Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Jaki olej i płyn chłodniczy przy 240tyś km ?


blondyn16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów. Zamierzam wymienić płyn chłodniczy i olej w swojej niuni. Autko ma przejechane 240tyś km i jest z 95r. Do tej pory jeździłem na oleju Mobil Super S turbodiesel 10w - 40. Mogę przy nim pozostać, czy przy tym przebiegu zmienić na inny? Chcę też wymienić płyn chłodniczy, ale nie wiem jaki jest zalany. Według "Sam naprawiam" powinien być jakiś zielony, ale po aktualnym kolorze niewiele mogę wywnioskować. Jaki powinienem wlać aby sobie nie zaszkodzić? I jeszcze pytanie o termostat. Na zegarach temperatura dochodzi do ok. 85st, a na klimatroniku dochodzi maksymalnie do 77 - 78. Czy jest to objaw padniętego termostatu? Dodam, że ogrzewanie daje nieżle, a spalanie wychodzi 6,5l/100 w trybie mieszanym. Z góry dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O olejach jest duży podwieszony wątek http://www.a4-klub.pl/smf/all_tdi_jaki_olej_do_tdi-t15435.0.html :good:

Temperatura powinna trzymac 90 stopni, takze pewnie termostat lub czujnik do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płynu chłodniczego to polecam koncentrat G12 lub G12+. 1,5 l z tego co pamietam kosztuje w IC ok 30 zł. Miesza sie go 50:50 z wodą destylowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn - G12+

Olej - jak się nic nie dzieje to pozotań przy tym samym. Chyba, że Ci coś nie pasi to pomyśl o półsyntetyku MOTUL 6100 SYNERGIE PLUS 10W-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie Panowie jest taki problem, po odpaleniu zimnego samochodu gdy wbijam kod klimatronika to zauważyłem że zawsze temp. płynu zatrzymuje sie na 50 stopni czy lato czy zima po jakimś czasie dopiero idzie do właściwej temp. zakładałem terostat kupiny w ASO i to samo, czy to może wina czujników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plyn to febi 86381 ja mam po 15zl za 1,5l koncentratu :naughty: lub prestone 4l okolo 30zl.

Olej najlepiej motul 6100 10w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że termostat do wymiany ,płyn taki jak koledzy polecają, a co do oleju ja mam przejechane 343tys.km i leje Mobila 5w40 ,i taki ci polecam, choć 10w40 też może być,napewno nie lej 15w40.motula też nie musisz, mobil napewno wystarczy ,zobacz na mój przebieg :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motula też nie musisz, mobil napewno wystarczy ,zobacz na mój przebieg

zdecydowanie potwierdzam. nie przesadzajmy z tym motulem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...