Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Zakładanie lusterka wewnętrznego fotochromatycznego (fotochrom, przyciemniające)


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

czujnik deszczu to na bank będzie wymiana właśnie bordnetza, macie zapewne lowline wersję....

Przy wymianie bordnetza można się już też pokusić na zrobienie sobie DRLi ;)

Ten kabelek nie ogarnie tego

tak tak DRLe w B6 :P

:kox: :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik deszczu to na bank będzie wymiana właśnie bordnetza, macie zapewne lowline wersję....

Przy wymianie bordnetza można się już też pokusić na zrobienie sobie DRLi ;)

Ten kabelek nie ogarnie tego

mam już multi więc-8E0 953 549 L lastmoduł mam już kupiony 8E0 907 279 F lustro i czujnik też, ksenon plus już siedzi, tylko instalacja mnie boli :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A CZY JESLI CHCIALBYM SOBIE PODLACZYC SAME lusterko wewnetrzne to czasem nie wystarczy podpiac zasilania np. z swiatelka w podsufitce? Przeciez czujniki sa w lusterku wiec powinno sie to odbywac poza wszelkimi komputerami... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem tak tylko problem ze znalezieniem rozpiski pinów;/ w aso wtyczka kosztuje grosze...

we wtyczce jest 6pinow

z sensorem (deszczu) to chyba już większa jazda

[br]Dopisany: 23 Luty 2009, 10:17_________________________________________________ma ktoś dostęp to ElS'y może tam jest taki opis pinów

pozdrawiam[br]Dopisany: 23 Luty 2009, 10:19_________________________________________________

hmm znalazłem coś takiego:

AutodimmingMirrorWiringDiagram-Side.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy przypadkiem kable do zasilania nie sa grubsze?? moze to ktos sprawdzic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę oddawał (wkoncu :gwizdanie:) auto w przyszłym tygodniu do kolesia który ma mi coś takiego założyć (i jeszcze wiele innych rzeczy)

...dam znać co i jak (oczywiście jak Ci się nie spieszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę oddawał (wkoncu :gwizdanie:) auto w przyszłym tygodniu do kolesia który ma mi coś takiego założyć (i jeszcze wiele innych rzeczy)

...dam znać co i jak (oczywiście jak Ci się nie spieszy)

bylbym wdzieczny jakbys podpatrzyl/podpytal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji podłączenia lusterka fotochrom warto pokusić sie o stworzenie instalacji do światełek coming home ;)

Ja (w B6) poszedłem odwrotną ścieżką najpierw uruchomiłem sobie światełka coming home, a teraz zabieram sie powoli do podpięcia lusterka tak aby światełka zapalały się tylko o zmroku.

Aby calość działała najważniejszym w całej zabawie jest to czy wasz moduł centralnej elektryki obsluguje czujnik zmierzchu a tym samym coming home.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie ten coming home.Opisz jak spradzwic, czy modul nadaje sie do tej opcji.I oczywiscie jak wyrezac coming home.Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz B6 to sprawdź czy moduł centralnej elektryki jest z literką F - bo inne nie dają sie zakodować => dodanie "light sensor" w opcji kodowania sterownika. W przypadku B7 póki co nie wiem jakie sterowniki obsługują tą opcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo podłączasz VAGa i sprawdzisz nr sterownika

Albo osłonę pod kierownicą i po lewej stronie masz duży czarny moduł z kilkoma wtyczkami i numerem

Zdjęcie poglądowe z allegro http://www.allegro.pl/item567951409_audi_a4_b6_01_04_1_9tdi_modul_swiatel_komfortu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dobra co dalej ;)

moze jakis opis :) bo ja tez bym sobie to zrobił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, opis będzie ale wolałbym dać wam opis w opcji pełnej wraz z podłączeniem lusterka fotochrom bo to co zrobiłem to z deczka druciarstwem zalatuje ;P (np. podanie na niektóre PINy masy, zmostkowanie innych). A więc zeby było profi jak założe lusterko to dam pełen opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest potrzebne? Kontroler w odpowiedniej wersji.

Okablowanie? Dorabia się je czy można kupić? Włącznik "coming home" na desce rozdzielczej? Co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcji profi potrzebne są:

1. lusterko fotochrom

2. włacznik świateł z opcją Auto

3. włacznik/wyłacznik świateł coming home

4. moduł centralnej elektryki który możemy zakodować na opcję czujnika zmierzchu.

5. Kilka pinów do wtyczki centralnej elektryki oraz włacznika świateł coming home (nr 000979 009)

6. Kilka pinów do włacznika głównego świateł (nr 000 979 225)

7. opis podłaczenia:

We włączniku świateł z opcją Auto

PIN 7 zmostkować z PIN 16 i połączyć z PIN 29 we wtyczce głównej w centralnej elektryce

PIN 1 przeciąć, podłaczyć do PIN 8 w Właczniku świateł comming home i do PIN 4 w tym samym właczniku

Włącznik świateł Coming Home (włacznik zasięgu reflektorów również)

PIN 7 podłaczyć do PIN 24 w Centralnej Elektryce

Lusterko fotochrom

PIN 6 podłaczyć do PIN 1 w lampce wewnętrznej

PIN 2 do masy

PIN 1 do PINu 1 w Właczniku świateł głównych i również podłączyć do PIN 4 i PIN8 w właczniku świateł coming home

PIN 3 podłaczyć do PIN 30 w centralnej elektryce

PIN 4, 5 - wolne

Lampa oświetlenia wewnętrznego

PIN 11 podłaczyć do PIN 19 Centralnej elektryce

W opcji "druciarskiej" taką jaką zastosowałem sobie na zimowe miesiące nic nie potrzebujemy poza obcięciem paru kabelków, podaniem masy na poszczególne piny i zakodowaniu sterownika wtedy coming home działają całą dobę ale nie daję żadnej gwarancji ze bedzie to działało u wszystkich i bez problemowo bo w vagu w tej opcji wywala błedy zwiazane z tym iż sterownik nie widzi wszystkich elementów wykonawczych instalacji.

Jak sie wstrzymacie parę dni to powinienem podłaczyć sobie całość u siebie bez włacznika swiateł w opcji auto tak wiec relację zdjęciowo opisową z operacji na żywym organizmie moge przedstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie zamontowac tylko coming home??

Czy wymagane jest zamontowanie przelacznika z funkcja auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie zamontowac tylko coming home??

Da się tak podłaczyć PINy w module centralnej elektryki aby działał tylko coming home (tak mam u siebie) ale tak jak powiedziałem juz wcześniej za to podłaczenie nie mogę wziąć żadnej odpowiedzialności bo to jest druciarstwo. Oczywiście bezwzględnym wymogiem jest to czy wasz sterownik obsługuje czujnik zmierzchu bo bez tego samo podłączenie elektrycznie nic nie da.

Czy wymagane jest zamontowanie przelacznika z funkcja auto?

Ja zamierzam u siebie połaczyć to w sposób zbliżony do oryginalnego ale bez przełacznika świateł w opcji auto dlatego za kilka dni powininem wiedzieć czy cos takiego jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z lusterkiem fotochromatycznego do b7 wyszedł problem...aktualnie jestem po rozmowie telefonicznej i nie pasuje to lusterko w miejsce starego zwykłego...;/ niestety jest większe (większy gdzieś około 1cm).. jak ktoś ma wymianę szyby to jest to super rozwiązanie.. w innym przypadku rezanie uchwytu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...