Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Zakładanie lusterka wewnętrznego fotochromatycznego (fotochrom, przyciemniające)


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Czujnik od ściemniania lustra jest w lusterku , jak będzie ciemno i przyświecisz w czujnik ,ściemnią sie. (na wł światłach w nocy) , trzeba jeszcze podłączyć boczne z kabelkami itd bo inaczej to marny skutek , a jak już tak rezać i kupować lusterko to kupić odrazu z czujnikiem deszczu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) no dobra ale co do tego potrzebne :P wiadomo gdzie to podłaczyć ??

Lusterka boczne mam juz sciemniane znaczy wkłady :P ale w lusterkach nie mam kabli :) bo dokupowałem zeby były podgrzewane :)

teraz jak dokupie wsteczne ;P z czujnikami to gdzie ja to podłacze :) są jakies schematy czy cos :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj screenshot z elsy dla modelu z 2004 roku. Wszędzie spodziewam się, że jest tak samo:

http://img201.imageshack.us/img201/7863/lustrozh2.jpg

Wygląda na to, że samo zasilanie lustra podłączone jest tylko jednym brązowo/czarnym kabelkiem do jednego z złącz w podsufitkowym module ze światłem. Osobiście nie mam więc nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik od ściemniania lustra jest w lusterku , jak będzie ciemno i przyświecisz w czujnik ,ściemnią sie. (na wł światłach w nocy) , trzeba jeszcze podłączyć boczne z kabelkami itd bo inaczej to marny skutek , a jak już tak rezać i kupować lusterko to kupić odrazu z czujnikiem deszczu .

hmm ok.. bo teraz już to nie bardzo wiem... czy czujnik do świateł (xenonow/normalnych) korzysta również z tego lusterkowego czy ma jeszcze jakiś inny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik od ściemniania lustra jest w lusterku , jak będzie ciemno i przyświecisz w czujnik ,ściemnią sie. (na wł światłach w nocy) , trzeba jeszcze podłączyć boczne z kabelkami itd bo inaczej to marny skutek , a jak już tak rezać i kupować lusterko to kupić odrazu z czujnikiem deszczu .

o takie lustro chodzi http://moto.allegro.pl/item502812100_vw_audi_seat_skoda_lusterko_sciemniajace_sensor.html ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam, a rozkminiałem ten temat w B6, to wystarczy tylko podłączyć elektrykę pod coś.

Ale dokładnie nie pamiętam szczegółów, reszta normalnie.

Strach jest zdjąć (zerwać/odkleić hehe jak kto woli) lustro z szyby.

Na audiworld.com albo audizine.com jest/był chyba nawet mały help z montażu.

Są też wersje z kompasem, ale dużo rzadziej występują, na ebay.de można czasem tanio ustrzelić te lustra.

Nie patrzyłem co należy zrobić w celu zmontowania automatycznych wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystkie 3 lusterka się ściemniają.

Czujnik tak jak piszecie.

Gdyby ktoś potrzebował moge pokazać zdjęcie bocznego lusterka od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystkie 3 lusterka się ściemniają.

Czujnik tak jak piszecie.

Gdyby ktoś potrzebował moge pokazać zdjęcie bocznego lusterka od środka.

zawsze możesz dodać zdjęcie będzie na przyszłość !

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzne lustra fotochrom mają numer: 8e1 858 499 a - to akurat od s4 ale pasują do normalnego a4.

Z zewnątrz różnią się od zwykłych tylko dwoma dodatkowymi konektorkami.

004cq3.jpg

ps. alleg... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7aaa4719159355a0med.jpg[br]Dopisany: 12 Grudzień 2008, 13:42_________________________________________________Te kabelki powinne być przylutowane tj. strzałki. Po środku jest miejsce na spinkę łączącą kable od wkładu lusterka do obudowy i dalej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, pre_pl, jeszcze trzeba się dowiedzieć czy nie powinno się go wpiąć dokladnie we wskazane miejsce, ponieważ lusterko powinno się rozjaśniać po wrzuceniu wstecznego biegu... mam tak w innym aucie.... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy czujnik z przodu lusterka nie jest czasem czujnikiem deszczu ?! bo mi się zawsze tak wydawało :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...