Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Niebieski Avant


Konrad Em

Rekomendowane odpowiedzi

Oto moje Audi zakupione na początku Sierpnia.

1,9 TDI 115 KM Avant

Wyposażenie:

- ABS, ASR, ESP

- elektryczne lusterka

- immobilizer

- elektryczne szyby przód

- 4x airbag

- alu 16” fabryka

- centralny zamek

- climatronic

- wyświetlacz ½ fis

- relingi czarne ori

- siatka bagażnika ori

- kratka zabezpieczająca składana ori

Pozostałe elementy wyposażenia to raczej standard.

Mody które auto posiadało przy zakupie:

- przyciemnione lampy tylne (strasznie mi się spodobały więc już zostają, ale domyślam się że opinie będą podzielone)

- brewki przednich lamp

b8scwl.jpg

126b9fl.jpg

33xzofp.jpg

2pte22s.jpg

10s9czr.jpg

2lledxu.jpg

15x4to4.jpg

Mody które udało się wprowadzić od momentu zakupu:

- malowanie zacisków hamulców

2h8bdco.jpg

- modernizacja anteny (dioda LED), antena ma charakter ozdobny

347v61g.jpg

- montaż drugiej anteny typu rekin, pełniąca funkcję faktycznej anteny

- NOWE AUDIO:

- radio Pioneer MVH-180UB

- Głośniki przód – Alpine SXE-1325S dwudrożne, 13mm, przekładka z tapicerki do drzwi

- gwizdki pozostały ori

- głośniki tył – Blaupunkt BGX-663 16mm, dwudrożne, przekładka z tapicerki do drzwi

Odnośnie wymiany głośników i instalacji w drzwiach wrzucę post ze zdjęciami i opisem zabiegu w dziale Car Audio ;)

- Wymiana oświetlenia wewnętrznego na LEDy

314475z.jpg

- Podświetlanie nóg przód czerwone

- Dodatkowe podświetlanie nóg tył czerwone (pozamieniam to z czasem również na LEDy bo póki co są standardowe żarówki). Podświetlenia umieszczone są tuż pod tylną kanapą, wykorzystane zostały takie

same klosze jak przy podświetleniu nóg z przodu. Wygląda to bardzo dobrze, dodam zdjęcia jak uda mi się wychwycić dobrą porę dnia na zrobienie zdjęcia tak by było to widoczne.

- oklejona tapicerka wokół drążka – niebieska skóra

sdefj7.jpg

Plany mniejsze i większe:

- wymiana rozrządu, nowe filtry, oleje. Ogólne odświeżenie silnika, wszystkich elementów niezbędnych do wzorowej pracy auta.

- chromowe obręcze zegarów

- wymiana lub malowanie grilla na czarny mat

- polerowanie przednich lamp (wszystkich)

- wymiana wykończenia tapicerek drzwi na skórzane

- nowe felgi, myślałem nad 18” od A8 + polerowanie do chromu

- wymiana foteli (interesują mnie fotele z regulacją lędźwi, nie muszą być skórzane. Zobaczymy co uda się trafić)

- spolerowanie wydechu

- na pewno trochę obniżymy auto ale delikatnie. Auto kupiłem z bardzo świeżym zawieszeniem przednim czego póki co nie planuję go ruszać.

- poprawki lakiernicze, odświeżenie lakieru lub całkowite malowanie

Jeśli chodzi o moc/osiągnięcia auta nie planuje aktualnie żadnych zmian. Aktualna moc mi odpowiada. Pragnę głównie aby auto nienagannie się prezentowało, jak zabraknie mocy to wtedy pomyślimy.

Drobne naprawy newralgicznych elementów:

- Naprawa zaczepów od rolety bagażnika, oryginalne były pęknięte/urwane w chwili zakupu auta. Dorobione zostały wyprofilowane blaszki, pomalowane na czarno:

14wr8e0.jpg

- Przetarty przewód od spryskiwaczy tylnych (bardzo często wężyk przeciera się w okolicach chłodnicy). Nie fotografowałem tego zabiegu, w każdym razie da się to zrobić bez zdejmowania koła ;)

Jeżeli kogoś interesują zdjęcia innych elementów to pisać, wykonam i wrzucę. Zaznaczę że jestem amatorem jeśli chodzi o jakikolwiek tuning, modernizację aut. Dopiero dociera do mnie co się z czym je. Za ewentualne literówki lub nieścisłości w opisie z góry przepraszam, proszę mnie poprawić jeśli coś przeinaczyłem. Czekam na opinie i sugestie. Auto to jeszcze miękka plastelina, modernizacje zajmą trochę czasu z oczywistych względów $$$ ale postaram się ulepić z niego auto którego nikt by się nie powstydził.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Konrad Em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te lampy tylne to chyba nie przyciemnione tylko zakupione z allegro.Przednie to raczej soczewka a nie xenon,no chyba ,ze przedni zderzak byl wymieniany,bo brak w nim spryskowna xenon.Poza tym auto wyglada ok,zycze szerokosci.P.S. Moze kiedys sie spotkamy,takze mam AJM-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyzej fajna baza do modyfikacji brewki out jak tylne lampy i antena kolego nie schodz na zła drogę bo auto sliczne :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie to raczej soczewka a nie xenon,no chyba ,ze przedni zderzak byl wymieniany,bo brak w nim spryskowna xenon

Pewnie masz rację :) Dla mnie to nowość więc sorry za pomyłke.

nie schodz na zła drogę

Ta zła droga to takie względne pojęcie na tym forum bo jak tak czytam wypowiedzi pod zdjęciami innych aut, to wychodzi na to że jedyna słuszna droga to gleba, bi-turbo i malowanie nowych pasów na jezdni zderzakami :/ Te auta wyglądają pięknie tylko wiecie... ja ten samochód używam na co dzień i trasa dojazdu chociażby do pracy akurat nie biegnie przez niemiecką autostradę więc muszę to jakoś rozsądnie wypośrodkować.

Co do lamp to zrobię z nimi porządek, na pewno zdejmę brewki. Tylne lampy mi się podobają ale to już jest kwestia gustu. Nie brnę w kierunku ideału bo na to mnie nie stać ;p Lampy też trochę kosztują a te nie są takie złe, nie wyglądają jak lexus looki wszystkich golfiarzy :P

Ale przyjmuję na klatę krytykę, Dzieki :)

Edytowane przez Konrad Em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady ja tez mam tragiczna droge do roboty a gwint siedzi i nawet nie zerwałem jeszcze niczego a niejezdze tylko do roboty wiec trafiaja sie drogi ktorych nieznam i tragedi niema wiec wszystko ale z głową ,tez na poczatku tak gadalem bo wiecznie kasy nie było a gwint koło swoje kosztuje lecz z czasem kupiłem i punkt widzenia troche sie zmienił i nie żaluje wiec zapewne wszystko przed tobą :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiedzisz na forum troche to zmienią ci sie upodobania. Moim zdaniem dobrze rokuje takze powodzenia w modach:)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny avancik :) fifki wypoleruj, brewki wywal i zastanów się czy obwódki zegarów chrom czy polerowane alu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem porządek z przednimi lampami, wygląda to o niebo lepiej :) Przy okazji pomalowany został grill. Tak to teraz wygląda:

jgo6k0.jpg

156pm5g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...