Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie przepustnicy, odmy


A4CCH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w weekend ten, lub za tydzień chyba wyciągam przepustnicę, wiem że jest o tym artykuł, no mniejsza o demontaż oraz czyszczenie. Wiecie gdzie najlepiej zlać płyn chłodzący ? Jest zaworek przy chłodnicy, tylko pewnie długo nie ruszany... I czy będzie potem trzymał, w artykule brakuję informacji o uszczelce łączącej kolektor z przepustnicą, nie wiem czy konieczna, ale wydaje mi się że tak, dostępna tylko przez ASO za jedyne 41zł :) Pytanie, czy przy tym zabiegu warto też dobierać się do odmy ? Czy lepiej dać jej spokój i ja zostawić ? Są konieczne jeszcze jakieś uszczelki czy coś. Zabieram się za to bo widać troszkę syfu, i auto jak chodzi na ssaniu nieraz obroty ciężko schodzą później ok, nieraz zafalują ale lekko i to naprawdę dość rzadko. Czy jak wyjmę przepustnicę to łatwo demontować odmę, czy jeszcze jakieś rzeczy stoją mi na drodze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o płyn chłodzący to w pompie jest korek i możesz przez niego zlać płyn ale na pewno narozlewasz. Ja akurat mam taki sposób że opróżniam układ chłodzenia za pomocą wężyka do paliwa. Kupiłem 2 metry wężyka o średnicy 8mm i spuszczam płyn grawitacyjnie. Praktycznie bez rozlania go.

Co do odmy to jak wyjmiesz przepustnicę to dwie śrubki więcej odkręć i wyjmij kolektor ssący i odmę masz jak na dłoni.

Edytowane przez wojtek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak masz z kolektorem w silniku ARG ale ja w ADR mam go na łącznikach gumowych. Nie trzeba żadnych dodatkowych uszczelek. Rozkręcam 4 opaski i odkręcam pod kolektorem 2 śrubki i kolektor wyciągam. 5, może 10 minut roboty.

Jak wyjmę kolektor to mam tak:

Bez_kolektora_ss_cego.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolektor masz taki czarny plastikowy ? I wiesz czy zawór egr to taki "grzybek" przy tym kolektorze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszcze przepustnicę, a za jednym zamachem zabiorę się za odme, raczej jej nie zaszkodzi, w jednym miejscu też sie trochę "poci" co to kolanko wchodzi w tej plastik co jest przykręcony do bloku. O ringi pozamawiane, spróbujemy :)

Chciałbym jeszcze zawór EGR przeczyścić, ale nie jestem pewien gdzie on jest i jak się do niego dobrać :x Taki tam mały serwis chce zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


I wiesz czy zawór egr to taki "grzybek" przy tym kolektorze ?

Pewnie chodzi o siłownik podciśnieniowy do zmiany geometrii dolotu. W większości przypadków zresztą jest to uszkodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolektor masz taki czarny plastikowy ? I wiesz czy zawór egr to taki "grzybek" przy tym kolektorze ?

Ja mam metalowy kolektor i żadnych kombinacji przy nim nie mam.

Może rysunek Twojego ARG będzie ci pomocny:

kolss.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wiesz czy zawór egr to taki "grzybek" przy tym kolektorze ?

Pewnie chodzi o siłownik podciśnieniowy do zmiany geometrii dolotu. W większości przypadków zresztą jest to uszkodzone.

Możliwe, wiem że już nie jest to EGR. Sciągnałem tą zaślepke i jest tam takie coś co budową przypomina spód tłoka, reszta idzie w ten grzybek. I połowa tego okręgu co jest mocowany do czegoś dalej jest ułamany i powiązany drutem -_- Koniecznie szybko to wymieniać ? Patrzyłem w necie i to jest to kolego. Mój kod silnika ze skrzynia manualna nie ma EGR (sprawdzone w bazie ASO). Dla tego pewnie nie znalazłem :D Ale przez przypadek odkryłem to ... Ma ktoś sprawne to cudo do 1.8 ? Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mnie szlag trafi, jeden z drugim szukać nie potrafi. Masz cztery strony o systemie skracania/wydluzania dolotu, który błędnie nazywasz egrem :facepalm::facepalm::facepalm:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/328454-a4-b5-18-arg-gruszka-cisnieniowa/page-1

Mówiłem że już wiem że to nie EGR, aby dobrze wyszukać trzeba znać nazwę co to jest, której nie znałem. Ale pomogłeś, u mnie jest naprawione drutem, brak 1/4 okręgu (tam pękło) ale działa sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...