Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Kompletny wydech 2.5TDI quattro do 1.9TDI + jakie koncowki pod S4 ?


maciejski

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Chce zalozyc kompletny (od downpipe po tlumiki koncowe) wydech od A4 2.5TDI quattro (rury na dwie strony) do 1.9TDI. Czy przypasuje to plug'n'play? Zaczepy *podobno* sa pod dwoch stronach ale mam pewne obawy co do downpipe (sa takie same? jedna gruba rura?). Wiem, ze moglbym przerobic uklad 1.9TDI na dwie rury ale chce isc ta droga, bo do dobrego tlumikarza mam baaaardzo daleko, reszta to partacze, ktorych spawy pekaja po zimie :/ Dlatego chcialbym zlecic im tylko zalozenie gotowego wydechu, jak najmniej spawania. Przypasuje calosc bez krojenia i sztukowania?

A do tego jeszcze dorzucam pytanie czy takie koncowki beda spoko? (76mm, lekko sciete)

http://allegro.pl/item497174014_koncowka_wydechu_r1_fi_76_mm_wm_sport_scieta.html

Podobaja mi sie jeszcze takie jak wstawia Milltek ale chyba trudno trafic i jednak gorzej wygladaja od okraglych?

http://www.millteksport.com/media/custom/66.jpg

Poza tym myslalem o koncowkach a la nowe A6 (3.0TDI, zakrecone w dol) ale ciezko dostac taka koncowke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jeszcze nie znasz odpowiedzi, to podpytaj alvara.

On przerabial podobny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciejski i jak założyłeś ten podwójny wydech jestem bardzo ciekawy bo sam o tym mysle jak ci poszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciejski i jak założyłeś ten podwójny wydech jestem bardzo ciekawy bo sam o tym mysle jak ci poszło?

Boseron Ja zakładałem do Swojego poprzedniego wozidła :gwizdanie: nawet gdzies było na forum to opisane w dziale ukł. wydechowy , jak coś to na spocie Ci powiem co i jak :gwizdanie:[br]Dopisany: 21 Styczeń 2009, 00:12_________________________________________________

jeszcze nie, jestem w trakcie kupowania wydechu, jak zrobie to opisze co i jak.

ps. ten wydech bedzie pasowal do 1.9TDI 131KM kombi plug'n'play? (facet mowi, ze to 2.5tdi v6 A4 z 2002r)

i tak pewnie bedziesz wymieniał koncówki na sciete ala S4 wiec nie lepiej zostawic tak jak masz i dokupić tylko dwa ostatnie tlumiki ? Podjechac do "tłumikarzy" a Oni juz zrobią co do nich nalezy ...... koszt ok 800 zł ( wraz z dwoma ostatnimi tłumikami i końcówkami ścietymi srednica 70 mm ) robocizna 2 godzinki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak trzeba bedzie zrobić

+ dokładka od 1,8T i całkiem niezłe będzie wyglądało :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja ten wydech (kompletny, z katalizatorem, srodkowym itp itd) mam za 400zl takze chyba nie oplaca mi sie jechac do tlumikarza, bo:

a) wydech jesli bedzie plug'n'play bede montowal sam

B) obecny wydech pogonie (katalizatory podobno ktos kupuje za okolo 300zl?) a reszte na allegro, takze praktycznie moge wyjsc na zero badz plus ;)

ps. jaka srednice powinny miec koncowki? nie 75mm? Zastanawialem sie czy nie zrobic tak jak w nowej A6 3.0 V6 TDI czyli rurki zgiete w dol...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zakładasz 2 wydechy na tył, to dobrze by było to uwidocznić zakładając końcówki i dokładkę dolną zderzaka od 1.8 T. Bo nie widze sensu zakładania wydechu na 2 strony i zgiętych końcówek w dół z a6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm mysle ze kolega napewno wstawi dokładke z 1,8 T :naughty: bo jaki by miało sens zakladanie takiego tłumika na dwie strony bez udwidocznienia tego...

końcówki sobie załóż sciete 75 mm...... ja miałem 70 mm bo nie mieli innych tak gdzie robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie mam dokladki od 1.8T, bo mam zderzak od S4 ;) i on jest bardzo podobny do tego z nowej A6 takze sie zastanawialem nad zgietymi.

Rób proste , będzie zdecydowanie lepiej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie mam dokladki od 1.8T, bo mam zderzak od S4 ;) i on jest bardzo podobny do tego z nowej A6 takze sie zastanawialem nad zgietymi.

no tak miałem własnie dodac ze być moze S4 :gwizdanie:

szczerze to Ja mam teraz w B7 zagiete rury i wygląda to jak wygląda ..... w niedalekiej przyszłosci zmieniam na proste z końcami sciętymi 70-75 mm :decayed:

B6 zderzak S4 tak wyglądało to u mnie moze Ci to coś pomoze przy wyborze oraz fotke z zagietymi rurami B7

d732b17efcc01cd9.jpg

eb507b0ed0852f7d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładniejszy tył w b6 z prostymi końcówkami moim zdaniem,

lizus :tongue4:

a ja widocznie mam spaczony gust :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wezme raczej proste ale o wiekszej srednicy, tj. kolo 75mm, te beda spoko?

http://allegro.pl/item497174014_koncowka_wydechu_r1_fi_76_mm_wm_sport_scieta.html

bo niezle wyglada

:good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o koncowkach o srednicy 90 mm??

Np takich??

http://allegro.pl/item548822132_koncowka_wydechu_r1_fi_90x200_wm_sport_prosta.html

Przesada??

Bo nie wiem jakie zakladac u siebie, a planuje wyciagnac wydechy na prostą :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...