Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak pozbyć się tych odprysków na masce?


petrosdbz20

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Moja maska od strony zderzaka aktualnie wygląda tak:

WP_20161009_004_zps6q8ews6e.jpg

Dziesiątki odprysków. Jak mogę się ich najlepiej pozbyć? Myślałem nad zakupem bazy w odpowiednim kolorze i "łataniu" np. wykałaczką. Może są jakieś inne lepsze metody? Jakiś marker?

Edytowane przez petrosdbz20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to było porządnie i idealnie na gładko zrobione zostaje tylko malowanie, koniec kropka.

Da się to przymaskować lakierem korekcyjnym i wykałaczką - po VIN w ASO kupisz małą buteleczkę lakieru, koszt 50-60zł i do popaprania wystarczy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten lakier korekcyjny to coś innego niż jakbym poszedł do mieszalni po bazę na podstawie kodu lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lakier dokładnie taki sam jak w fabryce opryskano auto, w mieszalni zazwyczaj dorabiają na podstawie przykładania kolorowych karteczek do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO bezbarwny masz w zestawie razem z kolorem ale ja go nie używam. Jak się uprzesz na clar to i tak po malowaniu trzeba odczekać ze dwie godziny, bo nie za dobrze wyglądają oba w tym samym czasie nałożone wykałaczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. W wolnej chwili skoczę do ASO. Jest szansa, że będą mieli na miejscu?

Edytowane przez petrosdbz20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kodzie lakieru sa takie zaprawki tylko znajdz swój kod lakieru ja brałem do swojej LZ5C i jest ok

http://allegro.pl/lakier-zaprawka-do-rys-volkswagen-audi-seat-skoda-i6258560264.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz coś działać przy lakierze podjedź do fachowca, który zajmuje się renowacją lakierów.

Może wosk koloryzujący i polerowanie dałoby efekt.

Lakiery zaprawkowe są zwykle jednoskładnikowe.

Te z mieszalni to kolor i osobno bezbarwny.

Jak zrobisz zaprawki to będą one zawsze widoczne na czystej powierzchni a po pewnym czasie będą jaśniejsze lub ciemniejsze od oryginalnego koloru.

Słońce i warunki eksploatacyjne inaczej będą się odciskały na oryginalnym lakierze a inaczej na wykonanych punktowych zaprawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wosk koloryzujący i polerowanie dałoby efekt.

Co da polerowanie dziur? Chyba nic :P Czarny wosk do pierwszego mycia faktycznie zamaskuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej ilości to tylko lakierowanie. Ja u siebie miałem trzy odpryski i wypełniłem je lakierem korekcyjnym tak aby lekko wystawało ponad powierzchnię. Po paru dniach gdy się utwardziło zeszlifowałem to na twardym klocku papierem 1500 aby zrównało się z powierzchnią a następnie zapolerowałem najpierw pastą lekko ścierną a na koniec nabłyszczającą.Śladu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...