Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Sterownik silnika - wyłączenie immobilisera

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,

czy można w jakiś sposób samemu (np. przez VAG'a) wyłączyć immobiliser w sterowniku silnika?
Lub może znacie kogoś kto się tym zajmuje w Łodzi? W takim wypadku prośba również o cennik.

Sprawa wygląda następująco - w A4 B6 AVANT 1.9TDI cały czas pracują wiatraczki od klimy.
Elektryk powiedział, że to przez błędne kodowanie sterownika, a ponowne kodowanie kosztuje 300-500zł, może taniej będzie kupić nowy sterownik i wyłączyć w nim immobiliser?

Nr sterownika to 038 906 019 FP.
Bardzo dziękuję za pomoc.

Opublikowano

Masz VAG-a?? Jakie masz obecnie kodowanie?

Niekiedy VAG COM/VCDS można je zmienić, a niekiedy trzeba się wysilić bardziej, ale to i tak nie zmienia faktu że przesadził z ceną.

Opublikowano
  • Autor

Mam VAG'a.
1.jpg

Podpowiesz mi co robić? :)

Edytowane przez Mavver

Opublikowano

Numer ten z fp odczytales z naklejki na kompie? Bo wgarany masz wsad z koncowka kd moze w tym problem?

Opublikowano
  • Autor

Może sprostuję:
mam ten 038 906 019 KD a zastanawiałem się nad wgraniem 038 906 019 FP :)

Opublikowano

Kodowanie jest na manual...

VAG wyświetla ...019KD, a czy fizycznie ECU na naklejce ma też taki nr?? Bo raczej ori od Audi on nie jest tylko Passata. Pomimo, że te same silniki to softy się trochę różnią i wentylatory mogą wariować.

Opublikowano
  • Autor

Sterownik jest od passata i na naklejce numer się pokrywa.
Co z tym zrobić? Inny komputer czy samo kodowanie pomoze?
W przypadku nowego komputera co z immobilisierem trzeba będzie od nowa zakodować czy można odłączyć?

Edytowane przez Mavver

Opublikowano

Co Ci pomoże kodowanie jak jest zakodowany na manual...

Zmiana wsadu na taki od Audi lub ECU od AUDI.

Immo można off lub mając PIN dopasować. To już sposobów jest wiele.

Opublikowano
  • Autor

Ok, czyli wymiana komputera na pewno pomoże? FP będzie dobry?
VAGiem wyłącze immobiliser? I wszystko powinno byc ok, wiatraki się wyłączą?

Opublikowano

Niestety 019kd i 019fp to dwa rozne sterowniki (roznice w budowie plyty) i nie sa zamienne , stad 019kd nie bedzie chodzil prawidlowo w Twoim Audi .

Jedyna opcja to zmiana sterownika np na 019fp ,a najlepiej na taki jaki byl fabrycznie .

Vagiem immo NIE wylaczysz .

Edytowane przez spanky

Opublikowano
  • Autor

Czyli zostaje kupno 019FP już z wyłączonym immo, albo zabawa u elektryka, który to wyłączy?
Ile to powinno mniej więcej kosztować?

Opublikowano

Po co wyłączać immobilizer? Ze sterownika można wyciągnąć pin i normalnie zaadoptować go do auta. Może uda się kupić sterownik od kogoś, kto dysponuje pinem.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Dobra, czyli podsumowując czy VAGiem czy K-Commanderem wyłącze IMMO z ECU, tak żeby nowe ECU działało ze starymi zegarami?

Opublikowano

jak nawet podlozysz ecu z wyłączonym immo bd ci wariowac przez 20 min awaryjne , nalezy przypisac vin itp do sterownika

Opublikowano
  • Autor

Za pomocą kabla KKL i VAG'a bądź K-Commandera, albo jakiegoś innego programu (może byc płatny - tylko w granicach kilkudziesięcu zł) będe w stanie to zrobić?

Opublikowano

VAG Commander z kablem za 100 zł we wprawnych rękach wystarczy do zdjęcia immo albo wyczytania pinu.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.