d39.jpgb22816e2b959d2b9295e163e6ac77f8d.jpg

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku widać ewidentnie, że rolka napinacza giba się na boki. Wada fabryczna. Ja bym reklamował całość.

Mozesz powiedziec w ktorym sie momencie cos giba bo jakos nie wykukalem nic co by bylo dziwnego wpracy tego paska i rolek??? Ogladalem tem filmik ze 20 razy i jak dla mnie wsio jest ok. Pasek idzie prosto i lekko. Cos sie na nim lekko pojawia ale chodzi ladnie na srodku kół a wiec moze tylko oslona plastikowa byla za mocno sciagnieta i go gdzies lekko podtarlo. Jak by go scieralo to by nie byl rowno na kolach o an jest. Lepiej zrob fote jak nie pracuje wtedy sie lepiej kuknie. Teraz nic nie widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku widać ewidentnie, że rolka napinacza giba się na boki. Wada fabryczna. Ja bym reklamował całość.

Mozesz powiedziec w ktorym sie momencie cos giba bo jakos nie wykukalem nic co by bylo dziwnego wpracy tego paska i rolek??? Ogladalem tem filmik ze 20 razy i jak dla mnie wsio jest ok. Pasek idzie prosto i lekko. Cos sie na nim lekko pojawia ale chodzi ladnie na srodku kół a wiec moze tylko oslona plastikowa byla za mocno sciagnieta i go gdzies lekko podtarlo. Jak by go scieralo to by nie byl rowno na kolach o an jest. Lepiej zrob fote jak nie pracuje wtedy sie lepiej kuknie. Teraz nic nie widac.

2011238.jpeg

2011239.jpeg

2011240.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego co widze to nie schodzi z kół a i miesci sie na kołach tak ze moze z 1 strony wystaje bardziej(koło) ale jest ok. U mnie jest podobnie. I 2 pytanie kiedy to robiles bo z tego co widze to chyba masz za bardzo napiety ten pasek . Sam robiles czy ktoś Ci robił?. A to ze z 1 strony troche tam tego (płótna) sobie wystaje to bez paniki. Moze go gdzies obudowa podtarla.

Jak dla mnie jest ok i bym juz wiecej tam nie zaglądał

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego co widze to nie schodzi z kół a i miesci sie na kołach tak ze moze z 1 strony wystaje bardziej(koło) ale jest ok. U mnie jest podobnie. I 2 pytanie kiedy to robiles bo z tego co widze to chyba masz za bardzo napiety ten pasek . Sam robiles czy ktoś Ci robił?. A to ze z 1 strony troche tam tego (płótna) sobie wystaje to bez paniki. Moze go gdzies obudowa podtarla.

Jak dla mnie jest ok i bym juz wiecej tam nie zaglądał

pozdro

sam robiłem. delikatnie mi go podtarlo wlasnie ,ale juz chyba sie uspokoilo.robilem to miesiąc temu i przejechalem juz 4 tyś km od wymiany, nie ma opcji by go jakaś obudowa przytarla to widac odrazu ze zewnętrzna scianka napinacza go przytarła

Edytowane przez marquentes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego co widze to nie schodzi z kół a i miesci sie na kołach tak ze moze z 1 strony wystaje bardziej(koło) ale jest ok. U mnie jest podobnie. I 2 pytanie kiedy to robiles bo z tego co widze to chyba masz za bardzo napiety ten pasek . Sam robiles czy ktoś Ci robił?. A to ze z 1 strony troche tam tego (płótna) sobie wystaje to bez paniki. Moze go gdzies obudowa podtarla.

Jak dla mnie jest ok i bym juz wiecej tam nie zaglądał

pozdro

sam robiłem. delikatnie mi go podtarlo wlasnie ,ale juz chyba sie uspokoilo.robilem to miesiąc temu i przejechalem juz 4 tyś km od wymiany, nie ma opcji by go jakaś obudowa przytarla to widac odrazu ze zewnętrzna scianka napinacza go przytarła

Sprawdz jeszcze napinacz bo pasek mimo malego przebiegu wyglada na 60 tys. Przyczyna moze byc zbyt mocne napiecie. Kuknij czy jest dobrze napiety na napinaczu.

Pozdro

Edytowane przez Zimny Chirurg 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wymienilem rozrząd na nowo ,powodem tego koszenia paska było chyba zbyt mocne dokręcenie napinacza, bo jak rozebralem rozrząd to napinacz był pęknięty.

Jak na razie przejechalem 500 km i nie widać by szarpało pasek, zobaczymy jak będzie dalej.

teraz napinacz dokręcilem siłą 20 nm kluczem dynamometrycznym ,a nie na pałe jak wtedy ...

Edytowane przez marquentes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak już jesteście przy temacie rozrządu to zapytam...

Wymieniać szpilkę napinacza i rolki czy zostawić stare? Rozrząd firmy INA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...