Skocz do zawartości
IGNOROWANY

logi zaplonu 1.8t bfb a4 b6


zibi0310

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko chłopaki na początek zacytuje osobę która zwróciła uwage na logi zapłonu

"Zapłon mi się średnio podoba :) Wygląda jakby był trochę "zbijany" co jakiś czas. Im większe obroty to zapłon ma rosnąć (i ma też się zmniejszać wraz ze wzrostem obciążenia) - jak sam widzisz czasami ma spadki i znowu rośnie"

logi

http://vaglog.pl/log-115_118_87n36x.html

http://vaglog.pl/log-003_020_DM6ypF.html

http://vaglog.pl/log-002_033_032_m2RW8PL.html

Auto jest po programie i jezdzi ok tylko wystraszyłem się tymi logami zapłonu

Powiedzcie prosze czy faktycznie jest cos nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie masz spalanie stukowe ;) przy robieniu swojego coś tam się poduczyłem i starałem się mieć grupę 020 na 0 :) korekty masz naprawdę w miarę dobre lecz jakoś doładowania brak, sprawdzałeś DV? U mnie po wymianie auto stało się inne, żwawsze i lepiej się zbierało.

http://vaglog.com/log-002_033_020_93pi6.html u mnie są duże korekty bo to było na lpg robione i będzie jeszcze mieszanka poprawiana.

Edytowane przez Klawisz-84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm to mnie teraz zastrzeliles z tym doladowaniem Seria ma 163km a po programie 198km Przy kapciach 225/45/17 z instalacja lpg avant quattro mam do setki 8sek wiec myslalem ze przy tej wadze jest ok Dv wymieniony N75 tez Szczelnosc sprawdzana wiec myslalem ze tak to ma wygladac Kolego co poradzic na to spalanie stukowe??? Generalnie nie zauwazylem zeby silnik chodzil niepoprawnie ale nie mam odniesienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doladowanie jest ok, Co do korekty zaplonu to sporo rzeczy ma wplyw, paliwo jakie masz zalane, swiece kiedy wymieniane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo przy logach bylo 95 co do swiec to przyznam sie szczerze ze nie wiem kiedy byly wymieniane Auto mam od kwietnia i wymienialem tylko wszystkie cewki na ngk a swiece podobno mialy byc ok Teraz nawet sie nie bede zastanawial i jade kupic nowe swiece i tu bym mial wielka prosbe kolego jakie swiece kupic (jest lpg) i o jakim oznaczeniu Co do doladowania to lekko zglupialem Jeden kolega mowi ze slabo drugi ze ok :) No i co z tym spalaniem stukowym?

A i jeszcze jedno pytanko Czy moglibyscie polecic jakiegos dobrego mechanika z Warszawy ktory ogarnia mechanike i potrafi diagnozowac auto po logach??? Moj wczoraj wyjechal na wyspy za lepszym chlebem i jestem w czarnej d...

Edytowane przez zibi0310
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiece standardowe ngk pfr6q, doładowanie jest ok, kto mówi że słabo? do tego jak auto po programie to powinno się chociaż to 98 paliwo lać, bo może być zapłon podciągnięty mocniej i więcej będzie cofać, ten co robił program co mówił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Klawisz 84 w pierwszej odpowiedzi napisal "korekty masz naprawdę w miarę dobre lecz jakoś doładowania brak, sprawdzałeś DV?" Czlowiek ktory robil program przed wgraniem wlasnie zauwazyl ze cos jest nie tak z zaplonem i zacytowalem go w pierwszym poscie Łukasz13 Ty juz badales moje logi pare miesiecy temu i mowiles ze generalnie jest ok tylko lpg do ustawienia i zapetlajace wtryski Program zostal troszke zmodyfikowany a lpg sam zrobilem na korekty z vag bo dostac sie do Nikodema ktorego poleciles to trzeba chyba miec paszport polsatu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dobra, zrób sobie tak jak pisałem, czyli świece i lepsze paliwo, powinna być poprawa, masz gdzies logi z cofania zapłonu jak to wyglądało na serii?

W zasadzie jeśli jeżdzisz na lpg to i tak tam nie powinno być problemu z cofaniem zapłonów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logi poszly z laptopem Policja zabrala bo zassalem torrentami film "wkreceni":/ Lece po swiece Jakby ktorys z forumowiczow polecil dobrego mechanika od aufi w Wawie to bede bardzo wdzieczny Łukasz kolejny raz dziekuje Ci za pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz źle napisałem ;) korekty mówię o lambda mój błąd. A korekty na wtryskach masz faktycznie duże które wskazują na spalanie stukowe - miałem identyczne i podczas przyspieszania było słychać metaliczny dźwięk już przy 3-4tyś obr.

Druga sprawa, dv, świece, wtryski to podstawa jaką trzeba mieć w 100% dobrą. Do tego dochodzi pompa, listwa i same przewody.

po trzecie co z tego że masz 198KM jeśli jednostka pracuje jak traktor? Też mogłem tak pozostawić i się cieszyć 200KM ale co z tego jak za chwilę będzie silnik do du..y?!

Niech Ci zmniejszy dawki i będzie może 180-190KM ale zniknie stukowe, nie patrz na to że chce mieć 200 jeśli silnik tyle nie daje rady :)

Ps. szkoda z tym laptopem. A miałem być dziś w wawie i byśmy zrobili logi na nowo ;P

Edytowane przez Klawisz-84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mi tam nie zalezalo zeby miec 200 tylko zeby podniesc troszke mocy bo auto bylo mulowate a ze wyszlo tyle to juz inna sprawa Nie wiem jak rozumiec ze pracuje jak traktor bo mi sie wydaje ze praca jest taka sama jak przed podniesieniem mocy ale jak mowilem nie mam odniesienia Pewnie jakbus wsiadl i sie przejechal to bys mi powiedzial na co zwrocic uwage Troche mnie przestraszyles tym spalaniem stukowym Koles ktory robil program mowil ze to bankowo nie od tego bo przed programem tez byly dziwne zaplony W starych swiecach mam ustawiona przerwe na 0.7 a podobno powinna byc 0.8 Moze to byc przyczyna??? Nowe swiece juz zamowione

Panowie i jestem w kropce bo sa dwa rodzaje swiec i znowu zglupialem

NGK pfr6q 5773

NGK pfr6q 6458

Ktore brac bo zamowilem te pierwsze ale moge zmienic zamowienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz źle napisałem ;) korekty mówię o lambda mój błąd. A korekty na wtryskach masz faktycznie duże które wskazują na spalanie stukowe - miałem identyczne i podczas przyspieszania było słychać metaliczny dźwięk już przy 3-4tyś obr.

Druga sprawa, dv, świece, wtryski to podstawa jaką trzeba mieć w 100% dobrą. Do tego dochodzi pompa, listwa i same przewody.

po trzecie co z tego że masz 198KM jeśli jednostka pracuje jak traktor? Też mogłem tak pozostawić i się cieszyć 200KM ale co z tego jak za chwilę będzie silnik do du..y?!

Niech Ci zmniejszy dawki i będzie może 180-190KM ale zniknie stukowe, nie patrz na to że chce mieć 200 jeśli silnik tyle nie daje rady :)

Ps. szkoda z tym laptopem. A miałem być dziś w wawie i byśmy zrobili logi na nowo ;P

Z całym szacunkiem kolego ale mam wrażenie że nie wiesz o czym wogóle piszesz, jakie korekty na wtryskach? , jakie zmniejszenie dawek, jaki traktor? to przecież nie disel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej że dopiero co się uczę.

Traktor mam na myśli dźwięk różnych traktorów ale w rzeczy samej bardzo odbiegający od normy dźwięk silnika.

Dawki korektę mapy bo zapewne ma zrobioną mapę na maxa a o rozsądku ktoś zapomniał.

Coś więcej :-)

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zrób wszystkim przysługe i jak sie "dopiero uczysz" to nie zabieraj głosu bo takie brednie opowiadasz, że ręce opadaja i jeszcze wpowadzasz w błąd ludzi którzy szukaja pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz13 masz racje Zaplon zostal podciagniety troszke Zrobie jak mowisz jak tylko dojda swiece Zaleje 98 i wtedy sprawdze logi Wiem ze najlepiej jest zeby korekty byly na zero ale czy jest dopuszczalna jakas tolerancja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cofnie 3 stopnie na 3 biegu przy logowaniu to jeszcze nic sie nie dzieje, pamietaj ze przed robieniem logów kasujemy błędy nawet jak ich nie ma

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie da się ukryć ;) ale zaplon też masz w miare mocno ustawiony a pamiętaj że to auto nie ma 15 tys przelotu tylko pewnie pod 250..

Edytowane przez Imhotet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...