Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzynia biegów


rohace

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tydzień temu awarii uległa mi skrzynia biegów ( 1 sie zacinała, szarpało przy ruszaniu , 2 zacinała się lub nie chciała wejść, 5 zacinała sie miedzy biegiem a luzem lub nie wchodziła - wchodziła tylko gdy puściłem gaz wcisnąlem sprzegło i poczekałem chwilę ) objawy te występowały jak zauważyłem na rozgrzanym silniku w trasie.

Sprawdziłem stan oleju brakowało zaledwie 300 moze 400ml dolałem i następnego dnia pojechałem do mechaninka. Mechanik odrazu zauważył kapiący olej, myślał że to z silnika ale gdy opowidzialem mu o objawach był pewny ze to skrzynia powiedział ze zadzwoni ale że mam szukać nowej skrzynii. Zadzwionił i potwierdził że to skrzynia i że mam szukać nowej.

Udało mi się znależć kompatybilną do mojego modelu ( audi a4 b5 1,9 Tdi 90KM a mój audi a4 b5 1.9tdi 90KM) mimo iż miala inny numer seryjny.

Dodam że to już druga moja wymiana skrzyni w ciągu 3 lat poprzednia sie posypała z braku oleju i wstawiona została od Tdi 110km.

Mój problem dotyczy obecnej skrzyni. Biegi wchodzą ładnie, lekko płynnie ale zauważylem że z 3 biegiem jest coś nie tak. Wchodzi ładnie ale gdy rozprzęgle i dam gazu drążek bardziej drży od pozostałych biegów czuć to kładąc na n im dłoń . Normalne jest to że gdy siedzi bieg to drążek nie jest calkiem sztyny tylko ma lekkie luzy wiecie co mam na mysli ale Gdy jadę na 3 biegu zwiekszajac obroty, położe dłoń i lekko pchncę ją do przodu czuje takie drgania odbijące,


Pytanie czy ten objaw to coś poważnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jakim stanie jest poduszka od skrzyni? pewnie już "słaba" dlatego widać ruszający się drążek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co opisujesz to wina poduszek skrzyni, jaki przebieg auta? Moze sprzęgło powoli zaczyna przenosić drgania na budę i wnętrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pytasz o przebieg auta z którego kupiłem skrzynie to nie wiem, wiem że był z 1999 roku. mój ma obecnie 305tys i na 99% nie był kręcony. Tak napisałem dzieje się tak tylko na trójce przy przyspieszaniu.
Napisaliście że to poduszki niestety nie wiem w jakim jest stanie zaufałem mechanikowi mówiąc że ma zrobić wszystko co trzeba by nie poszła kolejna skrzynia. Wymienił z tego co mówil tylko łożysko oporowe. Odnośnie sprzęgła chciałem je wymieniać ale mechanik uznał że jeszcze pochodzi i nie jest to potrzebne. Wracając do poduszek jeżeli to to to co mam z tym zrobić ?

Edytowane przez rohace
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie stuka przy puszczaniu/ wciskaniu sprzęgła kiedy podrywa skrzynie albo jak opada, to nie musisz nic z tym robić. to tylko moje prywatne zdanie.

w starej B6 zmieniłem poduszkę jak zaczęło tłuc jak się gwałtownie dodawało/ odejmowało gazu np. na 1szym biegu. po zmianie jak ręką odjął ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...