Skocz do zawartości
IGNOROWANY

opony zimowe- zapytanie b6


KoD1K

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie forumowicze!
Mam małe pytanie, kupiłem swoją b szóstkę.. na totalnie dojechanych i nie ori felgach letnich 15" zmieniłem na 17 ori i tam mam opony 245/45/17 r. Do auta dostałem alusy ORI i prawie nowe opony z 2014r o rozmiarze 255/55/17 - Moje pytanie, czy na tym rozmiarze przemierze zimę czy lepiej sprzedać i kupić mniejszy rozmiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem pytam, wcześniej jeździłem astra 3 i letnie mialem 17 zimówki 15 więc pytam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Moje pytanie, czy na tym rozmiarze przemierze zimę czy lepiej sprzedać i kupić mniejszy rozmiar?

Sprzedawaj bo żaden z tych rozmiarów nie jest dedykowany do twojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori 17" to 235/45 a jego idealnym zamiennikiem jest 215/50 (taki rozmiar mam letnich a zimą zakładam 195/65/15).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma rozmiar opony do pory roku

Ma, szerszy laczek daje większą przyczepność na błocie pośniegowym z kolei węższy bardziej wgryza się w śnieg.

Tyle teoria :hi:

Generalnie nie wchodziłbym w jakieś ekstrema, tj. na lato np. 245 a na zimę kolażówki 195... ja na lato i zimę mam ten sam rozmiar.

mam opony 245/45/17 r. Do auta dostałem alusy ORI i prawie nowe opony z 2014r o rozmiarze 255/55/17 - Moje pytanie, czy na tym rozmiarze przemierze zimę czy lepiej sprzedać i kupić mniejszy rozmiar?

Jak już wyżej napisano 235/45R17 lub 215/55R16 to wzorcowe gumy... w przypadku takiego demona mocy jakim jest 2.0 ALT skłaniałbym się ku montażu 215/50R17 na lato i 205/65R15 na zimę, jeśli koniecznie chcesz wykorzystać te 15" fele.

Nie zakładaj 255/55R17 bo raz, że zamulisz auto i zwiększysz jego spalanie a dwa to prawdopodobnie nie podejdą te laczki bo nie dość, że są szersze o 2cm to również wyższe o 7cm od wzorcowych.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale według producenta na lato 235/45R17 lub 215/55r16 to a zimą to 205/55R16M+S tak umie na wlezie jest

Edytowane przez andrzejch1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka dokładnie wlepka jest w A4 z motorem 2.0 ALT jednak nie wydaje mi się rozsądnym posunięciem montowanie laczka 235 do silnika o tej mocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...