Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szkoda OC - naprawa w ASO - Polerowanie i malowanie felgi zamiast jej wymiana na nową


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

czy ktoś z was spotkał się z tym, że ASO pomalowało mu felgę zamiast wymieniło ją na nową?

Poniżej zdjęcie uszkodzonej felgi.

ASO do którego oddałem auto powiedziało że felga zostanie spolerowana i pomalowana. Czy uważacie że taka opercja będzie trwała i jest możliwa? Czy mogę domagać się w tej sytuacji wymiany felgi na nową?

Felga została przerysowana/uderzona przez auto które uderzyło w prawy tylny bok mojego pojazdu.

Pozdrawiam,

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez carles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli producent przewidział technologiczną naprawę takiego elementu o określonym zakresie uszkodzeń to tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli producent przewidział technologiczną naprawę takiego elementu o określonym zakresie uszkodzeń to tak.

A jak to sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytać w ASO lub rzeczoznawcę który sprawdzi to w Audatexie sporządzając kalkulacje naprawy

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchowne rysy na metalowych (w tym i aluminiowych) elementach kwalifikuje się do naprawy, nie zaś wymiany.


ASO pomalowało mu felgę zamiast wymieniło

Aso nie zrobi nic co nie jest zaakceptowane przez likwidatora szkody. Tak więc ewentualne pretensje powinny być kierowane do ubezpieczyciela sprawcy. W ASO można co najwyżej złożyć reklamację na jakość lub trwałość naprawy. Swoją drogą sprawdź kosztorys ubezpieczyciela i - a może zwłaszcza - kosztorys wykonawcy usługi naprawy (ASO) pod kątem rzetelności (czy czasem owa felga nie była zakwalifikowana do wymiany, a naprawa to tylko ich przekręt, oraz czy w kosztorysie nie znalazły się części i prace, których tam być nie powinno, lub ich nie wykonano).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro felga była tylko porysowana, to nie widzę nic złego w tym, że została odnowiona/pomalowana.

Gdyby została zgięta, to zmienia postać rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co rozumiemy przez rysę. Jeżeli jest ubytek aluminium na feldze to moim zdaniem kwalifikuje się do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...