Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] 2.0 bierze litr oleju na 2000km


wojtyla

Rekomendowane odpowiedzi

panowie każdy silnik bierze olej nie ma takiego wozu na naszej planecie.

Każde auto jakie miałem brało olej i wydaje mi się ze tak już jest i silnik wytrzyma wiele kilometrów bez remontu a tu kolega robi prawie kapitalę przy 130 paranoja chyba ma za dużo kasy. To jego auto możne ma przebieg 230 lub 330 tyś kilometrów.

Posiadam różne marki aut w domu i do każdego trzeba coś dolać nic nowego.

Ktoś poniża markę Audi bez przesady ale zawsze można wybrać inną.

Ja jestem z auta bardzo zadowolony i bierze na 4000 tyś 0,5 l

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że diesel bierze olej to prawda stara jak świat, ale benzynka pobiera oliwe raczej przy duzych przebiegach a w takich ilościach jak w postach wyzej to juz masakra. Przebieg ma tu znaczenie drugorzędne, duzo zależy jak autko jest użytkowane. Moja matka kupiła peugeota i silniczek w śwetnym stanie cyka jak zegareczek, ale po 3 latach uzytkowania czyli odpalenie raz w tyg w sezonie zimowym (bo mama boi sie śmiegu jak prowadzi) i częsciej latem jakieś 8-8kkm na rok. Uszcelniacze popychaczy zaworowych padły na maxa i silniczek pożera 0,7 l na 1000 km, jak sie odpala po postoju to czuć słodkawy zapaszek spalanej oliwy.

Acha jeszcze jedno garaż jest nie ogrzewany.

Jeszcze jedno pytanie czy w audi da sie wymienić uszczelniacze bez zwalania głowicy?Wiem, że w oplu niektórzy podpierają w jakiś sposób zawory i robią to bez zdejmowania głowicy lub wpuszczajać ciśnienie w komprę spanania i wtedy nastepuje podmianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sosobu uzytkowania auta, to tak sie zastanawiam, gdyz glownie podrozuje na krotkie dystanse, jazda miejska, stanie w korkach, czeste gaszenie i zapalanie silnika.

Czy to moze miec wplyw na pobor oleju?

Mnie sie wydaje, ze tak. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sosobu uzytkowania auta, to tak sie zastanawiam, gdyz glownie podrozuje na krotkie dystanse, jazda miejska, stanie w korkach, czeste gaszenie i zapalanie silnika.

Czy to moze miec wplyw na pobor oleju?

Mnie sie wydaje, ze tak. :)

Jazda na zimnym silniku na 100% zwiększa zuzycie oleju. Ogólmnie jazda na zimnym silniku i częste odpalanie strasznie niszczą silnik i je podzespoły. Np. słuzbowe samochody, które rocznie robią 100kkm nie maja problemów z twardniejacymi uszczeniaczami i pierdzącymi wydechami bo w krótkim czasie robia duże ilości km i silnik nawet nie stygnie. A przeciętny kowalski jak jeździ do pracy 5km i czasem na działkę w weekend to ma problemy typu niedoładowany akumulator i padnięte uszczelniacze bo użytkuje statystycznie starszy samochód i warunki są trudniejsze (przeloty na niedogrzanym silniku)

Gdzieś kiedyś wyczytałem/słyszałem, że odpalenie silnika niszczy go w tym samym stopniu co przejechanie 20km w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie każdy silnik bierze olej nie ma takiego wozu na naszej planecie.

Każde auto jakie miałem brało olej i wydaje mi się ze tak już jest i silnik wytrzyma wiele kilometrów bez remontu a tu kolega robi prawie kapitalę przy 130 paranoja chyba ma za dużo kasy. To jego auto możne ma przebieg 230 lub 330 tyś kilometrów.

Posiadam różne marki aut w domu i do każdego trzeba coś dolać nic nowego.

Ktoś poniża markę Audi bez przesady ale zawsze można wybrać inną.

Ja jestem z auta bardzo zadowolony i bierze na 4000 tyś 0,5 l

Pozdro

Nie zgodzę się z Tobą. Mialem Nissana 200sx 2.0 T dostawał nonstop baty w drifcie, a oleju nie brał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja B6 przejechala dopiero 96500km i bierze ok.1L na 4000km, co myslicie? Czy to duzo?

Takie spalanie oleju w ALT jest normalne. Nie masz powodów do obaw, nie zmieniaj oleju na gorszy (to nic nie poprawi).[br]Dopisany: 13 Grudzień 2009, 12:45_________________________________________________

ale benzynka pobiera oliwe raczej przy duzych przebiegach a w takich ilościach jak w postach wyzej to juz masakra.

Nie używaj tej miary do 2.0 ALT :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to sie ma do zuzycia paliwa (szczegolnie w zimowym okresie) ?

Rzucice okiem na te liczby (wskazania komputera Audi):

14.12L/100km - zimny silnik,(zima)

9.41L/100km - po 15min jazdy, cykl miejski

7.06L/100km - 6.27L/100km - rozgrzany silnik, autostrada

Jakies sugesite?

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies sugesite?

no... zima za oknem.... :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14.12L/100km - zimny silnik,(zima)

9.41L/100km - po 15min jazdy, cykl miejski

7.06L/100km - 6.27L/100km - rozgrzany silnik, autostrada

Bardzo dobre, niskie spalanie :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc,

Wymieniłem pierścienie jakiś rok temu (uszczelniacze itd.. - patrz wcześniejsze posty). Jeżdżę na syntetyku, przejechałem około 30000km.

Wymieniam olej co 15000km. Obecnie jeden litr spokojnie wystarcza na dolewki. Średnia spalania oleju to 0,5-0,75l\10000km. Jestem zadowolony.

Przed remontem nowy olej stawał się czarny już po maksymalnie 1000km (czarny jak w diesel'u ), obecnie olej nawet po prawie 10000 km nie jest tak przepalony jak wcześniej.

Ciekawostka:

po wymianie pierścieni (na Gates - chyba), wziąłem oryginalne i chciałem je wygiąć. Otóż pierścień w jednym miejscu skruszył się na proszek (był twardy) a w drugim się giął jak miękki drucik - wniosek mój jest taki że te oryginalne miały jakąś wadę materiałową ponieważ nie były jednolicie zahartowane - ale zastrzegam - znawcą nie jestem

pozdrawiam i WESOŁYCH ŚWIĄT życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierścien który pękł był pierscieniem uszczelniającym

a ten który sie wygiął był zgaraniajacym, konstrukcja jego składa sie z 3 elementów

dwóch cienkich pierscieni i spręzyny rozpierajacej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...