Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

AFS sterownik moduł świateł

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Po stronie pasażera pod deską rozdzielczą mam zamontowany sterownik/ moduł świateł AFS o nr. 8H0907357A.

Natomiast, kolega w RS4 2013 r. nie ma takiego sterownika. Z tego co zauważyłem w ETCE nowe RS-y nie mają już takich sterowników.

Czy, ktoś mi wytłumaczy dlaczego? i za co odpowiada ten sterownik?

Pozdrawiam

Opublikowano

Po stronie pasażera pod deską rozdzielczą mam zamontowany sterownik/ moduł świateł AFS o nr. 8H0907357A.

Natomiast, kolega w RS4 2013 r. nie ma takiego sterownika. Z tego co zauważyłem w ETCE nowe RS-y nie mają już takich sterowników.

Czy, ktoś mi wytłumaczy dlaczego? i za co odpowiada ten sterownik?

Pozdrawiam

No jasne że nie ma, bo to polift więc ten sterownik "wsadzili" do 09.

a 55 odpowiada za ustawienie świateł (poziomowanie, skrętne) - w telegraficznym skrócie.

Opublikowano
  • Autor

Po stronie pasażera pod deską rozdzielczą mam zamontowany sterownik/ moduł świateł AFS o nr. 8H0907357A.

Natomiast, kolega w RS4 2013 r. nie ma takiego sterownika. Z tego co zauważyłem w ETCE nowe RS-y nie mają już takich sterowników.

Czy, ktoś mi wytłumaczy dlaczego? i za co odpowiada ten sterownik?

Pozdrawiam

No jasne że nie ma, bo to polift więc ten sterownik "wsadzili" do 09.

a 55 odpowiada za ustawienie świateł (poziomowanie, skrętne) - w telegraficznym skrócie.

Tak na marginesie. Auto mam z 2011 roku.

Dlaczego rok później w polifcie nie zastosowano już takiego sterownika?. Bardzo mnie to ciekawi :)

Jak ten AFS funkcjonuje w polifcie?

Opublikowano

Dlatego, że w ramach liftu ograniczyli ilość sterowników.

Nic nie obcięli.

Tak samo zniknął oddzielny moduł od czujników parkowania.

Opublikowano

Po stronie pasażera pod deską rozdzielczą mam zamontowany sterownik/ moduł świateł AFS o nr. 8H0907357A.

Natomiast, kolega w RS4 2013 r. nie ma takiego sterownika. Z tego co zauważyłem w ETCE nowe RS-y nie mają już takich sterowników.

Czy, ktoś mi wytłumaczy dlaczego? i za co odpowiada ten sterownik?

Pozdrawiam

No jasne że nie ma, bo to polift więc ten sterownik "wsadzili" do 09.

a 55 odpowiada za ustawienie świateł (poziomowanie, skrętne) - w telegraficznym skrócie.

Tak na marginesie. Auto mam z 2011 roku.

Dlaczego rok później w polifcie nie zastosowano już takiego sterownika?. Bardzo mnie to ciekawi :)

Jak ten AFS funkcjonuje w polifcie?

a i jeszcze dlatego, że jak będziesz sobie chciał rezać przedlifta na polifta i będziesz chciał mieć dalej bixa skrętnego, to żeby się trochę pogłowić jak to zrobić, bez druciarstwa, aby działał bix skrętny poliftowy na przedlifotwym osprzęcie (ale się da ;))

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Czy w lampach nie skrętnych jeśli chodzi o polift sterownik występuję?

Bo jeśli chodzi o skrętne to tak, ale nie wiem jak jest w nieskrętnych.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

nie wystepuje bo i po co masz tylko modul Led i przetwornice xenonu

  • 2 lata później...
Opublikowano

Czesc jestem tu nowy, mam problem z poziomowaniem ksenonow i chcialbym zrobic sobie adaptacje. Auto mam z 2012 , wiec jak rozumiem polift, nie mam tez sterownika 55 ani 29, stad moje pytanie - jak zrobic nastawy podstawowe ksenonow w sterowniku 9 ? 

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Witam,

        Nie chcę zakładac nowego tematu, odgrzewam kotleta. Jestem w trakcie przeróbki przodu mojej S5 B8 na B8.5. Oryginalnie auto miało najbiedniejsze lampy xaenon + LED z regulacją góra i dół. Teraz zakładam lampy z po lifta w full opcji, czyli: góra dół, skrętne prawo lewo i AFS doświetlanie zakrętów. 

Wiem że pierwsze dwie opcja to nie problem. Schody zaczynają się z AFS. Wiecie coś więcej na ten temat? Czeka mnie wymiana modułu świateł?

Pozdro i dzięki za info

Opublikowano

Do wymiany sterownik od poziomowania teraz masz LWR zmiana na AFS trzeba też poprzekładać troszkę kabelków w kostce od AFS, oraz przeróbka instalacji a dokładnie od poziomowania lamp, 

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Witam

Odgrzewam temat, niestety auto nie zrobione. Lampy podłączone na żywca, działają, ale nie do końca tak jak trzeba. Miał ktoś z forum to ogarnąć zdalnie, dodatkowy czujnik położenia z przodu, parę kabelków i nowy modół BCM ...DL Niestety kontakt sięurwał i Pan nie odbiera. Mam na desce dwie awarie, auto poziomowanie i pozycje. Chciałbym zrobić żeby działały DRL tak jak trzeba tzn są ok w dzień ale w nocy zamiat zmienić odcień na słabszy działa tylko xenon. Pomoże ktoś z tym? Nawet zapłacę, mam oryginalny Vagcom.

Pozdro

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Cześć, 

A4 Allroad 2013 bixenon. Brak świateł mijania i drogowych. LEDy są.

Człowiek, który przywiózł mi auto na lawecie próbował odpalić starterem przykładając klemt do rozdzielacza prądowego w komorze silnika przy szybie. Coś tam zaiskrzyło, zapewniał, że zwarł klemy i odpuścił. Zepchaliśmy auto z lawety.

Czy coś mogło się spalić? Sterownik i nie daj Panie światła?

Podpowiedzcie proszę od czego zacząć.

Adres 09 zwraca następujące błędy.

1771 - Sterownik regulacji zasięgu świateł (J431) 
            004 - Brak sygnału / brak komunikacji
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 01100100
                    Priorytet błędu: 6
                    Częstość błędu: 1
                    Wew.licznik błędów: 112
                    Przebieg: 100940 km
                    Wskaźnik czasu: 0
                    Data: 2020.01.10
                    Czas: 11:15:32

00979 - Żarówka świateł mijania prawego reflektora (M31) 
            012 - usterka elektryczna w obwodzie
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 01101100
                    Priorytet błędu: 2
                    Częstość błędu: 1
                    Wew.licznik błędów: 112
                    Przebieg: 100940 km
                    Wskaźnik czasu: 0
                    Data: 2020.01.10
                    Czas: 12:17:20

00978 - Żarówka świateł mijania lewego reflektora (M29) 
            012 - usterka elektryczna w obwodzie
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 01101100
                    Priorytet błędu: 2
                    Częstość błędu: 1
                    Wew.licznik błędów: 112
                    Przebieg: 100940 km
                    Wskaźnik czasu: 0
                    Data: 2020.01.10
                    Czas: 12:17:20

 

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Kolego jeśli masz moduł AfS 8H0907357A

czy posiadasz jeden czujnik regulacji na tylnej osi bez przodu?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.