Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Skuteczne czyszczenie felg


Rokiś

Rekomendowane odpowiedzi

a moze farecla? masz lakierowane felgi czy polerowane? moze drobny papier na wode i polerka

mam lakierowane :kwasny: także z polerką to sobie chyba dam spokój :tongue4:

ja przywiozłem z niemcowni jakis płyn na bazie octu i powiem wam ,że fele błyszcza sie super. :hi:

kolego co to za płyn był? ja probowałem octem, nawet tego nie ruszyło :kwasny:

jesli masz lekierowane felgi a nie polerowane to sprawe ratuje kwas do aluminium. Felg ci nie zniszczy a zejsc musi. Podjedz na jakas myjnie tir w twojej okolicy. Tam maja kwas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tematu woda plus plyn do naczyn nie daje rady z wzerami po pyle z klockow,ja od wewnatrz mam sporo tych kropek i nijak z usunieciem jeszcze nie znalzlem skutecznego sposobu

Ja ostatnio takie wżery czyściłem CIFem. Trochę puściły ale nie do końca :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co zrobic jezeli ma delikatne rysy na lakierowanych felach jak to usunac,ewentualnie jaka paste do rys byscie polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowalem wielu srodkow i powiem ze narazie nie znalazlem nic lepszego od plaka spryskac na ostygniete felgi (zegy nie narobic wrzerow) poczekac chwile wyczyscic szczoteczka i git

ja po czyszczeniu wypolerowalem sobie felgi pasta tempo i musze powiedziec ze efekt powalajacy troche pracy ale naprawde warto i do tego brud tak sie nie czepia bo przy ostatnim myciu wystarczylo felgi tylko spryskac karcherem bez zadnej chemii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz lekierowane felgi a nie polerowane to sprawe ratuje kwas do aluminium. Felg ci nie zniszczy a zejsc musi. Podjedz na jakas myjnie tir w twojej okolicy. Tam maja kwas

juz bylem na myjni i oni mi brali jakimś kwasem, to troszeczke sciarał sie lakier z felg :kwasny: w jednym miejscu potarł toszke szmatką z tym kwasem i taka biała plama się zrobiła :kwasny: a problem mam z tym wyczyszczeniem naprawde duzy, bo wczesniej rozwaliło mi się łożysko w lewym tylnym kole, no i coś tam sie poprzesuwało, poprzestawiało i klocek zaczął mi ocierać nie o tarcze, tylko o coś takiego zardzewiałego-nie wiem co to jest :tongue4: no i straszny nalot mam na tej feldze, taki rdzawy :kwasny: i to paskudnie wygląda :kwasny: jutro moze zrobie foto to dołącze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja felgi lakierowane czyszcze płynem w rozpylaczyu firmy NIGRAM, psikam, zostawiam i syf z hamulców, czy też smar z przegubu ładnie spływa z felgi, kosztuje 20 zł, sam się zdziwiłem efektem więc mogę polecić :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeze polecam srodek do mycia felg firmy WESCO"preparat do mycia felg" w litrowej przezroczystej butelce ze spryskiwaczem :tongue4: ma on etykiete z zielonymi napisami.Srodek uzywam od roku czasu i jest rewelacyjny.Popsikam po felgach odczekam 5 minut max i zmywam wszystko karcherem -w ogole nie trzeba dotykac felg scierkami czy szczotkami.Srodek jest na tyle mocny ze brud splywa po feldze.Trzeba bardzo uwazac na skore,oczy i gardlo bo naprawde ten preparat jest bardzo ostry.Raz do proby psiklem zaschnietego owada na zderzaku- zaczal sie rozpuszczac i splywac po nim :naughty: wiecej tego nie zrobie szkoa lakieru ale na felgi nie ma chyba nic lepszego.Cena-10 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam również paste bhp, czysci elegancko, trzeba troche poczyscic ale fele błysk:D wczoraj wypróbowałem i byłem pod wrażeniem, a były zapuszzczone na maksa..

pasta bhp na moje nie działa :disgust: probowałem nawet taką lekkoscierną, duuzo lepsza od bhp i nic :wallbash: probowałem TEMPO i tez nic :wallbash: musze poświęcic pare godzin nakupić róznych srodków i testować :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pastą tez czyściłem ale tylko od środka. Ale czy to nie jest czyszczenie jak bym użył piasku ?? Hmm ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są pasty podobne do BHP z piaskiem w środku, ja probowałem taką czyścić i też nic, ale felg nie porysowała, także jest ok... troszke na szmatke i ogień :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak na razie to który ze środków jest najlepszy na wżery w felgach po pyle hamulcowym, w sumie to jest najtrudniej zmyć. No i czego używacie? Środek do czyszczenia, później wodą przepłuczecie i szmatka? Czy ewentualnie środek na fele i szczotką jakąś... właśnie czy ma znaczenie jaką szczotką będzie się pucowało felgi? W sumie widziałem po sklepach "Specjalne" szczotki do felg... co o tym sądzicie? I jakich sprzętów używacie do preparatów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki środek najlepszy to ciężko powiedzieć. W tym temacie różne specyfiki były opisywane i nie ma idealnego środka. A co do szczotek to szukaj takich co nie porysują Ci felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Dibo a czy potrzebuje "profesjonalnej" szczotki? Czego Ty używasz, bądź twoi znajomi? Właśnie się przymierzam dzisiaj do pucowania samochodu :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Dibo a czy potrzebuje "profesjonalnej" szczotki? Czego Ty używasz, bądź twoi znajomi? Właśnie się przymierzam dzisiaj do pucowania samochodu :)...

Ja czyszczę felgi zwykłą gąbką, bo mi się tym lepiej czyści niż szczotką :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja skończyłem czyszczenie i doszedłem do wniosku że ten preparat którym czyściłem (chociaż śmierdzi i wydaje się żrący) to nie jest wart praktycznie nic. W sumie jak ktoś chce się pozbyć lekkich osadów i zdobyć połysk to może się przydać, ale naprawdę sobie nie radzi z wżartym pyłem hamulcowym. Zaraz podam nazwę preparatu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam wyprobowac cilit bang :)

:good: pożniej postaram sie opisać jak wyczyścic felgę za pomocą domowego sposobu bo gdzies miałem na kompie zapisane :mysli:[br]Dopisany: 02 Maj 2009, 22:46_________________________________________________A wiec tak :

Tani i prosty domowy sposób na wyczyszczenie naszych zabrudzonych alufelg :

Lista potrzebnych składników :

• 5-6 łyżek sody rozpuścić w dozowniku z wodą (np. spryskiwacz do kwiatów ) pół butelki wystarczy (to będzie nasz „neutralizator” – srodki do czyszczenia toalet mają w sobie od 15 do 25 % kwasu )

• -Srodek do toalet

Polewamy felgę wodą ,następnie jakąś szczoteczka (może byc nawet stara do zębów :gwizdanie: ) ze srodkiem do czyszczenia toalet czyścimy felge – dokładnie każdy kawałek

Po ok. 15 - 20 sekundach neutralizujemy kwas za pomoca naszego roztworu wody z sodą ( "naszego neutralizatora " )

Powtarzamy aż będzie świecić jak nowa,najlepiej 2 -3 razy :kox:

Pamiętajmy o użyciu gumowych rękawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czy to na pewno wyczyści nawet ten wżarty pył hamulcowy wtopiony w felgi?

ok co do neutralizatora to spoko, a jeżeli chodzi o środek do toalet to czy możesz podać konkretny przykład? Tak żeby po prostu wyczyściło fele bez ich uszkodzenia :/...

Dzięki bardzo za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialam spytac czy te wszystke super srodki do czyszczenia felg... nie uszkadzaja opon?

No bo skoro sa az tak silne ze radza sobie z brudem na feldze ktorego normalnym sposobem nie mozna usunac. Kupilam jakis srodek do czyszczenia felg aluminiowych w butelce ze spryskiwaczem. Ale jak pstrkne z niego na felge (a robie to w garazu) to wszystko cieknie na opone. Jak narazie zostawilam to czyszczenie z obawy przed uszkodzeniem opon. Pozdrawiam Dana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...