Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BRD] znalezisko w misce podczas wymiany oleju , fragment pompy ? co to jest


15lolo

Rekomendowane odpowiedzi

witam zakupiłem auto z uszkodzona skrzynia, po zakupie odpalilem auto aby sie rozgrzało , po czym stwierdzilem ze wymienie olej.

Gdy spływał sb na siatke miski wyleciał mi oto ten duzy fragment ( na krancach widac jakies dziobki )

Nie wiele myślać magnesem poprzez otwór spustowy znalazłem te igiełki ( tak jak by z łozyska ikiegłkowego)

pacjent to 2.0 brd 07r przebieg 160tys km

silnik pracował na postoju dobre 10 min nic nie kulał itp

z czego te fragmenty z pompy?

mozę ktos coś podobnego widział juz z kolegów

ps czy otwór w szklance filtra oleju ten zboku to fabryczny ? czy tez jakas wada

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi wygląda na części z łożyska rolki dźwigienki zaworowej :hi:

d43ffb3649ef95b4f5a8d033644a.jpg

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mam szukac u gory ? zdjac pokrywe górną tak?, tą cześć mam szukać nowej czy uzywanej ? :)


czyli mam szukac u gory ? zdjac pokrywe górną tak?, tą cześć mam szukać nowej czy uzywanej ? :)

juz pokrywa zdjeta , faktycznie jest przyczyna :P 2 rolki w lezą sb, na ssacym , pozostale na ssacy sa wysuniete do polowy i zaparte o drugie dzwigienki :P

teraz kupic nowe czy uzywane ? ktos poleci gdzie mogę nabyć nowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam obawy z tymi uzywkami moje 160 tys i padly masakra chyba ze z jakiegos mlodego rocznika pasuja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od BRD pasować będą na pewno :decayed: , od BLB czy BRE prawdopodobnie, a od CR-ów raczej wątpię :naughty::hi:

Może ktoś kto ma dostęp do ETKI sprawdzi jak jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwigienki z CR wiec nie pasują.

Do BRD pasują z każdego silnika 2.0 tdi 16v PD, również z poprzecznych jednostek.np. BKD

W CR napęd zaworów postanowiono uprościć.mianowicie zrezygnowano z osi dzwigienek zaworowych. każda dźwigienka trzyma sie na miejscu dzięki naciskowi sprężyny zaworowej, krzywki walka i ciśnieniu hydropopychacza. :naughty:

juz pokrywa zdjeta , faktycznie jest przyczyna :P 2 rolki w lezą sb, na ssacym , pozostale na ssacy sa wysuniete do polowy i zaparte o drugie dzwigienki :P

teraz kupic nowe czy uzywane ? ktos poleci gdzie mogę nabyć nowe ?

Ja bym jeszcze dobrze obejrzał krzywki walka rozrządu...

rolki w dźwigienkach są po to aby przekazywać z jak najmniejszym tarciem napęd od krzywek walka na zawór, jej brak spowodował ze dźwigienka tarła się o wałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro sie posypały łożyska w dwóch dzwigienkach... wymieniłbym wszyskie. obejrz stan osi,

jeżeli brałbyś używane. muszą być ze swoimi osiami, na swoich miejscach. czyli najlepiej je brac przed demontażem z głowicy. i oznaczyć, miejsca na osiach.

nowe kosztuja ok 100-110 PLN szt. f-my Kolbenschmidt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f-my Kolbenschmidt no juz zamowilem kpl nowych ;) mam dobrą cene na nie :)

pytanie odnosnie pompy oleju (blokuje mi ona silnik)

czy od silnika CR podejdzie ? wyglada podobnie czy nie jest ona czasem zamienna ? lub moze gdzie polecicie zakup regenerowanej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba wiesz ze aby dokonać tej naprawy trzeba silnik opuścić w dół aby wyciągnąć oske od dźwigienk które są nawlekane na nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik juz wyjety dziwgienki na miejscu ;)nowe

ps czy ktos podrzuci jak zamontować nowy modul pompy olejowej? (chodzi o ustawienie ? wiem że blokuje rozrzad , i walki brzuchami do dolu?

c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze z tej całej misji to ustawienie szczeliny Między zębami trybów tak aby nie były ciasno lub zbyt luźno spasowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...