Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szyby przestały działać


pimpas

Rekomendowane odpowiedzi

witam dzisiaj rano odstawilem samochod na parking wszystko bylo ok, po paru godzinach wsiadam do auta przednie szyby ani drgna nie chca sie otworzyc oran nie dziala centralny zamek tylko w przednich drzwiach co moze byc powodem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pewnego słonecznego dnia postanowiłem zregenerować przyciski podnoszenia szyb w mojej b6 (wersja z korbami z tyłu). Po kilku dniach dopieszczania przycisków przyszedł czas na montaż. Drzwi pasażera zamontowane, szyba chodzi. Składam drzwi kierowcy i nie działa cała elektryka w tych drzwiach. Po kilkugodzinnych oględzinach zauważyłem że wtyczka do silnika szyby (czy jak to się tam nazywa) nie weszła do końca. Po poprawnym wsadzeniu tejże wtyczki nie działała już tylko szyba kierowcy. Zauważyłem również że przycisk od strony pasażera czasami przestaje działać, lecz ważniejsza była na tamtą chwilę szyba kierowcy. Wywnioskowałem iż zapewne coś "zepsułem" w przełączniku przy ściąganiu przycisków. Zakupiłem drugi, podłączyłem i bez zmian. Na dodatek przycisk pasażera przestał w ogóle działać:/ Podsumowując.. działa tylko szyba pasażera z przycisku kierowcy. Wcześniej wszystko hulało jak należy. Zauważyłem również że po odryglowaniu drzwi pasażera nie otwieraja się od zewnatrz. Centralny z kluczyka- wszystko ok.

Podpiąłem Vag'a i jedyne jakie jakie wyskakują to:

00532 - Supply Voltage B+ 53-10 - Supply Voltage Too Low - Intermittent

W module Central Conv.

01561 - Left Rear Door 61-00 Won't De-Safe

01562 - Right Rear Door 61-00 Won't De-Safe

01560 - Passenger Door 61-00 Wont't De-Safe

Przy czym błędu 01560 nie da się skasować. Wybaczcie mój poemat lecz już dwa weekendy mam wycięte z życiorysu przez to. Macie jakieś sugestie?

Z góry dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. u mnie jak był taki problem to po prostu trafiło kostkę w słupku była do wymiany albo kable popękały bądź z powodu dostającej się wody wszystko zaśniedziało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj dobrze wiązkę i piny w sterowniku, może Ci się zgięły, jak wkładałeś kostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to sprawdź czy dochodzi zasilanie w kostce przy opuszczaniu itp. Jak nie to cofaj się do tyłu w związać aż dojdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby tylne chodzą ? Miernik w dłoń i pozostaje ci tylko sprawdzać napięcia. Chodz często sie zdarza, że konsola od szyb nie chodzi przez blaszki które są w środku. Dlatego tak często ludzi narzeka, że raz chodza szyby raz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,kupiłem wczoraj audi a4 b6 , opuściłem szybe w dół kierowcy ,po 2 godzinach chciałem odpalić ,lecz aku padł ,więc zmieniłem na inny ,chce zamknąć szybe kierowcy i pasażera a tu nic . Szyba pasażera zamknięta ,a szyba kierowcy ani drgnie . Nie ma reakcji nawet silniczka po wciśnieciu przycisku .. Dziśwymontowałem boczek i silniczek z modułem aby sprawdzićstyki i cisza .... Zero reakcji .Prosze o pomoc ,bo auto jest pod blokiem a nie wiem za co sięwziać ... Styki wszystkie czyste ,bezpieczniki wporządku . Silniczek działa na krótko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację - nie było prądu w drzwiach pasażera. Nie świeciły lampki, klamka, guzik. Po przetrzepaniu wszystkich kabli, kostek, złączek, bezpieczników itp. okazało się, że winna jest szaro-fioletowa kostka, którą widać po zdjęciu boczka. Wysunąłem szynę z pinami i podłączyłem bezpośrednio do gniazda - działa. Ale żeby na to wpaść, to straciłem dobrych kilka dni w garażu. Spróbuj takiego rozwiązania... A nóż widelec :)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez adrian_pt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś schemat abym mógł sprawdzić napięcie na kostce ,czy demontowav przyciski? Czytałem że ciężko JE złożyć później.Co do pilota to z pilota też nie działa ..wcale pilot nie działa ,a mam dwa .Może baterie są trefne.

Witam ,ponawiam .
Sprawdziłem włącznik sprawny . Silniczek sprawny . Zero reakcji po wciśnieciu przycisku ... Dziś zauważyłem ,że prawa strona pasażera zamyka się po dłuższym wciśnieciu ,jak lekko wcisne to się zamyka .. Jedyny błąd wyskakuje stały to01794 nieprawidłowy numer obudowy modułu sterowania błąd stały ,brak objawu ..

Proszę o pomoc bo już nie mam siły ....

Edit : Przed chwilą przestał reagować przycisk od strony pasażera ... POMOCY ...

Edytowane przez lukasz9501
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem tylko u mnie przy tym nie działa centralny zamek do bagażnika ... Wydaje mi sie ,że szyby to wina kostki w dzwiach ... ale skąd ten bagażnik ? moze jakis bezpiecznik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z dnia na dzien przestala dzialac szyba kierowcy a pasazera smiga. Przy silnikczu jest modol ktory tym steruje??

Dodatkowo przestalo dzialac domykanie szyb z pilota jak i z zamka

Edytowane przez kurpiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik szyb w drzwiach tym steruje. Sprawdź wiązki w drzwiach, komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czyli co jeśli nie reaguje na włączenie itd to walniety by był sterowniki ten przy silniczku? Czy przegięcie go z prawych drzwi do lewych nic nie uszkodzi ? Aby sprawdzić ten sterowniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...