Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Laweta-jazda bez uprawnień i konsekwencje


gelon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Panowie mam pytanko odnośnie lawety a ponieważ nie miałem nigdy styczności to może ktoś doradzi :decayed: Otóż jakie konsekwekcje mogą być jeśli zatrzyma mnie policja a ja nie mam uprawnień na lawete? Musze swoje auto przetransportować w pewne miejsce ponieważ nie jeżdzi,na hol raczej odpada bo to prawie 100km :gwizdanie: Czy oprócz mandatu zawijają lawete z autem? Jakiej wysokości może być mandat? Bede co prawda leciał przez wioski ale zawsze ryzyko jest .. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogadaj się ze mną - ja Ci przewiozę to auto. :wink4:

A tak BTW ja kiedyś z Litwy wracałem na lince (600km). Na początku przerażała mnie świadomość, że jeszcze taki kawał przede mną, ale później się przyzwyczaiłem i nawet fajnie się jechało. :decayed:

Szczerze mówiąc nie wiem co grozi w przypadku kontroli, ale myślę, że mniej zapłacić, niż gdybyś komuś zlecił transport. :wink4: Musisz tylko pamiętać, że laweta jest szersza od samochodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

holowanie audi na lince nie jest dobrym pomysłem (niektórzy coś o tym wiedzą)

jazdy lawetą to ja bym nie ryzykował bo już nie chodzi o mandat tylko o samo zachowanie się kierowcy takiego składu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszytsko mozna :naughty: kolega kupil w niemczech opla frontere jadac do polski na autostradzie w niemczech poszla uszczelka pod glowica... jakos dogadal sie z kims zeby go na lawecie do polski wwiozl i potem pojechal do domu i wrocil z kolega seatem starym 1.6 benzyna i holowali przez cala polske ponad 800km tego opla masakra :naughty: i sie udalo dojechac bez przygod heh 2 kumpel holowal poloneza 500km i tez bez przygot tylko trzeba bylo sie zmienic co 100km za kolkiem poloneza bo zero hamulcow prawie bo silnik nie odpalal... ja bym na twoim miejscu zastanowil sie nad holowaniem sam bylem holowany 100km i nie bylo zle :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kiedyś holowany prawie 100km, ale jeśli masz opcję lawety albo jeszcze usłużnego kolegi to skorzystaj.

Za jazdę bez uprawnień grozi chyba z 500 zeta - dalej pytanie, czy pozwolą Ci kontynuować jazdę, czy będziesz musiał odpiąć lawetę, żeby dalej pojechać.

Mówisz, że będziesz jechał wioskami, czyli mniemam, że wąskie drogi - jak nie jeździłeś czymś takim, to jakoś nie chętnie bym ryzykował ze swoim samochodem :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem holowany po mieście 70ką i podziękuję :wink4: A tak na poważnie, to się da, wiele znam osób które holowały się na dużych dystansach. Nie wspominając o ganiuszach, co lecieli 150 po autostradzie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skoro mowa o wioskach to tam szybciej będziesz miał kontrole niż gdzieś na bardziej ruchliwej trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawko tylko kategorii B ??? Sprawdz i napisz jaka jest w dowodzie rejestracyjnym dopuszczalna masa całkowita lawety i masa własna pojazdu którym będziesz ciągnał tę lawetę.

Może się okazać , że możesz ciągnąć lawetę, bo jakiś czas temu trochę w tym temacie przepisy się zmieniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mógłby ale wszystko razem nie może przekroczyć 3,5 tony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mógłby ale wszystko razem nie może przekroczyć 3,5 tony

I masa własna pojazdu musi być wieksza lub równa dopuszczalnej masie całkowitej lawety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz auto lawete zarejstrowaną do 3,5 tony ładujesz autko i śmigasz na kategori B.

Na taki zestaw jak na fotce jest masa przyczepy + masa auta na niej nie moze być wieksza jak 70% masy auta ciągnącego chyba ale tu nie napewno.

Do tego na taki zestaw musisz kupić winiete na drogi krajowe jak jedziesz przez nie :) Bo jak Cie złapią na krajówce bez winiety to możesz sobie odłożyć 5000 zł na mandacik :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to zdjecie jest zaje*iste - passat jako robotnik wiezie swego księcia :evil: no przypatrzcie sie - passat brak kolpakow, uje*any po szyby, siedzi praktycznie na ziemi ze zmęczeniaa audi odpoczywa, błyszczy się, troche chromu, soi równo i w ogóle :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...