Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana/czyszczenie enkodera Audi Concert II (problem z regulacją głośności) fotostory


adrian242424

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Concert II z BOSE, ale to o czym piszesz działa dobrze. Problem jest tylko wtedy, kiedy auto postoi na słońcu, gdy jest tak powyżej 25st celciusza. Tak jakby się coś przegrzewało. Podejrzewałem wzmacniacz. Wymieniłem pastę pod radiatorem, ale dalej to samo.

Dzieje się tak niezależnie, czy stoi, czy jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym odgrzebać ten temat, bo mam taki sam problem z regulacją głośności w Audi Concert II (o ile jest to ten model na CD ?), chciałbym skorzystać z tego poradnika, jednak nie wyświetlają mi się zdjęcia ? Ma ktoś je może zapisane, albo autor mógłby je wstawić jeszcze raz, albo znajdę gdzieś podobny poradnik? Jestem nowy na forum, specjalnie utworzyłem konto, żeby tutaj napisać i poprosić o pomoc. Z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2018 o 22:26, konrado33 napisał:

Witam, chciałbym odgrzebać ten temat, bo mam taki sam problem z regulacją głośności w Audi Concert II (o ile jest to ten model na CD ?), chciałbym skorzystać z tego poradnika, jednak nie wyświetlają mi się zdjęcia ? Ma ktoś je może zapisane, albo autor mógłby je wstawić jeszcze raz, albo znajdę gdzieś podobny poradnik? Jestem nowy na forum, specjalnie utworzyłem konto, żeby tutaj napisać i poprosić o pomoc. Z góry dziękuję. 

Zdjęcia zaktualizowane. Dodaje wersje PDF, gdyby zdjęcia znowu wygasły.

Wymiana i czyszczenie enkodera radia Audi Concert 2.pdf

Edytowane przez adrian242424
  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie objawy były bardzo denerwujące - jak chciałem podgłośnić radio ściszało się czasem o kilka stopni, czasem do zera . Autor napisał w pierwszym poście że przeważnie wystarczy czyszczenie - potwierdzam. U mnie cały zabieg trwał około godzinkę, z czyszczeniem i smarowaniem odsysacza do cyny.

Styki są bardzo małe, a po drugiej stronie talerzyka ze stykami jest jakiś smar. Wydaje mi się że po latach smar przedostaje się na drugą stronę i zbiera syf, co powoduje problemy. Patyczek kosmetyczny nasączony alko po przejechaniu po stykach zrobił się czarny. 

Po zabiegu radio działa idealnie, regulacja głośności jest płynna, nie zauważyłem żadnych problemów. Przy okazji przeczyściłem 'oczko' lasera bo wpadł jakiś syf i czasem wyskakiwał mi na wyświetlaczu CD ERROR. Teraz dużo szybciej przełącza utwory i lepiej czyta płyty.

Edytowane przez indyq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiłem zabieg wymiany enkodera w radiu Chorus II (na kasety). Przebieg wygląda tak samo jak w Concert II.

Enkoder który kupiłem stąd > https://allegro.pl/oferta/enkoder-impulsator-30-imp-przycisk-l-15-ec12m-7816254083

niestety musiałem odlutować i zamienić nóżki A i B. Zrobiłem to dolutowując drobne druciki, nie jest to trudne mimo że robiłem to pierwszy raz, dopiero co kupioną stacją lutowniczą i odsysaczem (bez niego byłaby katastrofa na płytce). Jako że ten enkoder jest około milimetra niższy, to zostawiłem pomiędzy płytką a nim malutki odstęp. Wszystko przebiegło sprawnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...