Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oprawka świateł pozycyjnych czy lepsze LED ?


fcunited

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

W moim A4 na FISie komunikat o 'parklicht rechts', zajrzałem do lampy i zauważyłem oprawke która miała wyłamane te dwa zaczepy które trzymały 'sztywno' żarówke, żeby nie latała w czasie jazdy. Z początku gdy puknąłem w klosz to światło sie zapalało, ale przy demontażu i grzebaniu w tym odpadł drugi zaczep owej oprawki.

Niestety mam mega problem z znalezieniem i zakupieniem nowej oprawki, zastanawiam się nad jakimiś innymi np:.
http://www.ebay.de/itm/2x-T10-W5W-Lampenfassung-Fassung-aus-Gummi-W2-1X9-5D-fur-Glassockel-Standlicht-/152106814413?hash=item236a45cbcd:g:aJwAAOSwa81XSc8x


Nachodzi mnie myśl jednak, żeby zwykłe w5w zmienić na LED. Tylko jestem kompletnie zielony w tym temacie.

A może ma ktoś dostęp do takich oprawek? Etka numer ori wskazuje 1j0941953, ale tak jak pisalem na necie jest nie możliwe wręcz kupić coś spod tego numeru :/ .

Poleciłby mi ktoś jakieś dobre żarówki postojowe LED + oprawki z kablami do kompletu ? Świata mijania mam Night Breaker.

Jak to wgl wygląda z zmianą żarówek na LED ? oprawki i okablowanie musi byc na W5W 10T? albo o co chodzi, i czy w kazda oprawkę do LED, wchodzi każda żarówka (postojowa, wiadomo) ? Czy są jakieś zależności ?

Prosze o pomoc, drodzy użytkownicy Forum. Jestem dozgonnie wdzięczny za każdą pomoc, a pare ich tutaj otrzymałem odkąd mam Lili

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiej bylem w serwisie Audi, cena 6.80euro do odbioru mam jutro.

Czy w te oprawki moge zamontować normalnie LED ?
I Jak to z tymi postojówkami LEDowymi jest ? Są one legalny czy jednak nie bardzo i na własne ryzyko można je zamontować ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są legalne te wszystkie niefirmowe, ale jeśli świecą jasno i nie na niebiesko to nie będziesz miał z tego problemu kłopotów. Gorzej jak włożysz jakieś szitowe z 1 diodą 20mA.

Jeśli nie masz kontroli zarówek to po prostu montujesz - takie 5x led 5050 dadzą rady spokojnie, i tak będzie jaśniej jak na żarówkach.

Mocniejsze to przerost formy nad treścią i są długie i dziwnie wyglądają w lampie :-P Więcej mocniejszych diod na tak małej powierzchni to też problem z za wysoką temperaturą struktur LED i ich szybsze uszkodzenie.

Jeśli masz kontrolę ząrówek to możesz kupić takie z wbudowanymi rezystorkami (opisywane jako CAN) ale mają one jedną bardzo dużą wadę: przegrzewają się na potęgę, nie dość, że diody grzeją to jeszcze te rezystory symulujące żarówkę... no i w konsekwencji padają jak muchy. Dlatego polecam kupić "zwykłe" + dodatkowo rezystory 68Om 10W i podłączyć na przewodach w lampie albo poza lampą (będą siędość mocno grzały).

Edytowane przez pawelosinski83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...