Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wysokie spalanie


Pietrzun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem posiadaczem a4 bf 1,8T w automacie. Mam problem ze spalaniem, a mianowicie. Jeżdzę głównie w mieście ok. 110 tyś mieszkańców, noga dość lekka a furka pali 16,5 PB a 18,00 LPG. Wiem ze to automat ale chyba trochę za dużo...

Od czego zacząć diagnozę? w audi nie jestem biegły. przeglądałem podobne posty ale jakoś w każdym mi czegoś brakowało, dlatego założyłem nowy.

Dzięki ca info ew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw podłącz kompa i trzeba sprawdzić czy są jakieś błędy.

Wiele rzeczy może wskazywać na wysokie zużycie paliwa. Sondy, świece, przepływka, gdzieś jakaś nieszczelność może być, uszkodzone wtryskiwacze które mogą zalewać, czujniki temperatury. Także długa lista.

Świeci Ci się jakiś check na zegarach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie swieci.

Dogrzewa sie dobrze do 90 stopni.

Wymienilem te kopulki na dwoch swiecach bo przebicia byly i przerywal. A tak to plynnie wszystko dziala

Wydawalo mi sie ze paliwa to powinien przy spokojnej jezdzie po miescie do 12,5-13 wziasc a gazu 14-14,5...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam tego silnika co Ty jednak u mnie spalanie w mieście to ok 13l LPG, na trasie około 10 jeśli nie przekraczam 120h/godz.

Wydaje mi się, że Twoje spalanie jest strasznie wysokie.

Podjechałbym na Twoim miejscu do dobrego gazownika taniej pewnie Cie to wyjdzie niż wymienianie po kolei poszczególnych części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam tego silnika co Ty jednak u mnie spalanie w mieście to ok 13l LPG, na trasie około 10 jeśli nie przekraczam 120h/godz.

Wydaje mi się, że Twoje spalanie jest strasznie wysokie.

Podjechałbym na Twoim miejscu do dobrego gazownika taniej pewnie Cie to wyjdzie niż wymienianie po kolei poszczególnych części.

Podstawa to ogarnąć spalanie benzyny, tu jest problem, gaz to rzecz wtórna a jak kolega napisał spalanie LPG w stosunku do benzyny jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie masz racje. Może sonda lambda poleciała. Moje poprzednie auto po wymianie sondy paliło o 2 litry paliwa mniej niż przed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie musi się okazać, że coś jest zrypane.

Może być tak, że charakterystyka twojej trasy i sposobu jazdy prowadzi do takiego spalania...

Pamiętaj też, że tu większośc ma ustawione przełączanie na gaz na około 40 stopni. Jak masz ustawione na mniej tak jak np. ja, to zawsze będziesz miał większy wyniki niż większość.

Też mam duże spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiece -OK

Przepływka - OK

Czujnik temp - OK

teraz sprawdzimy wtryski i teściu coś o Odmie mówi.

Lambda niby dobre ma wskazania. ale wrzucę je tutaj.

Mam jeszcze inny samochód i charakterystyka trasy nie może tak wpływać bo inne palą w porządu a ten jakoś nie.

przełączanie gazu jest na 30 stopni chyba ustawione.

ale to ze na gazie pali za dużo to nie wina gazu bo na zupie też przegina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz inne benzyny z turbem, automatem i taką mocą co ważą 1,4-1,5 tony?

Życzę ci abyś znalazł przyczynę, ale obawiam się, że wszystko wyjdzie w najlepszym porządku.

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raporty spalania to mocno przekolorowane są jeżeli sprawdzasz na Autocentrum, takie moje zdanie:P

generalnie w necie szukam. a poza tym tak na logikę aż 18 gazu a 17 zupy?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...