Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Symphony II vs RNS-D


Kornetpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem się zapytać czy w jakości dźwięku są duże różnice? Obecnie posiadam symphony II, znajomy miał kilka dni w takim samym egzemplarzu jak mój i też z nagłośnieniem Bose radio RNS-D i wydawało mi się że gra lepiej. Jak ktoś ma wiedzę na temat jakości dźwięku to proszę o opinie.

Edytowane przez Kornetpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opiniami zasłyszanych rnsd gra gorzej , dlatego nie zmpntowalem rnsd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby typ radia przy Bose miał inne niż marginalne znaczenie, jednostka w desce to i tak tylko deck, a dźwięk "robi" wzmacniacz w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby typ radia przy Bose miał inne niż marginalne znaczenie, jednostka w desce to i tak tylko deck, a dźwięk "robi" wzmacniacz w bagażniku.

Jak podpiąłem zwykłe radio zamiast oryginalnego to różnica była... podobno w symphony jest ukryta opcja korektora by polepszyć barwę dźwięku i może to jest problemem że jest ustawione za nisko... W rns-d chyba jest to dostępne z opcji standardowo (chodzi o korektor)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jednostka w desce to i tak tylko deck, a dźwięk "robi" wzmacniacz w bagażniku.

Absolutnie nie! Wzmacniacz jak sama nazwa wskazuje tylko wzmacnia sygnał a jakość dźwięku zależy od procesora i przetwornika w samym radiu. Tak więc w tym samym aucie inaczej zagra radio z biedronki inaczej pionner, inaczej JVC i inaczej Sony. Do tego poszczególne modele tego samego producenta zagrają inaczej a raczej wycisną więcej z głośników, bo są na innych podzespołach.

Więc jeśli masz bose w aucie to radio safari jeśli takie pmiętasz :D nie zagra CI za czysto :D

Wracając do tematu nie znam modeli które przedstawił Kornetpl ale jeśli mają inne przetworniki dzwięku to będą grać inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. swoja kupilem z radiem sony czy jest sens wracać do fabrycznego radia? Chodzi mi o dźwięk. Czy w standardowym radiu concert jest możliwość ustawienia korektora po swojemu?

Edytowane przez Labedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ustawień podstawowych tylko niskie i wysokie tony... w symphony I da się wejść w opcje korektora, w symphony II podobno też ale u mnie nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


upilem z radiem sony

Jaki model? Niektóre soniaki, szczególnie te z logiem X-plode potrafią wycisnąć soki z głośników :D Tańsze modele mają mało możliwości ustawień i słabsze końcówki mocy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MEX-BT3100U

Ustawień i "polepszaczy dźwięku" ma sporo do tego port usb i bluetooth z funkcją zestawu głośnomówiącego. Tylko ori radyjko lepiej się komponuje z całą resztą. I zastanawiam się czy jest sens wywalac to.

Edytowane przez Labedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rns-y ogólnie idą w delikatność dźwięku i niby czystość... Słychać to słuchając rns-d, rns-e, a potem led. Nie każdemu to pasuje. Symphony zagra cieplej niź rns. Kwestia jaką barwę dźwięku wolisz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wysokie tony to symphony mi odpowiada, niskie tony są ok ale brakuje trochę basu. Po podpięciu telefonu do radia wszystko zaczyna śmigać że aż miło i wygląda mi na to tak, jakby oryginalne radio nie miało tyle mocy lub było zjechane na ustawieniach fabrycznych... podobno da się to podkręcić ale nie mam pojęcia jak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma b7 z fabrycznym radiem. Porównam jak to gra u niego a jak u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...