Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Zakładanie lusterka wewnętrznego fotochromatycznego (fotochrom, przyciemniające)


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

ok ale masz z czyujnikiem deszczu tez ??

bo jak tak to nie bedzie do mnie pasować :)

a jak chcesz lusterko czarne to FLYER ma do sprzedania :) czarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotochrom only, nie mam czujnika deszczu - Flyer masz czarne (soul) też tylko z fotochromem? Poproszę o cenę na pw :decayed: Widzę że zapowiada się transakcja wiązana :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już tochę powalczyłem z lustrem i powiem wam że założenie i podłączenie lustra to małe piwo.

Problemy rozpoczynają się w momencie podłaczenia sterowania coming home :disgust:

Na tą chwile mogę powiedzieć ze zdecydowanie potrzebne są takie komponenty jak :

1. Włacznik świateł z opcją Auto

2. Włacznik świateł coming home

Po dwóch dniach walki z kabelkami doszedłem do "ściany" :wallbash: i każda z konfiguracji jest nie do przyjęcia

1. W pierwszej wersji oświetlenie coming działaja przez całą dobę (nie są sterowane czujnikiem zmierzchu)

lub

2. Światła mijania palą się cały czas w pozycji (0)

lub

3. Wyświetla się na FISie komunikat o uszkodzonym czujniku zmierzchu

lub

4. Nic się nie wyświetla ale przy przekręceniu zapłonu xenony robią króciutki błysk w pozycji świateł (0)

Dlatego też jeżeli chcecie aby działało wszystko poprawnie muszą być zakupione wszystkie elementy, ja do tematu powrócę dopiero po świetach wtedy postaram się opisać moją walkę i odniesione sukcesy lub porażki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mm.max takie pytanko czy włącznik "coming home" jest tez dostepny w opcji świateł zwykłych... i czekamy na pełne info... bo to naprawdę fajna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącznik coming home dostępny jest w następujących opcjach:

B6

- dla wersji z manualną regulacją poziomu świateł (h7)

- dla wersji z automatyczną regulacją świateł (xenon)

B7

- dla wersji z automatyczną regulacją świateł i światłami dziennymi (xenon)

- dla wersji z manualną regulacją świateł (H7)

Cena w ASO ok. 88zł wiec trudno znaleść taniej nawet na allegro

A jeżeli robicie instalację lusterka i coming home od podstaw koniecznie potrzebne beda jeszcze:

000 979 009 - 8 kompletów małych pinów

000 979 225 - 2 duże piny do włacznika świateł (2 piny = 1 komplet)

8L0971883 - oprawka świateł comming home

8E0 971 883 - oprawka 6 styk do lusterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mm.max" orientujesz się czy dla wersji manualnej jest 8E1 919 094 A czy 8E2 919 094 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek nr 8E2 - oznacza specyfikację dla kierownicy po prawej stronie

My kupujemy zawsze w takich wypadkach 8E1 - kierownica po lewej stronie

Dla przypomnienia oznakowanie części w B6/B7 zazwyczaj wyglada tak:

8E0 - nr uniwersalny

8E1 - specyfikacja dla kierownicy po lewej stronie

8E2 - specyfikacja dla kierownicy po prawej stronie

8E5 - specyfikacja dla sedana

8E9 - specyfikacja dla avanta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha to wszystko jasne, już wiem czego szukać... dzięki.... poszukuje też osoby która chciała by się zamienić z czujnikiem deszczu na zwykle fotochrom (bez czujnika)(info w dziale zamienię się)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek nr 8E2 - oznacza specyfikację dla kierownicy po prawej stronie

My kupujemy zawsze w takich wypadkach 8E1 - kierownica po lewej stronie

Dla przypomnienia oznakowanie części w B6/B7 zazwyczaj wyglada tak:

8E0 - nr uniwersalny

8E1 - specyfikacja dla kierownicy po lewej stronie

8E2 - specyfikacja dla kierownicy po prawej stronie

8E5 - specyfikacja dla sedana

8E9 - specyfikacja dla avanta

wiec jak mam ori xenon to wystarczy mi sam włącznik coming home obok wlacznika swiatel?

Obecnie plastik obok wlacznika swiatel mam plaski bez zadnych przyciskow.

Bedzie to dzialac czy potzebuje jeszcze jakis modul zeby dzialalo odprowadzanie do domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec jak mam ori xenon to wystarczy mi sam włącznik coming home obok wlacznika swiatel?

Obecnie plastik obok wlacznika swiatel mam plaski bez zadnych przyciskow.

Bedzie to dzialac czy potzebuje jeszcze jakis modul zeby dzialalo odprowadzanie do domu ?

Też mam ori xenon wiec potrzebujesz to co poniżej:

1. Lusterko fotochrom (tak dla przypomnienia)

2. Włacznika świateł z opcją AUTO

3. Włącznika coming home (choć ja zastosowalem sobie razem z włacznikiem DRL gdyż zamontowałem moduł ściemniający światła drogowe - działa więc to jak DRL)

4. Moduł centralnej elektryki z końcówką numeru F (dot. B6) - tylko taki da sie zakodować pod czujnik zmierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mm.max powiedz mi jeszcze jak będę miał ten przetacznik z Auto to według twojego opisu będą też światła włączać się jak czujnik da sygnał ze jest dostatecznie ciemno? (tak czysto teoretycznie bo i tak mamy mieć cały czas światła włączone). Dodam ze mam standardowe lampy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mm.max powiedz mi jeszcze jak będę miał ten przetacznik z Auto to według twojego opisu będą też światła włączać się jak czujnik da sygnał ze jest dostatecznie ciemno? (tak czysto teoretycznie bo i tak mamy mieć cały czas światła włączone). Dodam ze mam standardowe lampy

Z punktu widzenia użytecznego opcja AUTO nam w ogóle nie jest potrzebna gdyż jak zauważyłeś jeździsz cały czas na światłach. Włacznik ten działa w następujących pozycjach - 0 - wyłacz wszystko, Auto - właczone światła mijania po zmierzchu, w dzień wyłączone, >x< - światła postojowe, 1 - światła mijania

Ale podłaczenie elektryczne i schemat elektryczny przełacznika AUTO zapewnic ma nam odpowiednie podłaczenie lusterka, którego czujnik jest elementem sterującym zapalaniem oświetlenia coming home. Ja posiadając wszystkie komponenty oprócz włacznika świateł Auto czyli lusterko, włacznik coming home, odpowiedni sterownik, nie potrafiłem na tyle zmodyfikować połaczeń elektrycznych aby oświetlenie coming home zapalało sie wraz ze zmierzchem. Oczywiście podłaczenie lusterka i jego poprawne funkcjonowanie jest możliwe posiadając jedynie lusterko i odpowiedni moduł (choć można by to ominąc podłaczając lusterko "na krótko". Ale smaczku całej modyfikacji oczywiście dodaje oświetlenie coming home ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już przeprowadzać takie modyfikacje to naprawdę warto dodać ten "coming home", tylko ciekawi mnie czy moduł centralnej elektryki w b7 wymaga wymiany czy tylko przekodowania...

w ogóle mm.max dzięki za dokładny opis i pomoc... (czekamy na ten opis po świętach jeszcze ... może uda się już zmagazynować części)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ciekawi mnie czy moduł centralnej elektryki w b7 wymaga wymiany czy tylko przekodowania...

Najłatwiej to sprawdzić połaczając do VAGiny i spróbować zakodować sterownik aby "widział" czujnik deszczu.

Ze względu na to iż sterowniki w B7 posiadają dużo większa ilość opcji z kodowaniem nie bedzie problemu ale należy spróbować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ciekawi mnie czy moduł centralnej elektryki w b7 wymaga wymiany czy tylko przekodowania...

Najłatwiej to sprawdzić połaczając do VAGiny i spróbować zakodować sterownik aby "widział" czujnik deszczu.

Ze względu na to iż sterowniki w B7 posiadają dużo większa ilość opcji z kodowaniem nie bedzie problemu ale należy spróbować ;)

Tak mi przychodzi jeszcze na myśl jedna rzecz... bo mam pęknięta szybę powiedz mi czy warto wziąć z czujnikiem deszczu od razu i bawić się w jego podłączenie?(masz doświadczenie w tym kierunku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi przychodzi jeszcze na myśl jedna rzecz... bo mam pęknięta szybę powiedz mi czy warto wziąć z czujnikiem deszczu od razu i bawić się w jego podłączenie?(masz doświadczenie w tym kierunku)

Doświadczenia nie mam ale w końcu samochody ludzie robili wiec musi sie dać, napewno łatwiej to zrobić w B7 niż w B6 zobacze jak by wygladało podłączenie i ew. napisze wieczorem co o tym sądzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi przychodzi jeszcze na myśl jedna rzecz... bo mam pęknięta szybę powiedz mi czy warto wziąć z czujnikiem deszczu od razu i bawić się w jego podłączenie?(masz doświadczenie w tym kierunku)

Doświadczenia nie mam ale w końcu samochody ludzie robili wiec musi sie dać, napewno łatwiej to zrobić w B7 niż w B6 zobacze jak by wygladało podłączenie i ew. napisze wieczorem co o tym sądzić

no to super.. lada czas muszę zakładać szybę a, że jest taka opcja to czemu nie pójść dalej... dzięki za poświęcony czas i każda informacje.[br]Dopisany: 31 Marzec 2009, 14:49_________________________________________________

Tak mi przychodzi jeszcze na myśl jedna rzecz... bo mam pęknięta szybę powiedz mi czy warto wziąć z czujnikiem deszczu od razu i bawić się w jego podłączenie?(masz doświadczenie w tym kierunku)

Doświadczenia nie mam ale w końcu samochody ludzie robili wiec musi sie dać, napewno łatwiej to zrobić w B7 niż w B6 zobacze jak by wygladało podłączenie i ew. napisze wieczorem co o tym sądzić

mm.max udało Ci się coś w tym kierunku wyczaić (odnośnie tego czujnika deszczu) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mk4 - działałem wczoraj przy innym lustrze no i czas sie wydłużył ;)

Wg mnie teoretycznie podłaczenie wygladać powinno następująco

Czujnik deszczu - 3 wyjścia

PIN 1 - Plus przez bezpiecznik podłączony do obwodu 30

PIN 2 - Masa

PIN 3 - 14 PIN modułu centralnej elektryki (wtyk 32 pinowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne dzięki śliczne za poświęcony czas !!!czyli warto iść dalej i ja kupić... a czy manetka współpracuje z tym czujnikiem w jakieś pozycji czy to tez wymaga zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...