Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Co zrobić z hakiem do holowania ?


osek

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio tak sie zastanawiałem czy go zamontować czy niech sie kurzy w bagażniku....

i tutaj pytanie do Was: zaznaczam iż nie kierujmy sie tutaj wzgledami estetycznymi (wiadomo ze nikt nie lubi fakresa z tyłu :D )

mam pytanie jak lepiej podczas- odpukać!- stłuczki?!

uderza ktoś nam w tył- i lepiej z hakiem, który troche przejmie, ale wykrzywi to, do czego jest mocowany (a do czego jest? ;) )

czy lepiej bez haka, a siłe uderzenia przejał zderzak (robiony do tego ;/ ) tylko wieksze ryzyko uwalenia klapy, lamp...

co byśce wyrbali (założenie- nie kierowac sie wyglądem :gwizdanie: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zastanawiałeś się dlaczego w niektórych krajach jest zakaz jeżdzenia z hakiem??

Wez tez pod uwage szkody które spowoduje hak dla "sprawcy wypadku".

A może kiedys Tobie sie przytrawi uderzyc komus w hak i zobaczysz jakie on potrafi szkody wyrzadzic :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno teraz jest taki przepis, że z hakiem możesz tylko wtedy jeździć jak coś ciągniesz. Inaczej nie wolno jeździć z hakiem... No chyba, że masz go wbitego w dowód i jest na stałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno teraz jest taki przepis, że z hakiem możesz tylko wtedy jeździć jak coś ciągniesz. Inaczej nie wolno jeździć z hakiem... No chyba, że masz go wbitego w dowód i jest na stałe

Jak jest hak, to zawsze musi być wbity w dowód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno teraz jest taki przepis, że z hakiem możesz tylko wtedy jeździć jak coś ciągniesz. Inaczej nie wolno jeździć z hakiem... No chyba, że masz go wbitego w dowód i jest na stałe

Jak jest hak, to zawsze musi być wbity w dowód.

Niestety, ale musi być wbity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak hak jest mocowany w a4, ale jak zakładałem w c4, to był wsuwany rame ( nie wiem jak to sie fachowo nazywa). Wiec moim zdaniem przy uderzeniu hak może też troche bałaganu narobić w podwoziu. Jeśli hak jest Ci potrzebny to zakładaj, a jesli chcesz założyć go dla "ochrony" to nie ma sensu szpecić auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie skaczcie po mnie, bo tylko sie pytam :decayed:

A zastanawiałeś się dlaczego w niektórych krajach jest zakaz jeżdzenia z hakiem??

Wez tez pod uwage szkody które spowoduje hak dla "sprawcy wypadku".

A może kiedys Tobie sie przytrawi uderzyc komus w hak i zobaczysz jakie on potrafi szkody wyrzadzic :wallbash: :wallbash:

zielonego pojecia o tym nie miałem i jakoś mi z tym dobrze ; )

szczerze mówiąc- to mam troche w nosie sprawce :kox:

Podobno teraz jest taki przepis, że z hakiem możesz tylko wtedy jeździć jak coś ciągniesz. Inaczej nie wolno jeździć z hakiem... No chyba, że masz go wbitego w dowód i jest na stałe

pierwsze słysze :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytaj w jakimś pukcie robienia przeglądów, albo zadzwoń do drogówki, ITD i sięwszystko wyjaśni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pare dni temu podbijałem przeglad w swoim aucie i nic koles nie powiedział, ani nie zapytał o hak (a mam :naughty:) to samo drogówka - zatrzymali mnie za predkosc (fu** :wallbash:) i nic, a podchodził od tyłu i patrzył na auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parę dni temu podbijałem przegląd w swoim aucie i nic koleś nie powiedział, ani nie zapytał o hak (a mam ::) to samo drogówka - zatrzymali mnie za prędkość (fu** :wallbash:) i nic, a podchodził od tyłu i patrzył na auto

ale widoczny masz ten hak? czy akurat zdjęty był?

myślę sobie, że normalnie mogą się nie czepnąć, ale jakby ktoś się nadział na Twój hak, lub ciągnął byś sobie przyczepę to zapytali by się napewno :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale widoczny masz ten hak? czy akurat zdjęty był?

na pewno jakies 20-30 cm wystaje poza obrys samochodu, ciezko byłoby go schowac pod zderzak :wink4: no i cały czas mam przykrecony - przydaje sie na parkingach pod tesco czy innych supermarketach, gdzie ludzie jeszcze nie wyjda z samochodu, a juz mysla o zakupach :blink:

dodam jeszcze, ze szukałem przepisów odnosnie hakow poza granicami RP i wyczytałem, ze jezeli samochod spełnia normy i jest dopuszczony do jazdy w RP (oczywiscie hak wbity w dowod) to zgodnie z przepisami UE moze poruszac sie po drogach zachodniej europy z hakiem bez przyczepki. Problem pojawi sie wtedy kiedy zatrzyma nas policja, a nie zna sie jezyka, to ciezko bedzie bronic sie przepisami UE, wtedy mozna dostac za to mandat - wyzszosc organu panstwa nad obcokrajowcem :bicz3: ale nie zawsze[br]Dopisany: 18 Grudzień 2008, 12:52_________________________________________________i jeszcze taka ciekawostka:

kierowcy, którzy posiadają hak holowniczy zamontowany na stałe a nie podróżują z przyczepą winni założyć na niego tzw. "czerwony kapturek" , jeżeli zaś mają hak zdejmowany należy go zdemontować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogole nie miał, czy miał ale innego koloru? hmmm w Polsce raczej mandatow nie daja, bo 3/4 posiadaczy jezdzi bez przyczepki;) to samo tyczy sie czechow i słowaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam hak holowniczy fabryczany, odczepiany. lezy w kole zapasowym w pokrowcu, ale w dowowdzie rejestracyjnym nic wbitego na ten temat nie mam. Zresztą nie miał bym jak go tam przyczepić (dokladka zderzaka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno jakies 20-30 cm wystaje poza obrys samochodu, ciezko byłoby go schowac pod zderzak :wink4: no i cały czas mam przykrecony - przydaje sie na parkingach pod tesco czy innych supermarketach, gdzie ludzie jeszcze nie wyjda z samochodu, a juz mysla o zakupach :blink:

dodam jeszcze, ze szukałem przepisów odnosnie hakow poza granicami RP i wyczytałem, ze jezeli samochod spełnia normy i jest dopuszczony do jazdy w RP (oczywiscie hak wbity w dowod) to zgodnie z przepisami UE moze poruszac sie po drogach zachodniej europy z hakiem bez przyczepki. Problem pojawi sie wtedy kiedy zatrzyma nas policja, a nie zna sie jezyka, to ciezko bedzie bronic sie przepisami UE, wtedy mozna dostac za to mandat - wyzszosc organu panstwa nad obcokrajowcem :bicz3: ale nie zawsze[br]Dopisany: 18 Grudzień 2008, 12:52_________________________________________________i jeszcze taka ciekawostka:

kierowcy, którzy posiadają hak holowniczy zamontowany na stałe a nie podróżują z przyczepą winni założyć na niego tzw. "czerwony kapturek" , jeżeli zaś mają hak zdejmowany należy go zdemontować

troche nie zrozumiałem, czyli można jeździć z zdejmowanym hakiem u nas? czy jednak nie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno jakies 20-30 cm wystaje poza obrys samochodu, ciezko byłoby go schowac pod zderzak :wink4: no i cały czas mam przykrecony - przydaje sie na parkingach pod tesco czy innych supermarketach, gdzie ludzie jeszcze nie wyjda z samochodu, a juz mysla o zakupach :blink:

dodam jeszcze, ze szukałem przepisów odnosnie hakow poza granicami RP i wyczytałem, ze jezeli samochod spełnia normy i jest dopuszczony do jazdy w RP (oczywiscie hak wbity w dowod) to zgodnie z przepisami UE moze poruszac sie po drogach zachodniej europy z hakiem bez przyczepki. Problem pojawi sie wtedy kiedy zatrzyma nas policja, a nie zna sie jezyka, to ciezko bedzie bronic sie przepisami UE, wtedy mozna dostac za to mandat - wyzszosc organu panstwa nad obcokrajowcem :bicz3: ale nie zawsze[br]Dopisany: 18 Grudzień 2008, 12:52_________________________________________________i jeszcze taka ciekawostka:

kierowcy, którzy posiadają hak holowniczy zamontowany na stałe a nie podróżują z przyczepą winni założyć na niego tzw. "czerwony kapturek" , jeżeli zaś mają hak zdejmowany należy go zdemontować

troche nie zrozumiałem, czyli można jeździć z zdejmowanym hakiem u nas? czy jednak nie? ;)

Wg mnie można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...