Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa powietrzna wtórnego - dziwny przypadek


Gopher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie, ponieważ w wyszukiwarce forum nie znalazłem odniesienia do problemów z pompą powietrzna wtórnego, a takie mam i szukam podpowiedzi co może być powodem.

Moje auto:

audi a4 1.8t, bex.

2004 r.

Problem zdiagnozowany po check-u silnika: niedziałająca pompa powietrza wtórnego.

Dla elektryka było najdziwniejsze, że po wyciągnięciu pompy z przewodów i pompy wylało się dużo wody.

Podobno nie ma opcji żeby pojawiła się tam woda...chyba, że (auto kupiłem w komisie 2 miesiące temu, sprowadzony z Niemiec) auto stało w wodzie.

Zasugerował, że może to być jedyna przyczyna - czyli samochód był zatopiony, podtopiony.

Orientuje się ktoś czy w pompie powietrza wtórnego woda może pojawić się samoistnie - w wyniku jej uszkodzenia.

Czy faktycznie mogę podejrzewać, że auto miało bogatą przeszłość ?

Będę wdzięczny za odpowiedź/podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja wywaliłem SAI od siebie i choć jest dość nisko i nie trzeba pływać po dach aby zalać to sam sobie wody nie wlał i nie miał skąd.

Nie panikuj z tym zatapianiem, może gdzieś była nieszczelność albo stał sobie w pół roboty pod chmurką z odpiętymi przewodami.

Gdybyś musiał przypadkiem wymienić to pisz, mogę sprzedać okazyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don't panic, jeśli pompa nie dmucha a zawór puszcza spaliny na pompę to woda się tam po prostu zbierze.

Fcuk yeah - science.

No, ale to już opisałem w w.w. temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...