Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rejestracja przyczepki typu SAM


mily

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Rozważam zrobienie przyczepki motocyklowej i szacuje koszty oraz stopień trudności. Z projektem i wykonaniem nie będę miał problemów. Tylko nie wiem co dalej, załóżmy że już zbudowałem taką przyczepkę gdzie dalej mam się zgłaszać i ile komu płacić tak żeby przyczepka została dopuszczona do ruchu drogowego??

Dodam że całość projektu będzie od "0" nie zamierzam wykorzystywać starych przyczepek "dla papierów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma mozliwosci rejestrwania samow, ustawa na to nie pozwala mowi Ci to dignosta

Nie prawda! Jest jak najbardziej możliwość, koszt takiej rejestracji w granicach 10-20tyś zł (nie wiem jak z przyczepką, za homologacje buggy zawołali 33tyś), musisz posiadać dokumentacje techniczną z budowy, homologacje na użyte materiały i udać się do PIMOT lub ITS o uzyskanie dopuszczenia jednostkowego pojazdu (homologacje) do tego sprawy administracyjne jak wnioski, zezwolenia itp. jest to nieopłacalne dlatego nikt tego nie stosuje a po 2 gdy zabulimy za wydanie homologacji nie oznacza, że ja dostaniemy.

Lepszym wyjściem jest zakup obojętnie jakiej przyczepki, aby tylko posiadała blachy i przerobienie jej na taką jaka ci odpowiada, ale zrobisz jak uważasz.

Edytowane przez adrian242424
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie prawda! Jest jak najbardziej możliwość, koszt takiej rejestracji w granicach 10-20tyś zł (nie wiem jak z przyczepką, za homologacje buggy zawołali 33tyś), musisz posiadać dokumentacje techniczną z budowy, homologacje na użyte materiały i udać się do PIMOT lub ITS o uzyskanie dopuszczenia jednostkowego pojazdu (homologacje) do tego sprawy administracyjne jak wnioski, zezwolenia itp. jest to nieopłacalne dlatego nikt tego nie stosuje a po 2 gdy zabulimy za wydanie homologacji nie oznacza, że ja dostaniemy.

Tu masz racje, ze taka jest ale nikt jej nie dostaje bo oni nie chca w ITS zeby samy byly i jezdzily, dlatego napisalem ze nie ma, bo koszty sa mega i nie przechodzi ona tych dokladnych badan itd. Proste bo chca zeby pieniazki lecialy za nowe sprzety z ktorych podatek itd. panstwo otrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się zarejestrować taką przyczepkę, jest na to patent, ale nie będę o tym tu pisał, jak coś to na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bani z takimi przepisami. W takim razie kupuję starą przyczepkę i przekładam tylko tabliczkę i dokumenty. Ma ktoś może jakiegoś starego rupiecia na zbyciu?? Docelowo chcę zrobić coś takiego:

http://www.armitagetrailers.com/images/Sidebiketrailer018_001.jpg

Edytowane przez mily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bani z takimi przepisami. W takim razie kupuję starą przyczepkę i przekładam tylko tabliczkę i dokumenty. Ma ktoś może jakiegoś starego rupiecia na zbyciu?? Docelowo chcę zrobić coś takiego:

http://www.armitagetrailers.com/images/Sidebiketrailer018_001.jpg

Bardzo dobrze, że te przepisy się zmieniły. Diagnosta nie musi nastawiać d*py nad złożona konstrukcja w garażu która może być ok a może się okazać że spaw pod rentgenem jest lichy i to moze wszystko zrobić salto na drodze.... Uwierz mi, że Polak potrafi z malucha zrobić helikopter żeby tylko 5 zł zaoszczędzić .... Tak samo ukrucilo się od lipca że zmianami konstrukcyjnymi ... Już nie ma takiego lawirowania ze wsadzisz sobie do lublinka co woził kiełbasę 2 ławki co leżały pod warsztatem 3 lata i będziesz dzieci na kolonie woził... Teraz wszystko ma być nowe, badane przez odpowiednie instytucje które potrafią to zbadać i są w stanie nadstawic dupe za to co robią ;)

Wysłane z Mojego Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale diagnosta nie ma dawać d..py tylko on ma tak zbadać pojazd żeby być pewnym jego stanu, ja wiem że nie mają za bardzo warunków a często też wiedzy, ale to tak nie powinno być. Stacja diagnostyczna to powinien być egzamin, jeden błąd i pojazd (czy tam przyczepka) nie przejeżdża, a kierowca ma samochód przygotować do tego egzaminu. A u nas te stacje to lipa, jak mi stukało w zawieszeniu to samochód przeszedł cała linię i pomimo że prosiłem o sprawdzenie co jest uszkodzone to i tak nie znalazł mało tego dopuścił pojazd do ruchu. Musiałem jechać do mechanika dopiero on zdiagnozował i wymienił i nie posiadał profesjonalnej linii diagnostycznej (znaczy miał kanał i łom :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się zarejestrować taką przyczepkę, jest na to patent, ale nie będę o tym tu pisał, jak coś to na PW

to jak możesz to podrzuć , byłbym zainteresowany

Edytowane przez jacek 3773
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę odpuścić temat, pozostaje kupno szrotu, zamiast sobie zrobić własną nówkę cóż taki kraj. Jeszcze chwilę to już wysrać się nie będzie można bez zawiadomienia właściwych służb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic na to nie poradzisz.

Tak samo jak opłata OC za motocykl.

Teoretycznie sezon trwa 6-8 miechów a buli się za cały rok.

Czyste złodziejstwo.

A to lepsze.

Proponowana ciągłość przeglądu technicznego.

Tylko pytanie

-Kur..a po co ?

Pojazd będzie miał potem emeryture z tego tytułu ???

W niemcowni można zrobić przegląd na 2 miesiące i OC również.

A w tym chorym kraju się nie da.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do momentu kiedy OC było "tanie" to nie przeszkadzało mi to, ale teraz kupowałem OC i cena wzrosła o 40% (w stosunku do tamtego roku) a ma być jeszcze drożej. Chciałbym żeby cena moich usług tak windowała z roku na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj rozpieprzonej/zdezelowanej przyczepki z papierami, a swoja zrób sobie tak jak planowałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się finansowo, stara zdezelowana przyczepka kosztuje 800zł z papierami, a nowa 1200zł w promocji w OBI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...