Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Nastawy zawieszenia dla A4/S4

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nastawy zawieszenia dla Audi A4 B5:

Zbieżność kół, przód:

(Na jedno koło) 0°10' +/-0°02'

Pochylenie kół, przód:

1BA,1BP: -0°25' +/-0°25'

1BE: -0°40' +/-0°25'

1BB: -0°15' +/-0°25'

1BT: -0°30' +/-0°25'

Maks. różnica 0°30'

Zbieżność kół, tył:

1BA,1BP: 0°20' +15'/-10'

1BB,1BT: 0°28' +15'/-10'

1BE: 0°14' +15'/-10'

Zbieżność kół, tył:

(Napęd na cztery koła) 0°16' +/-0°05'

Pochylenie kół, tył:

(Napęd na cztery koła) -1°30' +/-0°20'; -0°40' +/-30'

Maks. różnica 0°30'

dla opon:

195/65/15

Opcjonalnie 205/60/15

Opcjonalnie 205/55/16

Ciśnienie w przedniej oponie 2.0 (bar)

Ciśnienie w tylnych oponach 2.0 (bar)

Zbieżność kół i rozbieżność kół: (Kąt pomiędzy długością samochodu i środkową linią koła)

toeinza9.jpg

Pochylenie kół (Kąt pomiędzy środkową linią pionową i środkową linią koła)

camberpf1.jpg

Wyprzedzeniu sworznia zwrotnicy (Kąt pomiędzy środkową linią piasty i środkową linią pionową)

casteryh4.jpg

KPI (Kąt pomiędzy przednią linią środkową piasty i przednią środkową linią pionową)

kpihw5.jpg

Ustawienia momentu obrotowego (dokręcania):

M14: 115 Nm + 180° - Przednia piasta

M16: 190 Nm + 180° - Przednia piasta

115 Nm + 180° - Tylna piasta

120 (Nm) - Śruby koła

audi030300tomsa9.th.gif

LEGENDA:

Pojazdy wyposażone w zawieszenie standardowe: 1BA

Pojazdy wyposażone w zawieszenie sportowe: 1BE

Pojazdy wyposażone w zawieszenie wzmocniowe: 1BB, 1BT, 1BP

Nastawy zawieszenia dla Audi S4 B5:

Zbieżność kół, przód:

(Na jedno koło) 0°10' +/-0°05'

Pochylenie kół, przód:

-0°50' +/-0°25'

Maks. różnica 0°30'

Zbieżność kół, tył:

(Na jedno koło) 0°08' +/-0°05'

Pochylenie kół, tył:

-0°55' +/-15'

Maks. różnica 0°30'

Koła i opony

dla opon:

225/45R17

Opcjonalnie 205/55R16

Ciśnienie w przedniej oponie 2.4 (bar)

Ciśnienie w tylnych oponach 2.4 (bar)

Ustawienia momentu obrotowego:

M14: 115 Nm + 180° - Przednia piasta

M16: 190 Nm + 180° - Przednia piasta

115 Nm + 180° - Tylna piasta

Śruby koła 120 (Nm)

c.d.n

Opublikowano

Prosiłbym o przyszpilenie tego tematu i podlinkowanie w FAQ-u tak, żeby nie trzeba było później go szukac po całym forum :good:

Opublikowano
  • Autor

Prosiłbym o przyszpilenie tego tematu i podlinkowanie w FAQ-u tak, żeby nie trzeba było później go szukac po całym forum :good:

już był w FAQ ale mogłeś przeoczyć z uwagi że poczatkowo napisałem w tytule A4 a S4 doszło później

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

A jest coś takiego dla A4 w wersji B6 z roku 2004??

Przymierzam sie do zakladania zawieszki 1be stad moje pytanie.

  • 10 miesięcy temu...
Opublikowano

witam mam pytanie jakiej firmy kupić zawieszenie do przodu chodzi mi o wahacze

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Najlepiej jakiejs niemieckiej firmy bo reszta to jest byle co ;)

  • 11 miesięcy temu...
Opublikowano

:mysli: a kiesy będą do b6 parametry ??

na przodzie w B6 ustawia się pochylenia czy samą zbieżność ??

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

Czy można coś zrobić aby zawieszenie w Audi A4(wielo wachaczowe) tak szybko się nie zużywało? to jedyna wada tego samochodu, czy można zamontować jakies inne które trzymało by lepiej? albo czy dałoby rade zrobić jedno wachaczowe?

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
Czy można coś zrobić aby zawieszenie w Audi A4(wielo wachaczowe) tak szybko się nie zużywało? to jedyna wada tego samochodu, czy można zamontować jakies inne które trzymało by lepiej? albo czy dałoby rade zrobić jedno wachaczowe?

:facepalm:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Narwana nie pisz takich pytań:facepalm:

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Koledzy mam a4 b5 1.9 tdi 2000 rok zawiecha 1 be jakie amorki do tego założyc ????

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Ja rowniez zabieram sie za wymiane zawiasu.

Sprezyny kupile Eibach Pro-Kit E1537-140 -30mm i do tego amorki KYB Excel-G.

Pytanie mam takie.

Wedlug ktorych ustawien ( 1BA, 1BP, 1BE, 1BB, 1BT ) ustawic auto?

Gdzie w warszawie zrobia to napewno dobrze?

Pozd...

  • 3 lata później...
Opublikowano

Jakby ktoś szukał bardziej do "zapierdzielania" na innym forum dostałem taka radę:

jeśli chodzi o ustawienia ta Tor to zaczął bym od 2 - 2,5 stonia negatywu z przodu i 1-1,5 stopnia z tyłu, potem sprawdzamy temperaturę opon czy równomiernie się grzeją

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.