Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana opon na zimowe


mates08

Rekomendowane odpowiedzi

  1. Ps najlepiej spojrzeć czy po dokręceniu śrub pneumatem ,gościu lata z zwykłym kluczem i sprawdza czy dokręcone .Różne rzeczy już widziałem jak i sam dojechałem po wymianie opon do domu sprawdzam a tam 2 śruby w kole palcem mogę odkręcić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem, że wole samemu sobie zmieniać koła jeśli mam na felgach niż teraz w serwisie bo jak byłem i zakładałem nowe opony na felgi to szkoda gadać. KAżdy się śpieszy, zaczną coś robić, lecą do innego klienta, dałem im zawór nowy żeby zamontowali to go urwali z pośpiechu. Koła niedopompowane założyli. Byłem w 2 zakładach i w każdym było podobnie. W jednym zakładzie wyważyli bez problemu a w drugim zakładzie nie mógł wyważyć i chyba z pół kilo ciężarków nakleił a opony były te same.Wcześniej nową opone mi uszkodzili bo łyżka montażowa przejechała po rancie opony i ją uszkodziła takm ,że aż druty wyszły od wewnątrz. Przyjechałem do domu i zobaczyłem że opona ma guza. NApisałem do sklepu gdzie kupowałem opony żeby je zareklamować. Pojechałem do gościa który mi je zakładał i nagle mu sie przypomniało że to on uszkodził tą opone. Wypuścił mnie z rozerwaną oponą na drogę. Gdyby mnie było stać na montażownice do opon to bym sobie kupił i sam naprawiał. Znam też przypadek , jak robili w okolicy oponę od ciągnika i zostawili w środku łyżkę montażową.

To jeździj do renomowanych serwisów, a nie do najtańszych wymieniaczy. U nas nie ma opcji żeby cokolwiek z opisanych rzeczy się zdarzyło, a jak coś jest nie tak (np. wadliwa opona, krzywa felga itp) to klient się o tym zawsze dowiaduje na miejscu. Tyle że takie podejście kosztuje, a nie brakuje klientów, którzy zamiast zapłacić 30-50zł więcej za to samo, wolą pojechać tam gdzie taniej. Na szczęście później wracają, bo ciśnienie nie to, koło źle założone, niewyważone i inne takie historie :D a okazuje się przy okazji, że np śruby są niewłaściwe, albo brakuje pierścieni centrujących, o czym w innej "wulkanizacji" zapomnieli wspomnieć. Bo nie mają o tym zielonego pojęcia.

P.S.

Klienci mogą patrzeć nam na ręce do woli- nie mamy nic do ukrycia. Byle nie przeszkadzali, bo czasem jest dużo roboty i brak miejsca w którym można stanąć nie przeszkadzając ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicy nie mam żadnego renomowanego serwisu. To że ktoś zapłaci drożej nie znaczy że robota będzie wykonana lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


pierwsze pisałeś, taj jak w/w później zmieniłeś zdanie, czyli już nie z oszczędności?

Ja zdania nie zmieniam, to było tylko stwierdzenie.


chciałeś się pochwalić swoimi umiejętnościami?

Mogę się pochwalić, a czemu nie ?

To zabronione ?


czy dopie...lić "słoikom"?

Nie mam nic do słoików,sam nim kiedyś byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...