Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z podświetleniem zegarów! Pomóżcie :)


Etoo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam wszystkim :) Słuchajcie parę dni temu kupiłem sobie audiolke , i jak ją kupowałem to było bardzo słonecznie i tego nie zauważyłem otóż okazało się ze kompletnie nie działa podświetlenie zegarów, działa tylko cyfrowe podświetlenie kilometrów i temperatury zewnętrznej :) i właśnie tutaj pojawia się moje pytanie do was co może być przyczyną ze wogole nie działa podświetlenie ,dodam jeszcze tylko ze poprzedni właściciel dołożył sobie do niej automat do świateł nie wiem czy to ma coś do rzeczy wiec uprzedzam ;d sprawdzałem żarówki miernikiem znalazłem 3 spalone no ale przecież reszta powinna świecić przecie to nie połączenie szeregowe chyba. . . Jedna spalona i cały obwód lipa ... proszę podpowiedzcie pomóżcie :) dzięki wielkie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te żarówki mają tą wadę że lubią się strzepać. Nie sprawdzaj tylko wymień wszystkie. Do podświetlenia daj 1.2W (pomarańczowy cokół) .Po wymianie będziesz pewny żarówek i w razie czego poszukasz usterki w zasilaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś podkręcić jeden z 2 pokrętel koło liczników? Chyba lewy jest od podświetlenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo. Pomimo wymiany żarówek i bezpieczniki dalej nie świeciło się. Okazało się że przerażona była ścieżka pod licznikiem. Koszt naprawy 100 zł. Dużo ale nikomu nie chciało się tym zająć

przepalona ścieżka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem żarówki wszystkie w liczniku (bodajże po 5 zł firmy Osram) otóż po wymienie nie widzę żadnych zmian , dodam jeszcze tylko ze przebieg , temperaturę zwn. I kontrolki normalnie świecą natomiast ten potencjometr wogole nie zmienia podświetlenia tych kilometrów a chhba powinien ? Nie mam klimy ale podświetlenia pokretel również nie działają i nie działa też podświetlenie schowka... to wszystko dziwne jakieś xd pomożecie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł świateł robi zapewne zamieszanie, podświetlanie przycisków w konsoli, schowka oraz tarcz licznika pojawia się w momencie włączenia świateł pozycyjnych. Na początek sprawdź czy bezpiecznik nr5 jest sprawny. W następnej kolejności sprawdź czy na pinie w który wchodzi ten bezpiecznik (chyba lewy z tego co kojarzę, ale sprawdź oba) pojawia się +12V po włączeniu świateł postojowych - jeśli na żadnym pinie nie ma to na 99% problem robi automat od świateł (lub przepalony przewód itp). Jeśli nie ma tego napięcia to podaj na któryś pin z tych które mierzyłeś +12V i oświetlenie powinno się zapalić bez problemu.


Ewentualnie możesz sprawdzić we wtyczce licznika - niebieska wtyczka licznika, pin 19 wtyczki odpowiada za podświetlenie deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie moze sie znajdowac ten automat od świateł? Można go chwilowo nie wiem ... odlaczyc ?

A i jak zgasze auto i zapale ręcznie pozycję to pozycja się zapali a zegary nadal nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...