Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto zgasło i nie chce zapalić.


nowakd14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jakiś czas temu, stojąc w korku mój samochód zgasł. Próbowałem go kilkakrotnie uruchomić, ale niestety bez skutku. Rozrusznik ledwo kręcił silnikiem, tak jak by był bardzo słaby akumulator lub silnik stawiał jakiś spory opór. Następnego dnia "wrzuciłem" pod maskę inny akumulator w pełni naładowany, lecz niestety nic to nie dało - auto zachowywało się tak samo jak dzień wcześniej.

Na trzeci dzień przyjechałem po auto lawetą, gdyż stało na parkingu. Po krótkiej chwili zorientowałem się, że nie mam w aucie tego wkręcanego uchwytu do holowania i będzie problem z załadowaniem go na lawetę, dlatego postanowiłem spróbować odpalić samochód jeszcze raz. Po przekręceniu kluczyka rozrusznik nadal ciężko kręcił, ale o dziwo samochód zapalił za pierwszym razem. Wjechałem więc nim o własnych siłach na lawetę i zawiozłem na podwórko, udało się też zjechać z lawety o własnych siłach.

Otworzyłem maskę i zauważyłem, że z okolic rozrządu unosi się trochę dymu. Zgasiłem auto, ściągnąłem osłony rozrządu, ale nie zauważyłem nic dziwnego, wszystko raczej wyglądało normalnie.

Czy jest możliwe żeby blokowało się jakieś koło pasowe, np. od sprężarki klimatyzacji, a może macie jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie napinacze paska micro siadły, kantuje pasek i go blokuje, albo spał i go zmieliło koło pasowe. Mógł też zatrzeć się alternator, kompresor klimy, rolki... Jak nie zdejmiesz pasków i nie sprawdzisz jak pali to się nie dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...