Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie wałków rozrządu - błąd "przesunięcie wałka"


tom5151

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatnio pojawił mi się błąd odnośnie przestawienia się wałka rozrządu, dokładnie napisane jest tak: " Rząd 1, przestawienie wałka rozrządu, opóźnienie Nieosiągnięta wartość wymagana". :(

Zabrałem się do wymiany paska rozrządu bo już 60kkm, z ciekawości podniosłem pokrywe zaworów żeby sprawdzić co i jak z tymi wałkami. Na początku dodam że z autem jest wszystko ok, ma moc, pali normalnie ( chociaż jakiś tydzien temu jak odpalałem to kręcił rozrusznikiem dużo dłużej niż zazwyczaj, jednorazowa akcja ktora moze byc spowodowana filtrem paliwa ktory jest do wymiany ). Wrzucam film na którym widać co i jak z tymi znakami. Koło od strony paska jest ustawione na znaki z pokrywą zaworów. Myśle narazie że winowająca może być rozciągnięty łańcuch chociaż żadnych niepokojących objawów oprócz raz na jakis czas poranne 2 sekundowe buczenie nie odnotowałem. Na wolnych, cieply czy zimny, wszystko działa jak trzeba. Proszę o pomoc w sprawie jak to ma być ustawione czy na znaki czy może przez zmienne fazy rozrządu mogą być rozbieżne. Tak wgl, jak te zmienne fazy działają? :facepalm: :kox:

kq75fzik.jpg

daqooboc.jpg

vej9h476.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy jednym walkiem,a drugim ma byc 16 oczek na lancuchu,a napinacz powinien byc twardy ze ciezko go reka wcisnac,u ciebie na fotka wyglada to dobrze ustawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie rozrzadu sprawdzisz vagiem, zloguj na jalowym kanaly 090+093, i daj konkretny numer bledu bo te polskie tlumaczenia moga wprowadzac w blad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasowałem bład i narazie sie nie pokazuje :o jak znowu wyskoczy to napisze konkretnie numer itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega wyżej pisał, logi możesz sprawdzić gdy nie ma błędu, a będziesz wiedział czy rozrząd dobrze ustawiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Mianowicie rozrząd ustawiony na znakach walki z tyłu tez się pokrywają a nadal nie może auto odpalić. Pojawia się tylko błąd P0341 błąd czujnika g40 poza zakresem działania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...