Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej do 1.8 TFSI w Audi A4 B8?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
11 minut temu, mikus88 napisał:

A mam jeszcze pytanie... Jak wam się pokazuje niski stan oleju to ile go wlewacie? 

Jak już Ci się zapala kontrolka niskiego poziomu oleju to już jest zapewne poniżej minimum. Proponowałbym częściej sprawdzać i utrzymywać stan na max. Pomiędzy min. a max. jest około litr oleju także sam widzisz, dolałeś 0,8 l a masz niecałą połowę czyli na bank było poniżej minimum.

Opublikowano
6 godzin temu, mikus88 napisał:

A mam jeszcze pytanie... Jak wam się pokazuje niski stan oleju to ile go wlewacie? 

Jak jezdzisz już jakąś chwilę autem i masz świadomość, że coś lubi "łyknąć" oleju to prewencyjnie sprawdzaj częściej stan, a nie czekaj, aż się kontrolka zapali, bo to nic dobrego dla silnika.

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Ja stosuje Walvoline 5W/30,polecam,po remoncie silnika zalany i stan się zgadza od 8tys. km,nic nie ubyło

Opublikowano
28 minut temu, Adam34 napisał:

Ja stosuje Walvoline 5W/30,polecam,po remoncie silnika zalany i stan się zgadza od 8tys. km,nic nie ubyło

wlej zwykłego Valvo 5W40 A3/B4, C3 w tym silniku jest bez sensu

Opublikowano
4 minuty temu, Dev napisał:

wlej zwykłego Valvo 5W40 A3/B4, C3 w tym silniku jest bez sensu

Może i tak zrobię przy następnej wymianie, ale jak nie ubywa to czy jest sens zmieniać jeśli chodzi tylko o gestosc? 

Opublikowano
17 minut temu, Adam34 napisał:

Może i tak zrobię przy następnej wymianie, ale jak nie ubywa to czy jest sens zmieniać jeśli chodzi tylko o gestosc? 

czynników jest kilka, ogólnie do tego silnika niepotrzebne są oleje niskopopiołowe

Opublikowano
6 minut temu, Dev napisał:

czynników jest kilka, ogólnie do tego silnika niepotrzebne są oleje niskopopiołowe

Może i tak kolego, ale wolę żeby olej był lepszy niż mam pozacierac walki i wymieniać głowice, serwis zaleca 0W/30, wobec 5W/30 jest ok

Opublikowano
Teraz, Adam34 napisał:

...niż mam pozacierac walki i wymieniać głowice...

:polew: :polew: :polew:

 

 

:facepalm:

Opublikowano
4 minuty temu, Dev napisał:

:polew: :polew: :polew:

 

 

:facepalm:

No tak kolego, nie wiesz ze się walki zacierają jak się jeździ po 30tys na oleju,i że rozdzielacz ciśnienia w pompie oleju staje i zaciera wałki i wanosa? A walki jak zatrze to głowica do zmiany

Opublikowano
8 minut temu, Adam34 napisał:

No tak kolego, nie wiesz ze się walki zacierają jak się jeździ po 30tys na oleju,i że rozdzielacz ciśnienia w pompie oleju staje i zaciera wałki i wanosa? A walki jak zatrze to głowica do zmiany

kto Ci napisał że masz jezdzic na oleju 30000km, hm ?

ja mam zmodzonego 3.0tfsi i wymieniam oliwe co 3000km a wlewam Ravenola Turbo VST 5W40

po 3000km ten olej wyglada jak w 1.8T po 20000km

po za tym w 1.8tfsi nie ma Vanosa, mylisz marki

Opublikowano
4 minuty temu, Dev napisał:

kto Ci napisał że masz jezdzic na oleju 30000km, hm ?

ja mam zmodzonego 3.0tfsi i wymieniam oliwe co 3000km a wlewam Ravenola Turbo VST 5W40

po 3000km ten olej wyglada jak w 1.8T po 20000km

po za tym w 1.8tfsi nie ma Vanosa, mylisz marki

Wałek ssący z kołem zmiennych faz rozrządu jest,jak kupujesz auto to myślisz że ile Niemiec jeździł na oleju? Że wymieniał olej co 3tys jak ty? 

Opublikowano
Teraz, Adam34 napisał:

Wałek ssący z kołem zmiennych faz rozrządu jest,jak kupujesz auto to myślisz że ile Niemiec jeździł na oleju? Że wymieniał olej co 3tys jak ty? 

To też lejesz dobry olej rawenol tańszego gówna nie ma? A nie sory jeszcze pmo jest

Opublikowano
5 minut temu, Adam34 napisał:

Wałek ssący z kołem zmiennych faz rozrządu jest,jak kupujesz auto to myślisz że ile Niemiec jeździł na oleju? Że wymieniał olej co 3tys jak ty? 

Ja nie kupiłem auta od Niemca, nie muszę, stać mnie

Opublikowano
1 minutę temu, Dev napisał:

Ja nie kupiłem auta od Niemca, nie muszę, stać mnie

No tak,tatuś kupił auto, albo buraki sprzedałeś to cię było stać, a jak nie wiesz czy jest koło faz czy nie to nie komentuj

Opublikowano
49 minut temu, Adam34 napisał:

... serwis zaleca 0W/30, wobec 5W/30 jest ok

Serwis zaleca 0W30 ??? raczej chce kasy nabić, przy LL wystarczy 5W30 ale nie polecam tak długiego interwału.

Do tego silnika warto zalewać dobre oleje 5W40 z uwagi na bardziej trwały film olejowy serwisy u dojczlandów zalewają LM, Molygena, Arala i Castrola ale to nie jest ten sam co w Polsce.

Edytowane przez KINIAM

Opublikowano
2 minuty temu, KINIAM napisał:

Serwis zaleca 0W30 ??? raczej chce kasy nabić, przy LL wystarczy 5W30 ale nie polecam tak długiego interwału.

Do tego silnika warto zalewać dobre oleje 5W40 z uwagi na bardziej trwały film olejowy serwisy u dojczlandów zalewają LM, Molygena, Arala i Castrola ale to nie jest ten sam co w Polsce.

No tak kolego, tak zaleca serwis, ja leje 5W/30jest ok, jak coś się zacznie dziać z olejem to zmienię na 40,naraxie jest ok

Opublikowano
Teraz, Adam34 napisał:

No tak kolego, tak zaleca serwis, ja leje 5W/30jest ok, jak coś się zacznie dziać z olejem to zmienię na 40,naraxie jest ok

A jeśli chodzi o przelot to robię 15tys

Opublikowano
56 minut temu, Adam34 napisał:

No tak,tatuś kupił auto, albo buraki sprzedałeś to cię było stać, a jak nie wiesz czy jest koło faz czy nie to nie komentuj

Licz się że słowami gówniarzu, za krotki tutaj jesteś żeby pisać do mnie coś takiego. Wydaje Ci sie że coś wiesz i coś potrafisz a wypisujesz jakieś cuda co automatycznie świadczy o Twojej wiedzy. Forum to nie świński targ gdzie każdy klepie co mu ślina na język przyniesie i wydaje mu się że zjadł wszystkie rozumy.

Edytowane przez Dev

Opublikowano

Widzę że nadal nic nie rozumiesz, głupią gadką tracisz w oczach innych forumowiczów. Jak widzą taką osobę jak Ty będą olewać Twoje posty, pytania itd itp.

Kilku już poległo 

Opublikowano
4 godziny temu, Adam34 napisał:

No tak,tatuś kupił auto, albo buraki sprzedałeś to cię było stać, a jak nie wiesz czy jest koło faz czy nie to nie komentuj

Oj nie ładnie Kolego Adasiu.

Na tutejszym forum staramy się być dla siebie życzliwi nawet jakby ktoś się mylił.

Co do Kolegi Dev a może można by czasem z nim polemizować, jest oszczędny w słowa, czasem odpowiada zagadkami  ale wiem, że jest to FACHOWIEC a obserwuje forum od kilku lat.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.