Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 2.0 TFSI BPG naprawa/wymiana silnika


casual

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, słuchajcie - miałem taki problem, iż podczas jazdy zapaliła się kontrolka oleju, a dokładniej ciśnienie oleju i silnik zaczął inaczej chodzić, tak jakby warczał, szumiał. Został zholowany do mechanika i powiedziano mi, że góra silnika jest walnięta (nie wiem dokładnie co) i trzeba wymienić silnik, bądź naprawić. I problem jest taki, że mam silnik 2.0TFSI o oznaczeniu BPG i okazuję się, że nie da się tego naprawić, nic nie można tam zeszlifować, w grę wchodzi wymiana silnika, którego nigdzie nie ma, oprócz usa... Miał ktoś może taki silnik i mógłby odpowiedzieć na pytanie, czy jest szansa naprawić taki silnik, czy tak jak mówią, silnika z oznaczeniem BPG nie da rady naprawić(wymienić głowice itp..)? Chodzi mi o wymianę wszystkiego, bo wiadomo jak to może być z używanym silnikiem, choć jakby gdzieś był, to wiadomo, że pewnie wezmę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak cisnienia glowica pewnie dostala panewki glowne i korb pewnie tez ,wal remont pewnie nieoplacalny, ogolnie kazdy silnik pasuje z audi b7 tfsi a nawet o oznaczeniu cdl z a3 ,poszukaj firmy na fb *wymien silnik* zadzwon zapytaj oni tego duzo przewalaja w audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie głowica jest pyknięta - to na pewno. Okej, dzięki - będę dzwonił z rana, może się czegoś jeszcze dowiem, bo na razie od kilku osób wiem, że jak BPG to tylko BPG oznaczenie, bo inne nie pasuję, ale tak jak mówisz z A3 jakiś silnik ''chyba'' może pasować, ale właśnie nie są pewni, a chyba to niewiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slupek pasuje np z s3 cdl tak samo glowice w b7 są wszystkie te same walki rozrzadu itd te silniki roznia się pierdolami więc podejrzewam że każdy będzie pasował bez problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...