Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARG] Spalanie 20l na 100km


chudy11511

Rekomendowane odpowiedzi

Hello, ja mam taki sam silnik po mieście jeżdżę bardzo dużo i mam średnio 10L, nie wiem co Ci doradzić ale musisz coś z tym zrobić bo to nie jest normalne, może masz non stop ssanie załączone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może wystąpił jakiś błąd i komputer przełączył się na tryb awaryjny wtedy też będzie dużo palił. Albo silnik masz niedogrzany i na ssaniu jedziesz jak to wcześniej kolega napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam .ja mam silnik 1,6 i mi pali 17bp a ok18 lpg w miescie na vagu nic zero bledow.i juz dalem sobie z tym spokój bo nikt mi nie moze pomóc.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co jest grane autko 1,8 Pb 5v jak simigam po miescie nie przekraczając 2500,a 3000 bor spala mi straszne na 20l zrobiłem 106km co jest grane co mam sprawdzać pomocy :wallbash:

- nowe świece

- kable WN

- czysty filtr powietrza

- nowy filtr paliwa

- drożny wydech (jeśli ten jest juz zawalony)

- dobre paliwo ! a nie ze stacji typu "no name"

Spełniasz te warunki ??

Jeśli tak i nadal Ci tyle pali to chyba masz za ciężką noge..

Zależy tez od miasta... moze krotkie odcinki na niedogrzanym silniku i takie wyniki moga byc.,

(ewentualnie moze byl wypinany kiedys akumulator i zle przeprowadzona adaptacja..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego, to jesteś lepszy ode mnie :notworthy:, bo mi pali 18l/100 :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedz na spota w Twojej okolicy,na pewno ktos sie znajdzie ,kto ma vaga-zagadaj,spotkaj sie i bedziesz wiedzial wiecej-bo na razie to takie gdybanie-a moze to,a moze tamto-podlacz i bedziesz wiedziec... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie podstawa to VAG potem dopiero gdybac mozna. Takie objawy moga byc spowodowane roznymi rzeczami zatem trudno bedzie nam okreslic. Pod Vag-a i juz cos bedzie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak o to wyniki:

16500 Obwód temperatury chłodziwa silnika - problem zakresu / działania

16706 Obwód wejścia silnika prędkości zapłonu / dystrybucji - brak sygnału

16486 Masa lub poziom obwodu przepływu powietrza - niskie wejście

1247 Elektrozawór 1 przewietrzania filtra z węglem aktywnym - N80, Zawór kanistra regulatora odpowietrzającego EVAP - N115

17916 kontrola biegu jalowego -gorny limit

1217 Zapalnik bocznej poduszki powietrznej, strona kierowcy - N1997

co proponujecie zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozycja pierwsza-wydaje mi sie ,ze problem z temperatura silnika-czy kupiles takie auto,czy nie-wymaga grubszego przegladu czujnikow-temperatury i przeplywki,wydaje mi sie tez,ze masz za wysokie wolne obroty i to tez moze wplynac na spalanie,poduszka nie ma nic wspolnego,

1247 Elektrozawór 1 przewietrzania filtra z węglem aktywnym - N80, Zawór kanistra regulatora odpowietrzającego EVAP - N115

nie wiem co to jest i czy ma wplyw na spalanie

16706 Obwód wejścia silnika prędkości zapłonu / dystrybucji - brak sygnału

nie jestem pewien,ale wydaje mi sie,ze jest przestawiony zaplon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopyyy miałem tra sama bajeczke 1.8 bezyna 125 smutnych kucyków.Palił mi 19 litrów w miescie podpiołem po vaga wyczarował mi ze padła sonda lambda wymieniłem na nówke teraz zeczłem do dychy moze w twoim przypadku wystarczy zalac dobrego paliwa typu shel wpower 100 oktanów i pizka w trase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś taki objaw po wstawieniu LPG poszła sonda lambda. Podobno na LPG jest wyższa temperatura spalania silnik nierówno pracował palił 20l na 100 wymieniłem na zwykłą chińską i ponownie padła ale nie palił juz 20l. Jeżeli to sonda to radzę kupić Boscha ok 300-350 zł. Facet z którym rozmawiałem powiedział, że sonda pracuje w jakimś zakresie może zablokować się na poziomie przy którym auto będzie palić 20l a może zablokować się na poziomie, przy którym będzie palić normalnie. Za pierwszym razem jak mi padła auto paliło 20l po wymianie drugiej jeździłem 6 miesięcy z padniętą sondą i spalał normalnie. O tym, że padła mi drugi raz dowiedziałem się jak wyskoczył mi błąd od poduszek. Facet sprawdził jak pracuje sonda i powiedział, że leży. Błąd sondy powinien pokazać Vag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...