Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tuning przez MPPS v13.02


pimpam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pierwszy post i pierwsze pytanie odnośnie MPPS v13.02. A mianowicie jestem z tych co lubią samemu dłubać w swoim aucie i jak coś jest możliwe to czemu tego nie zrobić..... Chodzi mi o flashowanie A4 B8 2.0 TDI 120km 2009r. Czy tym interfejsem da się zczytać wgrać soft w tym autku? VCDS się bawiłem ale to jest dla mnie nowością. Proszę więc kogoś o odpowiedź ewentualnie rady wskazówki. Dodam, że nie ja zmodyfikuje soft tylko firma ktora się tym zajmiuje. Ja tylko zczytam i wgram. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mpps klon + EDC17 + programowanie przez OBD to sredni pomysł delikatnie mówiąc.
Ja pracuje na oryginalnym MPPS i tak nie używam go do nowyszch EDC17 bo to słaby pomysł z grupy ryzyka, chyba że wcześniej zrobisz sobie backup sterownika na stole to wtedy można szaleć przez OBD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do edc 17 klonem to zły pomysł, te stery z początku produkcji np cp14 oryginał robi ale i to jest ryzyko, jedyna rada to na stół i po bdm. Immo nie ma nic wspólnego z odczytem obszaru map lub całości.

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.... no wiadomo nie chce uwalić ecu. Na stole mówicie panowie....a dostałbym od was wskazówki co do tego potrzebuję? sprzętowo i programowo? Jakie są koszty takiej przyjemności?i czy tą metodą zrobię sam backup tylko czy też mogę wgrywać? Mówimy o czymś w stylu FGTech Galletto 4 Master V54

Edytowane przez pimpam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt takiej przyjemności jest sporo większy niż wycieczka do profesjonalnego tunera na hamownie i zrobienie programu. Samo nieumiejętne otwarcie sterownika już go może zabić. Postawienie steru na nogi po nie udanym wgraniu jest też kosztowne i nie opłaca się bawić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...