Skocz do zawartości
IGNOROWANY

śmierdzi klima powody


krystian20005

Rekomendowane odpowiedzi

Siema Pany mam problem w mojej audi (a4 b8 2.0 tdi) jeb.e z klimy nieziemsko ;( przy pierwszym uruchomieniem samochodu z rana jest tragedia ma sie chęć wyskoczyć przez okno śmierdzi starymi skarpetkami lub jakąś padliną. Po dłuższej jeżdzie troche przechodzi ale czuć dalej ze powietrze nie leci świerze czy jest włączone AC czy nie problem nie ustępuje. Klimatyzacje odgrzybiałem jakieś 1.5 m-c temu 4 razy i nic nie pomogło. (każdy raz w innym warsztacie) W jednym powiedzieli mi ze moze być do wymiany osuszacz kupiłem ale nie wiem jak sie do tego zabrać gdzie to jest i czy na własną ręke można wymienić coś wiem ze przy wymianie freon wyleci ale to nie problem teraz zima nadchodzi to nie potrzebna AC.

Co robić ??

Filtr kabinowy także wymieniony. Próbowałem tych środków w spayu ze sie wciska i klima chodzi przez 15 min na 2 dni troche pomogło kupiłem inny ze w kratki sie piane wypryskuje też lipa ;(

Edytowane przez krystian20005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie osuszacz tylko parownik trzeba wyciągnąć i porządnie umyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też niemiłosiernie dawało skarpetami. Kupiłem to w piance takie, wyciągnąłem schowek, wentylator i po lewej stronie po całości masz taką ala chłodnice. Całe to spryskałem, złożyłem, odpaliłem i narazie miesiąc czasu i nic nie wali z nawiewów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


masz taką ala chłodnice

Skraplacz. Zgadza się -lwia część smrodu powstaje zazwyczaj na nim. Zwłaszcza, gdy auto okresowo/stale jeździło bez filtra kabinowego. Wtedy to już mamy i liście i muchy i inne plus ch..a z grzybnią.

Bez jego choćby zapiankowania dokładnego nawiewy można psikać, nyziać i myć do znudzenia. Pudrowanie trupa to będzie jeżeli na nim coś siedzi, a siedzi siedzi. Środowisko ma tam zacne.

Te grzyby powodują zdecydowanie więcej zła niż "zaziębienie klimą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta ala chłodnica to ten parownik co trzeba wyczyścić? to "pod" schowkiem? jak to wyczyścić i jakiego środka najlepiej użyć?


A ten osuszacz co kupiłem do czego jest? trzeba wymieniać?

Edytowane przez krystian20005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Zrobiłeś coś z tą klimą . Mam podobny problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek robiłem w swojej przegląd klimy, sprawdzenie czynnika, nabicie, ozonowanie i odgrzybianie + na koniec wymieniłem filtr kabinowy i dodatkowo zamontowałem w podszybiu dedykowany filterek zamiast standardowej kratki plastikowej, która się tam znajduje z przyczepionym jakimś czujniczkiem.

Sporo kurzu mimo zabudowanego podszybia i tak leci na filtr kabinowy, co było widać po wyjęciu go, mam nadzieje, że dodatkowy filtr trochę zniweluje syf na wejściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...