Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] Wywalenie kata....


Gość MorgothDBMA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaziu_Wichura

Pod światło nie mogłem patrzeć bo za katalizatorem jest wygięta rura, syfu raczej żadnego nie było w kanałach.

teraz przynajmniej sprzedasz go za ładną kaskę :evil:

Ludzie, słuchajcie

Nie wywalajcie na siłę katalizatorów jeśli nie macie uzasadnionych podejżeń, że jest on zapchany. Trzeba pamiętać o tym, że silnik projektowany był uwzględniając układ wydechowy wyposażony w katalizator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziś chciałem wywalić kata w TDI-ku myślałem że ot godzinka i po sprawie jednak spec od tłumików itp sprowadził mnie na ziemię.......podobno to około 3 godzinki zabawy , ale to mnie nie zraziło na jutro rano jestem umówiony.............tylko pytanko wstawić rurkę czy wybebeszyć go tylko .Podobno wybebeszanie szybciej schodzi niż wstawienie rurki......pozdrawiam :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ustalony z Panem na jutro - będzie ciach... :dance:

zdecydowanie lepiej wstawić rurkę niż wydłubywać - bo przy pustym tworzy się nagłe rozprężenie gazów wylotowych i takie nagłe rozpulchnienie przewodu wydechowego powodować może efekt odwrotny od zamierzonego.. ;(; dlatego najlepszym wyjściem jest rurka o średnicy dokładnie odpowiadającej seryjnej rurze wylotowej - czyli w przypadku 2.5tdi - jak u mnie- 60mm. co do pytania wywalać czy nie - decyzja user'a, ja wywalam bo wiem że w aucie nie był wymieniany od nowości a ma już 180.000 więc czas i pora. Cała operacja w 2,5tdi wyceniona jest przez mojego Pana od tłumików na 60zł i ca. 30min pracy.

pozostaje otwartą oczywiście kwestia przeglądów ale, powiedzmy sobie szczerze nie takie sprawy się załatwiało ;)

jutro realcja z efektów :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie a w 2.5TDI wyawlać czy nie? sond żadnych niby nie ma..., chyba nic mu się nie stanie? A przy przebiegu (100% pewnym :cool:)183.000 powinien być odczuwalny wzrost mocy, nie? :rolleyes:

jak to nie ma sond?? musza byc! masz na pewno, moze nawet 2 (w niektorych V sa po 2 - na kazdym kolektorze wylotowym). a wzrostu mocy na pewno nie odczujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie a w 2.5TDI wyawlać czy nie? sond żadnych niby nie ma..., chyba nic mu się nie stanie? A przy przebiegu (100% pewnym :cool:)183.000 powinien być odczuwalny wzrost mocy, nie? :rolleyes:

jak to nie ma sond?? musza byc! masz na pewno, moze nawet 2 (w niektorych V sa po 2 - na kazdym kolektorze wylotowym). a wzrostu mocy na pewno nie odczujesz

jakie sondy masz w katalizatorze dieslowskim :D :D :D :D :D :D :D :D??, lub za nim??? :polew:

generalnie jest po zabiegu - całość operacji ca. 20 minut, cena 50zł....

kat był mocno zapchany, chyba nie zmieniany od 180 tyś; Autko lepiej zdecydowanie się zbiera przy wyższych obrotach - pow. 2500, co jeszcze? - acha ubyło mi ze 4kg z ciężaru :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Dziś także wywaliłem kata i wstawiłem kawałek rurki.Mocy to mi raczej nie przybyło, ale wydaje mi się że auto lepiej wkręca się na obroty (a może to jaj sam sobie wkrecam) i słyszę cich świst turbo inny rodzaj świstu niż z katalizatorem (powiedziałbym bardziej delikatny).............oto zdjęcie rurki

IMG_0107.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie a w 2.5TDI wyawlać czy nie? sond żadnych niby nie ma..., chyba nic mu się nie stanie? A przy przebiegu (100% pewnym :cool:)183.000 powinien być odczuwalny wzrost mocy, nie? :rolleyes:

jak to nie ma sond?? musza byc! masz na pewno, moze nawet 2 (w niektorych V sa po 2 - na kazdym kolektorze wylotowym). a wzrostu mocy na pewno nie odczujesz

jakie sondy masz w katalizatorze dieslowskim :D :D :D :D :D :D :D :D??, lub za nim??? :polew:

generalnie jest po zabiegu - całość operacji ca. 20 minut, cena 50zł....

kat był mocno zapchany, chyba nie zmieniany od 180 tyś; Autko lepiej zdecydowanie się zbiera przy wyższych obrotach - pow. 2500, co jeszcze? - acha ubyło mi ze 4kg z ciężaru :thumbup:

:wallbash: po calym dniu w pracy na sloncu nie powinienem siadac do kompa :wallbash: sorry za wprowadzanie w blad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie mam takie samo pytanko jak kolega driv ,czy przy tym motorku moge wywalic kata??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...