Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak sygnalu GPS telefonu wewnątrz pojazdu.


Onyks

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, po wejściu do auta telefon nie jest w stanie nawiązać połączenia GPS. Wyczytałem, że jest to wina podwójnych szyb, które są w wersji mojego avanta. Ma ktoś z Was sprawdzony sposób jak to obejść ( tylko nie piszcie o jeździe z otwartym szyberdachem ☺ ), ewentualnie może polecić jakaś zewnętrzna antene Gps współpracująca z telefonami ?

Naprawdę nikt się z tym nie spotkał ?

Zero odpowiedzi ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz badziewiasty telefon.

Sprawdzałeś czy inny też traci sygnał ?

A podwójne szyby to jaki masz jej kod we wlepce ???

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest wina telefonu... W innych autach używam go do nawigacji od dawna i wszystko działa jak należy. Podobny problem znalazłem na forum audi a8, tam polecaja anteny zewnętrzne do tel. Szukam, szukam i znaleźć takiej nie mogę. A co do kodu to wydaje mi się ze ten 4KR = Szkło atermiczne do szyb drzwi i tylnej szyby. Przeanalizowalem wszystkie kody i mam wrażenie ze nie wszystkie elementy wyposażenia są w nich zawarte. W aucie mam solarny dach, a kody mówią jedynie o 3FR = Dach odsuwany/odchylany z napędem elektrycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie chce mi się wierzyć że to wina szyb podwójnych. Skoro jednak jesteś tego pewny to tutaj masz jedno z rozwiązań

http://allegro.pl/odbiornik-gps-navibe-gb337-i6435848988.html

Używałem takiego jak mój stary samsung nie chciał łapać fixa. Działa to w ten sposób że musisz w telefonie nawiązać połączenie z tym urządzeniem przez bluetooth ( minus taki że jak masz zestaw głośnomówiący to już się z nim nie połączysz)

Dodatkowo instaluje się aplikację w tel. ( np bluetooth GPS Provider) , która pozwoli aby programy do nawigacji widziały satelity z tego urządzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się ze Fido miał racje, Sony którego używam nie jest w stanie w tym aucie nawiązać połączenia, a do byle jakich telefonów raczej nie należy... Testowalem samsunga A5 i jak się okazało jest o wiele lepiej. Połączenie nawiązuje jednak zdarza mu się je utracić. Nie jest to na szczęście zbyt częste i da się z tym żyć:) Pozostaje mi zmienić tel, a temat można zamknac. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...