Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 2000 Quattro 2.5 AKN--> 1.9 AVF GTB20 (koccuurro)


hubi.

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jeszcze nad kołami. Co sądzicie o takim kole 18"504eaea5f670f035med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście logo do podmianki na audi ;) oooo

Edytowane przez hubi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wzór wydaje się całkiem ciekawy. Ciężko do końca powiedzieć, bo na fotce felga może wydawać się super, a na aucie już takiego wrażenia nie robić i odwrotnie. Pamiętam, że kiedyś do B8 znalazłem super wzór i już miałem go kupić ale przypadkiem zobaczyłem ten komplet założony na innym aucie i podziękowałem ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie 6ke miałeś fabrycznie, czy dopasowywałeś?

Chodzi mi o fakt zastosowania dystansu miedzy skrzynią a silnikiem, jestem własnie na etapie zamawiania sprzęgła pod skrzynie DQT z A6C5 i dostałem pytanie czy stosujemy ten dystans czy nie. Zapewne ma to wpływ na długość połaczenia skrzynia -> dyfer. A z tego co już ustaliłem to skrzynia 6B jest dłuższa niż 5B dla Quattro, wiec to samo sie ma do wałów. Wiec skoro dystans ma 11mm to gdzieś ta długość sie odbija. Pytam ponieważ jedni uważają że dystans to konieczność jak stosujemy 6b i sprzegło 240, a inni piszą że mozna złozyć bez, wtedy bez zmiany gratów(zostaja stare z 5B). pamietasz jak to było u ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie seryjnie 6b q i dystans pomiędzy silnik, a skrzynie był konieczny z uwagi na sprzęgło 240 i położenie rozrusznika reszta została bez zmian ;) 

przy przekładce korzysta się z innych otworów w mocowaniu skrzyni biegów ;)

Nie wiem jak jest z 5b, ale musisz sprawdzić rozmiar sprzęgła. Jakbym zastosował mniejsze sprzęgło (lub jakiś jednomas) to prawdopodobnie tak przekładka nie byłaby potrzebna.   

Co do samego rozmiaru 'długości skrzyń ich położenia 5bq i 6bq i długości wałów to wydaje mi się że długość ich rozmiar, a przede wszystkim mocowania są w tym samym miejscu czyli rozmiar jest identyczny.

Jak mieliśmy w domu audi 100 4.2 V8 i zakładaliśmy z seryjnej 5bq skrzynie to robiliśmy takie porównanie i wpadła od s6 6bq - wszystko pasowało wraz z wałem rozmiary skrzyń były identyczne tylko bebechy inne ;)   

 

Edytowane przez hubi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystans miałeś, czy dokładałes? Pamietasz moze jego numer, grubość? Czy był to dystans fabryczny z AVF?

Jesli tak, to 01E103551B i ma 5,5mm. Dzisiaj przejrzałem ATJ i 2,5tdi, ATJ ma ją fabrycznie i odpowiada numerem tej co siedzi w AVF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chętny jest to auto do sprzedania za 10 000 zł do negocjacji po oglądaniu auta i jeździe próbnej ;)

Edytowane przez hubi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...