Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne zachowanie sprężarki, czy to już jej końcówka?


Strzelam

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
W zasadzie od czasu kupna tj. kwiecień 2016 był ten problem, który opiszę zaraz.

Po załączeniu sprężarki, spod maski wydobywa się niesamowity pisk, pierwsze co zrobiłem wymieniłem napinacz i pasek(ruville i continental), niestety nic to nie dało.
Pisk po odpaleniu trwa jakieś kilkanaście sekund, chyba że przygazuję trochę no to przestaje piszczeć. Widać wyraźnie jak pasek obraca się na kole od sprężarki, tak jakby był zbyt słabo napięty, ale nie jest.
Kolejny objaw jest taki, że po ustaniu piszczenia z okolic sprężarki wydobywa się dźwięk takiego cykania cały czas podczas pracy.
Sprężarka chłodzi bajkowo, przy ustawieniu Lo można nabawić się reumatyzmu :grin:

Błędów z climatronica brak, z vaga też podobno nic nie ma (vagiem sprawdzał mi znajomy, mnie niestety nie było na miejscu)

Zastanawiam się czy to już końcówka sprężarki czy może to tylko jakiś problem z łożyskiem, albo sprzęgłem?
Miał ktoś może podobne objawy i jest mi w stanie coś podpowiedzieć.

Edytowane przez Strzelam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko to od 30 do 60zł, więc warto spróbować.

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że na pewno masz odpowiedni naciąg tego paska ?. Sam to robiłeś ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kolego mam identyczny problem w mojej A4 2.8. Po odpaleniu silnika bez klimy piszczy niesamowicie, natomiast po zalaczeniu klimy dzwiek sie zmienia nieznacznie, byla juz u mechanikow ale niestety jakichs niezbyt ogarnietych i tylko kupe pieniedzy wyrzucilem w nowa pompe wspomagania.

Teraz jak jest nowa to pozostaje jedynie sprezarka klimy albo wentylator bo chyba jedno i drugie jest napedzane tym samym paskiem.

Stwierdzilem ze koniec oddawania samochodu w rece patalachow i na dniach sam sie zabieram za wymiane, prawdopodobnie sprzegielka.

Edytowane przez kajmanovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko to od 30 do 60zł, więc warto spróbować.

W następnym tygodniu będę wymieniał górne wahacze, to przy okazji wyjmę sprężarkę i spróbuję.

Jesteś pewien, że na pewno masz odpowiedni naciąg tego paska ?. Sam to robiłeś ?.

Wydaje mi się, że jest ok, robiłem to sam, pasek jest mega sztywno napięty, napinacz dociągnięty na maxa moim zdaniem, chyba że zrobiłem to źle. Może znacie jakieś patenty żeby przez coś to zaprzeć i naciągnąć, jeszcze mocniej?

Hej kolego mam identyczny problem w mojej A4 2.8. Po odpaleniu silnika bez klimy piszczy niesamowicie, natomiast po zalaczeniu klimy dzwiek sie zmienia nieznacznie, byla juz u mechanikow ale niestety jakichs niezbyt ogarnietych i tylko kupe pieniedzy wyrzucilem w nowa pompe wspomagania.

Teraz jak jest nowa to pozostaje jedynie sprezarka klimy albo wentylator bo chyba jedno i drugie jest napedzane tym samym paskiem.

Stwierdzilem ze koniec oddawania samochodu w rece patalachow i na dniach sam sie zabieram za wymiane, prawdopodobnie sprzegielka.

Trochę może źle się wyraziłem w moim pierwszym poście, mi bez włączonej sprężarki nie piszczy, dopiero po wkliknięciu przycisku "śnieżynki" zaczyna się akcja.

Z moich obserwacji wynika, że pasek non stop napędza sprężarkę(może właściwie tylko jej 'koło), ale dopiero po wciśnięciu przycisku sprzęgło ją załącza i wtedy pojawia się pisk.

Co do wentylatora, główny wentylator od chłodnicy to ta wersja z wiskozą, natomiast ten od klimatyzacji jest elektryczny i z tego co widać po nim jest dosyć nowy, czyli któryś z poprzednich właścicieli musiał go wymieniać.

Edytowane przez Strzelam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u ciebie sytuacja jest klarowna :) U mnie dzwięk się zmieniał nawet przy kręceniu kierownicą. W tym samochodzie wiele rzeczy jest orginalnych fabrycznych np. wahacze co teraz robilem to byly fabryczne wiec zapewne to sprzegielko.

Kolo pasowe napedzane jest przez pasek a wlaczajac klime walek sprezarki zostaje zasprzeglony z tym kolem. Sprezarka nie hula non stop :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...