Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.9 TDI 110KM - 190KM

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie mam szybkie pytanie i proste zarazem...

Z jak kasa mam isc do tunera aby z tego silnika zrobic ok 190KM i ok 400Nm?

Prosze bez zbednych dywagacji na 5 stron :a4fan:

Opublikowano

hmmm ok. 8000zł

Opublikowano
  • Autor

Mozesz to poprzec swoim doswiadczeniem, czy to tak zasłyszana sumka??

Ewentualnie prosze jeszcze o wykaz (mniej-wiecej) co ile kosztuje.

:audi:

Opublikowano
Mozesz to poprzec swoim doswiadczeniem, czy to tak zasłyszana sumka??

Ewentualnie prosze jeszcze o wykaz (mniej-wiecej) co ile kosztuje.

:audi:

Rogal wie co pisze... i w tej kwestii mozna mu ufac...

P.S. Pozatym chciales bez zbednych dywagacji...

Opublikowano
  • Autor

Ok.

To teraz jesl moglbym prosic o liste rzeczy ktore muszę kupic.

Fmic: ok 700+zl

Wydech: ok 1000+zl

Wtryski: ??zl

Turbinka (jaka??): ??zl

Program: ??zl

O czym zapomnialem??

Ps. Napisalem "bez zbednych dywagacji" bo wiekszosc postow schodzi z reguły z tematu pytania i chcialem sie przed tym uchronic :biggrin:

Opublikowano

w ''GT'' numer ze stycznia 2007 z subaru na okładce ,masz cały artykuł o silnikach 1.9VW/AUDI i proponowanym tuningu, może być pomocny.. nie mam skanera więc ci nie wrzuce.

[ Dodano: 22-02-2007, 22:05 ]

-program silnika w master tuning to 1.5 tyś zł.

-większy intercooler z wersji 150 kucy (lub inny IC)

-większa turbina z wersji 150 kucy ,stosowane są też GT18 GT22

- do turbiny przelotowy wydech 2,5 cala

--------------łączny koszt wszystkiego to 6-7 tysięcy---------

to cytaty z ''GT''

[ Dodano: 22-02-2007, 22:08 ]

możesz też wrzucić sportowe wałki rozrządu, cena zawiera montaż , cena podskoczy do 9 tyś

Opublikowano
Ok.

To teraz jesl moglbym prosic o liste rzeczy ktore muszę kupic.

Fmic: ok 700+zl

Wydech: ok 1000+zl

Wtryski: ??zl

Turbinka (jaka??): ??zl

Program: ??zl

O czym zapomnialem??

Ps. Napisalem "bez zbednych dywagacji" bo wiekszosc postow schodzi z reguły z tematu pytania i chcialem sie przed tym uchronic :biggrin:

dodaj do tego dól od PD-ka .... :wink:

Opublikowano

FMIC 700 ?? :twisted: chyba sam icek :) El-tek bierze 1000 zeta za samo orurowanie :)

Opublikowano
  • Autor

w łodzi basmot jest tanszy...

Dobrze, ze mozna robic te mody na raty...

czy jak kupie turbo od 130KM tdi z kolektorem to bedzie to pasowalo??

i na ile kucy mi ono wystarcczy??

[ Dodano: 23-02-2007, 19:32 ]

Ok.

To teraz jesl moglbym prosic o liste rzeczy ktore muszę kupic.

Fmic: ok 700+zl

Wydech: ok 1000+zl

Wtryski: ??zl

Turbinka (jaka??): ??zl

Program: ??zl

O czym zapomnialem??

Sorki za orografie :D

Ps. Napisalem "bez zbednych dywagacji" bo wiekszosc postow schodzi z reguły z tematu pytania i chcialem sie przed tym uchronic :biggrin:

dodaj do tego dól od PD-ka .... :wink:

Opublikowano
czy jak kupie turbo od 130KM tdi z kolektorem to bedzie to pasowalo??

i na ile kucy mi ono wystarcczy??

Będzie wszystko pasowało..plug&play..więc zbieraj kase i dzwoń do mnie to Ci sprzedam turbo w dobrej cenie.. :a4fan:

i kupisz sobie czipa z allegro i będzie z pincet koni..

Opublikowano
  • Autor
kupisz sobie czipa z allegro i będzie z pincet koni.

Tobie proponuje rezystor z allegro to zlapiesz z 800 kuni :rotfl:

Opublikowano
w łodzi basmot jest tanszy...

Dobrze, ze mozna robic te mody na raty...

czy jak kupie turbo od 130KM tdi z kolektorem to bedzie to pasowalo??

samo turbo od AWX-a wystarczy ....

powinno dociagnac do jakis 180-190 kucorów .... :wink:

Opublikowano

Stary piszesz tu jakieś ceny z kosmosu..

żeby zrobić porządnie musisz liczyć się z kosztami..

Trudno podać dokładną cene..

Myślę że jak chcesz wpakować turbo od AWXa to musisz się liczyć z kosztami około 3 tysi.(kolektor,turbina+ program..przewody olejowe+olej)

Chyba że wstawisz jakąś hybrydke to będzie taniej..

Fmic zapomnij że zrobisz za 700zł..sam IC tyle kosztuje i dolicz sobie z tysiaka za orurowanie + jakieś jeszcze dodatkowe przeróbki zderzaka itd.

Po modach padnie Ci sprzęgło..dodatkowy koszt..

coś jeszcze ?

wyjdzie w praniu..

RADA: zrób dobry program i będzie gites..

w łodzi basmot jest tanszy...

Dobrze, ze mozna robic te mody na raty...

czy jak kupie turbo od 130KM tdi z kolektorem to bedzie to pasowalo??

i na ile kucy mi ono wystarcczy??

[ Dodano: 23-02-2007, 19:32 ]

Ok.

To teraz jesl moglbym prosic o liste rzeczy ktore muszę kupic.

Fmic: ok 700+zl

Wydech: ok 1000+zl

Wtryski: ??zl

Turbinka (jaka??): ??zl

Program: ??zl

O czym zapomnialem??

Sorki za orografie :D

Ps. Napisalem "bez zbednych dywagacji" bo wiekszosc postow schodzi z reguły z tematu pytania i chcialem sie przed tym uchronic :biggrin:

dodaj do tego dól od PD-ka .... :wink:

Opublikowano

z AFN nie bedzie latwo...juz z AJM mozna to zrobic znacznie prosciej :twisted:

Opublikowano

Murzyn, no widac bylo, ze az turbinka pekla. :wink:

Do kosztow trzeba doliczyc jeszcze jakies 3 tysiaki na nie przewidziane problemy, co wyjdzie w praniu.

[ Dodano: 24-02-2007, 01:52 ]

Podstawa to umiejetnie uzywac pedalu gazu, a przy tym mozdzie nie obejdzie sie bez czujnikow: doladowania, cisnienia i temp/

Opublikowano
  • Autor

No nareszcie.

Wiem chyba juz wszystko. Myslalem, ze bedzie gorzej, ale teraz spokojnie i do celu.

Dzieki panowie :audi:

Opublikowano
No nareszcie.

Wiem chyba juz wszystko. Myslalem, ze bedzie gorzej, ale teraz spokojnie i do celu.

Dzieki panowie :audi:

no to czekamy na pierwsze modyfikacje .........

Opublikowano
Murzyn, no widac bylo, ze az turbinka pekla.

pekla jak bylo 150 ;) :twisted: :twisted: :twisted:

Opublikowano

Witam ponownie.

Dawno nie byłem na tym forum więc już pewnie znasz odpowiedzi na swoje pytania. Do moda na 190km i około 420-440Nm turbo od 130ki jest za małe. Pewnie masz wzdłużny motor bo to wkońcu forum A4 :wink: . Poniżej fotka z wykresem zrobionego przeze mnie 1Zta. Max jaki można było osiągnąć to było 182km i 422Nm (mierzone obciążeniowo) oczywiście mówie o maxie z lekkim dymem za autem. To co na wykresie to dymek jak w klasycznym TDiku po czipsie - leciuńki...

Modyfikacje to:

Pompa 11mm - 1000zł

Wtryski 230ki - 2100zł

Turbo 130ka plus montaż - 1500zł

Ic z kolektorem od 130ki - 1000zł

Wydech przelotowy - 1000zł

Soft u mnie...

Tak, że cena jaką podałem jest plus minus odpowiadająca podanej modyfikacji jak sam widzisz.

Układ wtryskowy jeszcze z zapasem ograniczeniem była turbina, do bezpiecznego moda na te parametry o których wspomniałeś musisz robić na większym turbo.

Oczywiście można zrobić mocniej, w chwili obecnej ten golf juz jeździ na GT22 i niebawem bedzie ostatecznie wystrojony, myśle że spokojnie 2ka z przodu się pojawi.

Pozdrawiam.

Bitte klik klik

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.