Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik z automatu do manuala 1.8T BFB


Fromel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W moim Audi A4 B6 1.8T BFB padł silnik i nie opłaca mi się go remontować, chcę kupić anglika i przełożyć silnik. Niestety jedyny sensowny egzemplarz z takim silnikiem w mojej okolicy posiada skrzynię automatyczną. Czy silnik będzie pasował? I co w razie czego trzeba będzie przerobić?

Edytowane przez Fromel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasował.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś, że trzeba kupić łożysko igiełkowe i przełożyć jakieś tulejki centrujące że starego silnika, a w starym silniku przeskoczył rozrząd i wał korbowy raczej też dostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda był to ford Focus ale u mnie przeskoczył o 2 zeby i nic się nie stalo a tam jest kolizyjny wiec ja bym na twoim miejscu rozebral stary silnik i obajerzal czy coś się stało niż kupawal w ciemno inny silnik na który zapewne dostaniesz gwarancję 14 dni a co po tym czasie .

Ja myślałem podobnie jak miałem saab 9.5 ze remont drożej wyjdzie a faktycznie wymiana z kupnem silnika który po 2 m-cach padł byla porównywalna do kapitalnego remontu wiec teraz wole zrobić przy swoim niż kupować kota w worku tak przynajmniej mogę spać spokojnie bo wiem co mam a jeśli spojrzysz w profil to wiesz ze z 2.5 tdi rzadko można spać spokojnie bo to jest jak bomba z opuznionym zaplonem

Naciapane z GT-N7105

Edytowane przez walada1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica na wkładce między silnikiem a skrzynią ale sama jednostka napędowa jest taka sama i do automatu jak i ręcznej skrzyni.

http://pl.realoem.me/Audi/RDW/A4/2004/249/R/1/103/103010#30

Sam słupek to jedno i to samo. Tym bardziej że Ty chcesz użyć swoich rzeczy a przekładać tylko silnik bez osprzętu.

Druga sprawa jak pisze Walada warto zajrzeć i sprawdzić co się stało a wtedy podjąć decyzję ;) JAk Ci pisałem na priv ja swoją jednostkę zarżnąłem i nie było szans na reanimację :P a tu może okazać się że będzie ok.

Ps. robiłem remont silnika 1.9tdi ASZ w zeszłym roku, koszt 2.5tyś + przy okazji ogarnąłem tubinkę, olej skrzyni itp wszystko wyszło 3.3tyś ale auto nie do poznania ;) Oczywiście planowanie głowicy, panewki i innego rodzaju duperele wymieniałem, silnik był wyjęty i robiony na stole :)

Ty kupisz używanego angola wyjmiesz silnik i, i tak musisz zmienić rozrząd bo nie wiadomo co tam siedzi plus innego rodzaju rzeczy to jest kasa a sam wiesz że może być sytuacja że za chwilę "d*pa" blada i znów naprawa :)

Ciężka decyzja ale tylko Ty ją możesz podjąć my doradzamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wszystko sprawdzałem i niestety nie jest kolorowo [emoji20] Głowica była sprawdzana w profesjonalnej firmie. 7 zaworów pogiętych, ślady zaworów na wszystkich tłokach, panewki, wał, praktycznie cały silnik. Ciężko mi ocenić czy turbina jest w dobrym stanie, bo pompa nie podawała oleju. Mechanik mnie przekonuje, że remont się nie opłaca i że najlepiej będzie wymienić cały silnik z osprzętem, a jeszcze lepiej kupić anglika bo przy stosunkowo niewiele wyższej cenie będę miał całe auto na części.

Co prawda zastanawiam się nad remontem ale boję się ile mogą wynieść ostateczne koszty, jeśli do tego dojdzie jeszcze turbina to aż boję się pomyśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile ci zaśpiewał za wyjęcie twojego i wsadze nie nowego .. i ile sam silnik jak juz tak bardzo Cię przekonuje do wymiany silnika to jak chcesz to zapytam kuzyna on wymieniał ten sam silnik w Zawierciu za cały komplet z osprzętem i robita coś ponad 3500 do max 4000 i silnik z gwarancja

Naciapane z GT-N7105

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mechanik, robię to z nim więc nie kosztuje mnie to dużo [emoji6]

A ile ci zaśpiewał za wyjęcie twojego i wsadze nie nowego .. i ile sam silnik jak juz tak bardzo Cię przekonuje do wymiany silnika to jak chcesz to zapytam kuzyna on wymieniał ten sam silnik w Zawierciu za cały komplet z osprzętem i robita coś ponad 3500 do max 4000 i silnik z gwarancja

Naciapane z GT-N7105

Zapytaj jak możesz, dobrze będzie się dowiedzieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mechanik, robię to z nim więc nie kosztuje mnie to dużo [emoji6]

A ile ci zaśpiewał za wyjęcie twojego i wsadze nie nowego .. i ile sam silnik jak juz tak bardzo Cię przekonuje do wymiany silnika to jak chcesz to zapytam kuzyna on wymieniał ten sam silnik w Zawierciu za cały komplet z osprzętem i robita coś ponad 3500 do max 4000 i silnik z gwarancja

Naciapane z GT-N7105

Zapytaj jak możesz, dobrze będzie się dowiedzieć
Ok

Naciapane z GT-N7105

Tu masz nr chłop się przeniósł do Dąbrowy górniczej 601 655 504

Naciapane z GT-N7105

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...