Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Olej w układzie chłodzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dziś rano zobaczyłem w mojej A4 olej w zbiorniczku od płynu chłodzenia plamę oleju jestem załamany co to może być pomóżcie :(

Opublikowano

Witam!

Ubywa Ci oleju???

Opublikowano

Spoko Marcin!

Jeżeli auto kupiłeś od naszego rodaka to podjedź do dobrego mechaniora ewentualnie ASO niech postawią diagnozę i na jej podstawie możesz starać się o odszkodowanie z tytułu rękojmy,tzn w pewnym okresie od zakupu auta jak znajdziesz usterkę którą sprzedający ukrył możesz żądać naprawy na jego koszt lub zwrotu pieniędzy,pamiętaj czas Twoim wrogiem...

Opublikowano

Spoko Marcin!

Jeżeli auto kupiłeś od naszego rodaka to podjedź do dobrego mechaniora ewentualnie ASO niech postawią diagnozę i na jej podstawie możesz starać się o odszkodowanie z tytułu rękojmy,tzn w pewnym okresie od zakupu auta jak znajdziesz usterkę którą sprzedający ukrył możesz żądać naprawy na jego koszt lub zwrotu pieniędzy,pamiętaj czas Twoim wrogiem...

a jak udowodni ze to byla wada ukryta, ze sprzedajacy tym wiedzial a nie stalo sie to kilka dni po sprzedazy? w umowie zawsze jest adnotacja, ze stan techniczny pojazdu jest mi znany, nie wiemw czy jest szansa o jakiekolwiek odszkodowanie.

Opublikowano

Uszczelka pod glowica.

Nie strasz tak odrazu kolegi :] "Pod lupę" wziąłbym chłodniczeke oleju, często ona puszcza a wtedy wszyscy stawiają jedna czarna wizje..

Opublikowano
  • Autor

Jutro wybieram się do mechanika trochę mnie nastraszyli że może być pęknięta głowica czy to możliwe ?? a gość od którego kupiłem twierdzi że on jeździł i było ok :angry:

Opublikowano

stawiam na uszczelke... :wink4:

Opublikowano

Uszczelka pod glowica.

Nie strasz tak odrazu kolegi :] "Pod lupę" wziąłbym chłodniczeke oleju, często ona puszcza a wtedy wszyscy stawiają jedna czarna wizje..

Przecież AHL nie ma chłodnicy oleju :mysli:
Opublikowano

Uszczelka albo pęknięcie głowicy?! :mysli: Ja miałem tak samo ale w dieslu. Wszyscy stawiali na uszczelkę a jak zawiozłem głowicę do planowania i sprawdzili szczelność to się okazało że pękła między kanałami :wallbash: Na szczęście można było ją jeszcze zregenerować. A Ty pisałeś że oleju miałeś ponad stan i to może być przyczyna wyje...ania uszczelki :thumbdown:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam,

tak sobie czytam Wasze posty i coś mi się wydaje, że u mnie też będzie uszczelka.

Jaki orientacyjnie może być koszt naprawy ?

Pozdrawiam

Opublikowano

Witam,

tak sobie czytam Wasze posty i coś mi się wydaje, że u mnie też będzie uszczelka.

Jaki orientacyjnie może być koszt naprawy ?

Pozdrawiam

uszczelka nie jest droga,a wymienic mozesz ja sam 1,6 to dosyc prosty konstrukcyjnie silnik,ale jesli nie chcesz tego robic ,albo nie dasz rady,to podjedz do mechanika i Ci powie... :wink4:

Opublikowano

Witam,

tak sobie czytam Wasze posty i coś mi się wydaje, że u mnie też będzie uszczelka.

Jaki orientacyjnie może być koszt naprawy ?

Pozdrawiam

Witam.

Sprawa wygląda tak,że każdy mechanior zażąda inna cenę,u mnie np. najdroższy mechanior powiedział 300zł za wyminę do tego jeszcze części na których też przytnie więc kosz nawet spory.

Zapoznaj się z z naszym warsztatem tam jest opisane jak zmienić uszczelkę w 1,8 który nie wiele różni się od 1,6.

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_adr_wymiana_uszczelki_pod_glowica-t30947.0.html

Poza zaoszczędzą kaską zostaje jeszcze satysfakcja :wink4:

Pzdr

Opublikowano

w kilka stówek obgonisz sprawę, będzie OK :wink4: oczywiście jeśli to głowica, bo jak uszczelka to wiele taniej

Opublikowano
  • Autor

Wymieniłem chłodniczkę olejową zrobiłem 100 km na razie jest :) ok troszeczkę wypływa ale to pozostałości podobno ciężko to wypłukać zobaczymy co będzie dalej . Jeszcze tylko termostat i na razie chyba spokój . :good:

Opublikowano

Witam,

tak sobie czytam Wasze posty i coś mi się wydaje, że u mnie też będzie uszczelka.

Jaki orientacyjnie może być koszt naprawy ?

Pozdrawiam

Witam.

Sprawa wygląda tak,że każdy mechanior zażąda inna cenę,u mnie np. najdroższy mechanior powiedział 300zł za wyminę do tego jeszcze części na których też przytnie więc kosz nawet spory.

Zapoznaj się z z naszym warsztatem tam jest opisane jak zmienić uszczelkę w 1,8 który nie wiele różni się od 1,6.

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_adr_wymiana_uszczelki_pod_glowica-t30947.0.html

Poza zaoszczędzą kaską zostaje jeszcze satysfakcja :wink4:

Pzdr

Dzięki za pomoc :) okazało się, że to pompa wody się zacięła z tego co mówił mechanik nie była wymieniana od nowości.

Tak jak koledze (podobnie jak on mam auto od grudnia) audi jeździ mam nadzieję, że na razie spokój z przygodami wodnymi.

Przy okazji wypróbowałem kody klimatronika. Fajna sprawa.

Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!

Opublikowano
  • Autor

Mam pytanie- o jakie kody chodzi w klimatroniku trochę jestem nie w temacie bo niedawno kupiłem auto a tyle się pisze tym . Co tam mogę sprawdzić za pomocą tych kodów napiszcie mi coś więcej pozdrawiam.

Opublikowano

poszukaj ,wpisz klimatronik i wyrzuci wiecej niz myslisz :wink4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.