Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Zakładanie lusterka wewnętrznego fotochromatycznego (fotochrom, przyciemniające)


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kukałem po "szukaj" ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi. Trafiła mi się okazja i kupiłem lusterko foto. od B6 i z tego co widzę to uchwyt pasuje do B7 mam pytanko czy komuś znane jest okablowanie tego lusterka co pod jakim kablem?

We wtyczce jest 6pinow i odpowiednio kable:

1.biały

2.czarny

3.popielaty

4.żółty

5.brązowy

6.zielony

Dzięki za ewentualne info w temacie :hi:

hmm tu masz rozpiskę co trzeba i jak ;) szukać ;)

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_lusterko_fotochromowe_montaz_i_podlaczenie_fotochrom_samosciemniajace_cz_1-t73634.0.html

dokładniej w B7 jest zmiana:

Lusterko fotochromowe

1. PIN 1 – Plus przez bezpiecznik podłączony do obwodu 31 (W standardowej instalacji do 31)

2. PIN 2 – połączyć do masy (np. do PIN 6 w lampce podsufitowej)

3. PIN 3 – PIN 3 podłączasz do PIN 2 (w kostce 23 PIN'owej - modułu centralnej elektryki) -- to zweryfikować ale tak powinno być w B7

4. PIN 4 – lusterko prawe (wolny, chyba, że dokupiłeś lusterko prawe)

5. PIN 5 – lusterko lewe (wolny, chyba, że dokupiłeś lusterko lewe)

6. PIN6 – połączyć do PIN 1 lampki podsufitowej

potrzebujesz dokupić jeszcze

1. 8E0 971 833 - 1 szt. ( Wtyczka 6 PIN'owa do podłączenia lusterka)

2. 000 979 009 - 6 szt. (PIN-ów małych o nr 000 979 009)

albo gotowa wiązka:

http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/info/p284_Auto-Dimming-Interior-Mirror---Harness---Audi-A4-B7.html

generalnie do samego działania lusterka potrzebujesz tylko podłączyć pin 1 i 2. (jak się dobrze orientuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiła mi się okazja i kupiłem lusterko foto. od B6 i z tego co widzę to uchwyt pasuje do B7 mam pytanko czy komuś znane jest okablowanie tego lusterka co pod jakim kablem?

Opis MK4 wydaje się być poprawny dla B7, jednakże pamiętaj ze jak będziesz chciał podłączyć samo lustr to w przypadku braku wyłącznika świateł z opcją auto mogą się na fisie wywalać błedy uszkodzonego czujnika zmierzchu. Kolejne pytanie brzmi jakie masz lustro z B6 bo występowały 2 rodzaje i tylko model z dwoma fotodiodami w pełni współpracuje z auto-światlami i modułem c.elektryki

Oczywiście sposobem na ominięcie powyższego jest podłączenie jedynie PIN 1 (+) i PIN2 (masa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek S-Line ty chyba masz ori xenon to pewnie wasz też włącznik świateł z trybem AUTO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że po dokupieniu tego wyłącznika AUTo i modułu miałbym też obsługę włączania świateł po zmierzchu (i jednoczesnym wyłączeniue DRL) czy wiecie coś na ten temat ?

Dodatkowo można rozbudowac to o funkcję coming home.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie działam nad czujnikiem deszczu/zmierzchu plus lusterko fotochromatyczne oraz funkcja coming home... teoretycznie mam wszystko rozplanowane co i jak podpiąć.. aktualnie czekam na resztę części lada dzień powinny się zjawić...

mm.max a przypadkiem czujnik do jazdy w dzień nie jest odpowiedzialny za DRL ? (numer 4E0 955 559)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie bardzo wydaje mi się, że za to jest odpowiedzialny czujnik do jazdy w dzień (numer 4E0 955 559).

Tak zrozumiałem i według schematów i szukając po różnych forach. Może mm.max ma większa wiedzę na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyzatym to chyba masz to najprostsze lusterko ... jest jeszcze takie z włącznikiem(przyciskiem) z przodu i dwoma diodami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek S-line, To lusterko które masz to faktycznie najprostszy model z B6 i można go podłaczyć tak aby faktycznie się ściemniało gdy bedzie cię oślepiał samochód z tyłu ale nie będzie na tyle inteligentne aby wyłączało się ściemnienie jak wrzucisz wsteczny bieg. Z drugiej strony opcja AUTO najprawdopodobniej będzie współpracowala z DRL, choć nie jestem użytkownikiem B6 a B7 które mam w zasięgu nie mają DRL lub nie mają AUTO wiec niech wypowiedzą się koledzy którzy mają B7 z AUTO i DRL.

Mój opis w linku który cytujecie dotyczy B6 i jest sprawdzony na B6 w B7 trzeba wykonać drobne modyfikacje połączeń. Ale chyba MK4 nad tym się teraz doktoryzuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam aktualnie jeszcze aż tak bogatej wiedzy na ten temat.. aktualnie bardziej teoretyczna jak będę to robił (a już niebawem) pewnie będę wiedział więcej..

tu można poprosić o wypowiedzenie się ludzi z forum z B7 czy przełącznik DRL maja łącznie z czujnikiem (deszczu/do jady dziennej) czy też bez niego.. .. proszę o wypowiedzenie się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lusterku które pokazałeś są 2 fotodiody

Jedna z przodu lusterka (patrząc w kierunku jazdy sam)

Druga z tyłu lusterka

Proces ściemniania polega na pomiarze różnicy stopnia nasłonecznienie/zaciemnienia między fotodiodą z przodu a fotodioda z tyłu - dla przykładu zasłaniasz w dzień ręką diodę z przodu lustra (symulujesz noc), a światło padające na fotodiodę z tyłu lustra symuluje oślepienie przez światła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mk4 no to masz lustro z fotochromem do B7 ........ ale pod czujnik deszczu wiec nie pasuje do zwykłej szyby

Do ciebie będzie pasowało lustero z "małym" mocowaniem z A4, A6

Potrzebujesz takie

f6a01jn9.th.jpg f4de1fa0.th.jpg

może byc bez włacznika czyli ze starszych modeli A4 i A6 ale chodzi o sposób mocowania do szyby

Witam,

kolego masz moze numer takiego lusterka fotochromowego do b7 bez czujnika deszczu,tak aby mozna bylo zamontowac go na stare mocowanie.

A przy okazji w ktora strone trzeba pokrecic aby sciagnac lusterko?

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się w tym przypadku ma sprawa z szybą, bo z tego co wiem jest inna pod sensor deszczu...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się w tym przypadku ma sprawa z szybą, bo z tego co wiem jest inna pod sensor deszczu...?

tak pod czujnik deszczu jest inne mocowanie wielksze (taka podkowa) mozna ja nalepic na szybe a w miejsce czujnika chowa sie stare mocowanie - nie jest mozliwosci schowania czujnika deszczu (wiecej w warsztacie) potrzebna inna szyba.

A tutaj wyczytalem, ze jest lusterko fotochromowe z czujnikem swiatla do zamontowania na stare mocowanie (lecz w tym przypadku odpada czujnik deszczu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod czujnik deszczu/świateł musi być inna szyba jest inne większe mocowanie i jeszcze mocowanie ma wizjer dla czujnika w zwykłej szybie jest to zaklejone czarnym nadrukiem który jest między warstwami szkła nie do zdrapania kolega Siemian przerobiał temat zamontowal czujnik deszczu/świateł obok lusterka :naughty: i przekleił mocowanie dla dużego mocowania z rozpranej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod czujnik deszczu/świateł musi być inna szyba jest inne większe mocowanie i jeszcze mocowanie ma wizjer dla czujnika w zwykłej szybie jest to zaklejone czarnym nadrukiem który jest między warstwami szkła nie do zdrapania kolega Siemian przerobiał temat zamontowal czujnik deszczu/świateł obok lusterka :naughty: i przekleił mocowanie dla dużego mocowania z rozpranej szyby.

pomalu bo juz sie potracilem,

ja bym chcial tylko czujnik swiatla ktory jest w lusterku no i lusterko fotochromowe (czujnik deszczu odpada) wiec jest do nabycia takie lustro na stare mocowanie?

Mile widziane numer takiego lusterka, bo narazie to co znajduje wszystko jest pod czujnik deszczu (duze mocowanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje lusterko to 8E0 857 511 - fotochrom z czujnikiem zmierzchu oraz możliwością zdalnego wyłączenia (brak czujnika deszczu). Wariant z B6 ale z tego co wiem takie same stosowano w B7. Kolorek E59 więc niestety nie podejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostepne lusterkja fotochrom pod czujnik deszczu u mnie czarne i jasne 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...