Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Kompletny wydech 2.5TDI quattro do 1.9TDI + jakie koncowki pod S4 ?


maciejski

Rekomendowane odpowiedzi

Te zawijane wyglądają jak lufy od karabinu :polew: ale najlepsze są Twoje z 2.5 szkoda ze takich nie zostawiasz (tak jak chciałeś) wtedy były kadet avant :polew:

No ale S4 ma zawijane wlasnie. Ja nie najezdzam na Ciebie ani na Twoj gust ani na Twoj samochod' date=' bo przeciez kazdy ma inny punkt widzenia takze wiecej luzu. Poza tym moje od 2.5TDI maja 50mm i nigdy ich nie chcialem ;) po prostu to okres przejsciowy, wczesniej pytalem o kolanka ale takie jak w A6 czyli okolo 75mm

takie jak te [url']http://allegro.pl/item545763574_koncowka_koncowki_tlumika_kolanko.html[/url]

chetnie bym zobaczyl twoje a4 z takimi kolankami i dokladka na dwa wydechy[br]Dopisany: 17 Luty 2009, 22:49_________________________________________________Jak bede chcial przerabiac wydech na podwojny z 2.5 tdi to wystarcza mi tlumiki z rurami o takiej dlugosci jak te z linku???

http://moto.allegro.pl/item559252141_audi_a4_2_5_tdi_2004r_8e0253611_tlumik_prawy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale takze srodkowy (ja kupilem srodkowy od 2.5TDI, mozna nie kupowac ale spawanie tego co jest to troche bez sensu) oraz oslona termiczna (aluminiowa) pod prawy tlumik, uchwyty do prawego tlumika tez sie przydadza

no tak ale czy kupisz srodkowy czy nie to i tak musisz robic rozdzialke jesli mi sie dobrze zdaje

Jesli srodkowego nie zmienie to rozdzialka za nim a jesli zmienie na ten z 2.5 to przed nim ...

Co do oslony to alvaro kiedys pisal ze jej nie zakladal i wzystko bylo ok

O jakich uchwytach piszesz ?Gumowych do zawieszenia tlumika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie skumales, ja mam tak, ze od kolektora do srodkowego leci rura 55mm, po drugiej stronie ze srodkowego _wychodza_ DWIE RURY bodajrze 45mm na dwa tlumiki ;) oslone zalozylem, bo tak ;p co do uchwytow to chodzi o uchwyt stalowy, ktory wkreca sie na dwie sruby w podwozie, bo na czyms guma wisiec musi, no nie? a z prawej strony jak nie miales tlumika to nie masz uchwytu :)

ps. od 2.5tdi srodkowych bylo od groma, ja dorwalem taki ze do srodkowego wchodzi jedna rura a z tylu wychodza dwie i to chyba najlepsza opcja dla AVF/AWX, sa jeszcze takie, ze ida dwie rury przez cale auto i jest jeden srodkowy oraz wersja dla kazdej rury wzdluz auta oddzielny srodkowy ale to duzo rezania, zeby zaadoptowac to do AVF, to moje bez zadnego ciecia pasowalo plug'n'play, czyli podnosisz auto, zdejmujesz stary, zakladasz nowy, zapierdalasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie skumales, ja mam tak, ze od kolektora do srodkowego leci rura 55mm, po drugiej stronie ze srodkowego _wychodza_ DWIE RURY bodajrze 45mm na dwa tlumiki ;) oslone zalozylem, bo tak ;p co do uchwytow to chodzi o uchwyt stalowy, ktory wkreca sie na dwie sruby w podwozie, bo na czyms guma wisiec musi, no nie? a z prawej strony jak nie miales tlumika to nie masz uchwytu :)

ps. od 2.5tdi srodkowych bylo od groma, ja dorwalem taki ze do srodkowego wchodzi jedna rura a z tylu wychodza dwie i to chyba najlepsza opcja dla AVF/AWX, sa jeszcze takie, ze ida dwie rury przez cale auto i jest jeden srodkowy oraz wersja dla kazdej rury wzdluz auta oddzielny srodkowy ale to duzo rezania, zeby zaadoptowac to do AVF, to moje bez zadnego ciecia pasowalo plug'n'play, czyli podnosisz auto, zdejmujesz stary, zakladasz nowy, zapierdalasz ;)

dzieki za dokladne wytlumaczenie bo myslalem ze do 2.5 tdi jest jeden rodzaj rur tzn od silnika do srodkowego ida dwie a Ty jeszcze napisales ze sa wersje od silnika do srodkowego jedna i wlasnie taka musze znalesc tzn taka jak ty masz-to bedzie najlepsze rozwiazanie :) tylko czy taka znajde :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdziesz, to jest uklad wydechowy od A4 B6 2.5TDI ale FWD, nie-quattro, quattro mialy od poczatku do konca 2 rury (i jeden srodkowy tlumik), zeby wal mogl przejsc, mam juz gotowy caly uklad, zalozone koncowki, zrobie fotki wieczorem i wrzuce :) wydaje mi sie, ze wyszlo przyzwoicie z tymi 76mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdziesz, to jest uklad wydechowy od A4 B6 2.5TDI ale FWD, nie-quattro, quattro mialy od poczatku do konca 2 rury (i jeden srodkowy tlumik), zeby wal mogl przejsc, mam juz gotowy caly uklad, zalozone koncowki, zrobie fotki wieczorem i wrzuce :) wydaje mi sie, ze wyszlo przyzwoicie z tymi 76mm.

ok czyli bede szukal od FWD.Dobrze ze o tym napisales bo nie wiedzialem ktore wersje maja dwie rury a ktora jedna :)

Wrzucaj foty jak beda :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiRide, obiecane foty :kox: :kox: :kox:

male.jpg?t=1235248008

Kilka innych pod linkiem

http://s333.photobucket.com/albums/m394/maciejski/a4/

no no :gwizdanie: wyglada pieknie no i ten zderzak :kox: moze to tylko takie wrazenie ale koncowki mogly byc jeszcze wieksze.Napawde bardzo ladnie to wyszlo i dzieki za fotki kolego :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciejski, jaka srednica tych Twoich koncowek??

ja juz dokladke od 1.8t mam zalozona, ale na razie niepomalowana w kolor i bez koncowek prostych :polew:

ale bedzie na dniach wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko bylo fajne koncowki dobrac, tj. sciete 75-76mm, jak znalazlem fajnie wykonane 76mm, sciete to mialy jakiegos debilnego bulldoga wygrawerowanego :kwasny: i srednice montazu 60mm (sporo za duza), w koncu dorwalem takie jakie chcialem, dosc tanio, dobrze wykonane i gra :kox: ogolnie to jest rozmiar 76mm, jest calkiem spoko ale jak zauwazyl HiRide, jesli ktos lubi duze to 80mm tez nie beda zle :) wieksze to juz chyba nie przypasuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko bylo fajne koncowki dobrac, tj. sciete 75-76mm, jak znalazlem fajnie wykonane 76mm, sciete to mialy jakiegos debilnego bulldoga wygrawerowanego :kwasny: i srednice montazu 60mm (sporo za duza), w koncu dorwalem takie jakie chcialem, dosc tanio, dobrze wykonane i gra :kox: ogolnie to jest rozmiar 76mm, jest calkiem spoko ale jak zauwazyl HiRide, jesli ktos lubi duze to 80mm tez nie beda zle :) wieksze to juz chyba nie przypasuja.

od ilu do ilu ma byc srednica montazowa jesli 60mm to za duzo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn moze byc 60mm ale wtedy trzeba niestety robic redukcje na 50mm :( a ja nie bardzo chcialem robic jakies manewry spawalnicze, koncowki w ori 2.5TDI tlumiku maja srednice 50mm i takich nalezaloby szukac

ok kolejna cenna informacja :)

Jest dosc troche kompletowania elementow i zabawy z tym dlatego dobrze jest najpierw sie zorientowac co bedzie potrzebne itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz dokladke od 1.8t mam zalozona, ale na razie niepomalowana w kolor i bez koncowek prostych

kupowałeś z Avanta z tego co pamietam czyli pasuje do sedana :good: wbrew innym opiniom :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

listwa w drodze, bo zamowilem czarna satynowa :)

Pytałeś albo może wiesz czy z A4 pasi do S4? wiesz jaki koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie to jest mega paradoks, listwa z A4 nie pasuje do S4 i odwrotnie mimo, ze zderzaki sa PRAWIE identyczne, prawie, bo w zderzaku S4 nie ma tak wielu uchwytow do listwy jak jest w A4 ;) Listwa do zderzaka S4 w ASO kosztuje okolo 340zl (info od Audi Gajos w Elblagu), jest jeszcze opcja obciecia w listwie od A4 nadmiarowych mocowan i przyklejenie ale nie wiem czy to dobry pomysl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...