Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawieszenie. Przypadek beznadziejny


tipmaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Zwracam się do wszystkich mistrzów, speców którzy znajdują się na tym forum ! :)

Mój przypadek jest beznadziejny. Pół roku temu zaczęło mi stukać zawieszenie. Więc zacząłem wymieniać części i tak do dnia dzisiejszego wymieniłem to:

Przód:

Wszystkie wahacze, drążki itp na lemoforda.

gumy stabilizatora.

dwa nowe amory przód

dwa nowe łozyska mocujące amory lem

odboje na amory

poduszki pod silnikiem i skrzynia

tył:

nowe odboje na amory.

łozyska mocujące amory

gumy na stabilizatorze

łaczniki stabilizatora lem

wpakowałem nie mało kasy w te zawieszenie i co najlepsze dalej mi one stuka, takie głuche odgłosy jak jade po nierównościach. Objawy maglownicy to chyba nie sa, samochód nie myszukje po drodze, przy skrecie nie ma stuków, olej nie cieknie. Mechanik też powiedział że na krzyżaku nie ma luzów. Ale głowy sie nie daje uciąc, że na 100% maglownica nie wydaje żadnych stuków. Pytałem dużo ludzi i czytałem między innymi tematy na forum ale nic nie znalazłem innego niż ja wymieniłem.

W sobotę jadę z nim do mechanika żeby jeszcze raz je prześwietlić. I teraz mam do was ogromną prośbę, co mam sprawdzić jeszcze, co wymienć ?

Pierwsze na liście to są:

1. spr tuleje na sankach

2. Spr wewnętrznych drążków

3. Aku, tłumnik

4. ?

Jeśli ktoś się czuje na siłach i wie że znajdzie przyczynę tych stuków mogę do niego podjechać w określonym terminie ! Mieszkam Strzelce Opolskie. Reszta PW.

Edytowane przez tipmaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn wewnętrzny i zewnętrzny ? Wymieniłem ten chyba zewnętrzny jak dobrze rozumiem.

Żeby była jasność z przodu wymieniłem to co na foto. Oczywiście na Lem.

b29f8a25ac34f402fe2ec275f0fe2817.jpg

Edytowane przez tipmaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robił to mechanik to raczej by zauważył ze drążki są wybite. To że końcówki drążków wymieniłeś to ok. Sprawdź jeszcze tuleje sanek i np czy gdzieś tłumik nie obija się o nadwozie. Sprawdź też akumulator nie dokrecoby lubi stukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn wewnętrzny i zewnętrzny ? Wymieniłem ten chyba zewnętrzny jak dobrze rozumiem

Wysłane z mojego SM-N930F przy użyciu Tapatalka

To niech Mieciu sprzwdzi jeszcze ten wewnetrzna koncowke - ta w "kondonie" :wink: - bywa tak ze nie czuc luzu a podczas jazdy puka jak komornik

Najlepiej to podjedz na szarpaki i wyjdzie co nie teges

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że ja byłem na 3 stacjach umie w mieście... i każdy to samo. Zawieszenie jak nowe. Czego Pan chce.

Oki Pablo i Stichy. Zostało to dopisanie do listy !

Dodam że te głuche stuki sa wyraźnie i głośne. Zależy od nierówności.

Edytowane przez tipmaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzy na tym drążku wewnętrznym jest bardzo trudno wyczuć ? I Stichy czemu piszesz że słaby komplet ? Oprócz tych drążków wewnętrznych czego jeszcze mi brakuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też tak puka na nierównościach i jest to wina maglownicy. Przy kręceniu kierą nic nie stuka nie puka a na wybojach jest głuche stukanie.Na razie nic nie cieknie i nie ma innych objawów wiec tego nie ruszam.

Jesteś ze Strzelec to podjedz do mojego szwagra na warsztat do Sławięcic ul. Sławięcicka 16. tel 669 420 124 zadzwoń umów się na pewno poogląda zawieszenie i coś doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregorski3 twoj szwagier (mechanik) jest w stanie stwierdzić ze to stuki z maglownicy ?

Edytowane przez tipmaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w aucie ja ruszałem kierownica a on tam macał ręką i było czuc ,że jest luz. Nie wiem jak mocno jest to u Ciebie zuzyte.Naj lepiej zadzwoń i po pytaj.

Edytowane przez Gregorski3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up. Jestem już umówiony:)

Nikt nic wiecej już nie doradzi ?:)

Wysłane z mojego SM-N930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...