Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wymusił pierwszenstwo -kolizja


Rekomendowane odpowiedzi

Auto mam pol roku i niestety juz drugi raz jest uszkodzone :(

Skrecilem na skrzyzowaniu w lewo,nie zdazylem sie jeszcze rozpedzic a tu nagle zza aut na przeciwnym pasie z parkingu cofa facet.Zaczalem hamowac z 40km/h ale niestety bylo za pozno.Odbilem jeszcze na pusty chodnik dzieki czemu uniknalem wiekszych uszkodzen.

13cab92f9d1bb4a4.jpg

Mocher zaplacil 5 setek mandatu bo oczywiscie jego wina byla.

Teraz mam pytanie.Gdzie mam sie udac na wycene szkod?Czy do swojego ubezpieczyciela ?(mam AC i OC) czy do ubezpieczyciela winowajcy (pzu) ?Jesli to jego wina to chyba udaje sie do jego ubezpieczyciela a moj nie ma z tym nic wspolnego.Dobrze mysle ?

Jestem po wycenie wiec wzialem sie za wypolerowanie tego tak jak to zaplanowalem

88e843a6b135607dmed.jpg

zostaly slady minimalne zaraz za lampa i za zderzakiem ale nie widac ich bez dokladnych ogledzin

Z lampy zebralo troche plastiku podczas kolizji ale jest to spolerowane i nie ma widocznego sladu :)

f125024ed006d5e4med.jpg

Nie moglo byc zbyt pieknie-na koncu zderzaka lakier jest zdarty

Ogolnie jestem (nie)zadowolny :tongue4: ze na tym sie skonczylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udajesz się z raportem policji do ubezpieczyciela sprawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udajesz się z raportem policji do ubezpieczyciela sprawcy

policjanci powiedzieli ze jadetylko do ubezpieczyciela sprawcy,podaje date godzine,miejsce zdarzenia,numer rejestracyjny moj i skad byla policja ktora interweniowala....

przepraszam ze utworzylem dwa te same tematy przez przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedziesz do pzu wypełniasz kwity rzeczoznawca szacuje szkodę (pewnie się odwołasz bo czemu nie) i nie powinno być żadnych problemów z nimi ...ja nie miałem jak kiedyś tryknęła mi babka w volvo lekutko ...wszystko szybko się udało załatwić i Tobie też tego życzę :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedziesz do pzu wypełniasz kwity rzeczoznawca szacuje szkodę (pewnie się odwołasz bo czemu nie) i nie powinno być żadnych problemów z nimi ...ja nie miałem jak kiedyś tryknęła mi babka w volvo lekutko ...wszystko szybko się udało załatwić i Tobie też tego życzę :good:

dzieki za pomoc :) to sie stalo kilka km od domu -potrafilem jechac 5 razy w miesiacu do holandi i nic a tu tylko wyjechalem na chwile.Jak pech to pech co poradzic :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej bezgotówkowo załatwiać, wtedy jest zawsze mniej problemów, a ubezpieczalnia dużo bardziej hojna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udajesz się z raportem policji do ubezpieczyciela sprawcy

policjanci powiedzieli ze jadetylko do ubezpieczyciela sprawcy,podaje date godzine,miejsce zdarzenia,numer rejestracyjny moj i skad byla policja ktora interweniowala....

przepraszam ze utworzylem dwa te same tematy przez przypadek

dosłownie, walisz z papierami do ubezpieczyciela sprawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PZU podpisujesz upoważnienie, który warsztat naprawia Twoje audi. Zanosisz je i reszta Cię nie obchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PZU podpisujesz upoważnienie, który warsztat naprawia Twoje audi. Zanosisz je i reszta Cię nie obchodzi.

no tak ale chyba lepiej wziasc gotowke do reki dostane np 2 tys a naprawie to za 500 zł bez fuszerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PZU podpisujesz upoważnienie, który warsztat naprawia Twoje audi. Zanosisz je i reszta Cię nie obchodzi.

no tak ale chyba lepiej wziasc gotowke do reki dostane np 2 tys a naprawie to za 500 zł bez fuszerki

Ja majac Audi z 2000 roku dzisiaj wstawiam do ASO i robie bezgotówkowo.

A Auto nie jest wcale bardziej zniszczone jak Twoje.

Ubezpieczalnia wypłaca zazwyczaj kilka razy mniej gotówki jakby robił to serwis.

Dzisiaj będę wszystko wiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PZU podpisujesz upoważnienie, który warsztat naprawia Twoje audi. Zanosisz je i reszta Cię nie obchodzi.

no tak ale chyba lepiej wziasc gotowke do reki dostane np 2 tys a naprawie to za 500 zł bez fuszerki

Ja majac Audi z 2000 roku dzisiaj wstawiam do ASO i robie bezgotówkowo.

A Auto nie jest wcale bardziej zniszczone jak Twoje.

Ubezpieczalnia wypłaca zazwyczaj kilka razy mniej gotówki jakby robił to serwis.

Dzisiaj będę wszystko wiedział

jak kto woli ja raczej nie mam zamiaru dawac auta do aso z powodu tak malego uszkodzenia.Fakt faktem ubezp.da o wiele mniej pieniedzy do reki ale i tak mi cos zostanie nawet po profesjonalnej naprawie poza aso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz tak zrobić do tego załatw faktury bo inaczej netto wypałacą i koniecznie się odwołaj od pierwszych oględzin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli samochód jest na osobę prywatną to wypłacają już brutto

dzisiaj umówiłem sie na naprawę u Zasady. na 20 stycznia. Miesiąc czekania. nieźle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli samochód jest na osobę prywatną to wypłacają już brutto

dzisiaj umówiłem sie na naprawę u Zasady. na 20 stycznia. Miesiąc czekania. nieźle

czyli co wyplacaja brutto?Auto jest na mnie.Bede to robil dopiero jak dostane pieniadze do reki.

Mowisz miesiac czekania a masz uszkodzone mniej niz ja :shocked:

Moj lakiernik obroci to w 3 dni.

Jescze nie probowalem spolerowac tego plasitku ktory pozostal ze zderzaka tamtego auta bo nie bylo ogledzin ale mam nadzieje ze z blotnika wszystko zejdzie choc mam obawy ze zostana male otarcia :kwasny:

Jesli tak bedzie to blotnik do lakierowania a lakier jest orginalny :( tak samo jak na zderzaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu pisz odwołanie bo zaproponują śmieszne pieniądze.

Reflektor masz do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu pisz odwołanie bo zaproponują śmieszne pieniądze.

Reflektor masz do wymiany.

dokładnie ja pierwsze co to podważyłem ich wycenę :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcu będziesz się cieszył a nie martwił z tej stłuczki, kaska wleci ze hoho :shocked: nie kombinuj z bezgotówką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.lampe chce koniecznie wymienic ,oczywiscie na uzywke w bdb stanie :) radzicie zeby sie odwolac-beda kolejne ogledziny?Jutro wlasnie jade do PZU i maja wycenic szkode na miejscu(!) wiec odrazu w ten sam dzien moge sie odwolac.Tylko ciekawe co dalej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.lampe chce koniecznie wymienic ,oczywiscie na uzywke w bdb stanie :) radzicie zeby sie odwolac-beda kolejne ogledziny?Jutro wlasnie jade do PZU i maja wycenic szkode na miejscu(!) wiec odrazu w ten sam dzien moge sie odwolac.Tylko ciekawe co dalej ...

Wycene od reki dostaniesz jesli Pan rzeczoznawca ma przy sobie laptoka i drukarke.

Inaczej wysylaja poczta.

W tematach ponizej masz przyklady pism jak sie odwolywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jestem po wycenie...660 zł :polew:

ale jak wyrazilem swoje niezadowolenie i spytalem gdzie moge skladac odwolanie to rzeczoznawca odrazu spytal jaki mam reflektor w aucie mimo tego ze nacykal kilka zdjec:D mowie mu ze bi xenon no i tak za pol godziny z 600 zl wyszlo mu 1,9 tys do reki :> nie wiem czy to duzo czy nie ale starczy na naprawe i jeszcze zostanie pare setek w kieszeni :good:

niestety musze czekac az policja wyda pzu numer rej sprawcy i polise bo mnie nie chcieli podac ....

Najwazniejsze ze nie bede musial z nimi walczyc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...