Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciszenie auta - miejsca newralgiczne


scq

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn dach robiłbym na 100% gdyby był goły lub prawie goły, a po zdjęciach na necie widzę, że tam już jest wygłuszenie i wygląda na całkiem sensowne.

image.png

Edytowane przez Damlok24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wygłuszenie to 1 cm jakiegoś puchu, który ma temperaturę 'trzymać' i przyklejone jest to do kartonu, serio. Tam nie ma żadnego wygłuszenia, jest to jedynie coś, co wypełnia pustą przestrzeń między podsufitką a blachą dachu. Ja wygluszyłem i zrobiło to różnicę przy większych prędkościach autostradowych (150+) bo w tedy też opływ wiatru słychać na dachu. Bardzo dobrze izoluje od zewnętrznej temperatury. Wrzucę fotę jak przyjdą zimniejsze dni znowu to idealnie widać, jak tam, gdzie mam wyklejone jest szron na dachu, a w pozostałych miejscach zimno przechodzi do środka.

Co do demontażu, zaczynasz od tyłu i idziesz w stronę przodu. Na dniach kończę wyklejanie boczków to będę miał efekt końcowy, zrobię porównanie jaki hałas był przed i po oraz mały poradnik co i gdzie wyklejać żeby to miało sens i nie tracić czasu na miejsca w ogóle nie istotne.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie najbardziej wkurza mnie to, że w tym aucie jest głośno przy prędkościach jakie podałeś (150+).

Ile materiału Ci zeszło na dach i drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Langista napisał:

Chyba 3 arkusze na dach, na drzwi też ok. 2-3 na jedne. Z tego co pamiętam to arkusze są 0.5 m x 1 m.

Rozumiem, że z dachu zdzierałeś całkiem stare wygłuszenie i w kosz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, napisałem odpowiedź ale forum jakiś backup chyba miało i usunęło post.

Tak, zrywałem całość.

IMG_20210508_194327.jpg

IMG_20210508_191158.jpg

IMG_20210508_185535.jpg

IMG_20210508_185315.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2021 o 00:05, Damlok24 napisał:

Hej wszystkim.

W swoim b7 avant wygluszylem już nadkola, bagażnik, po części gródź + silnik niepalnymi gąbkami.

Mam zamiar zabrać się za drzwi, klapę bagażnika i dach, dodatkowo mam w planach aplikacje sznura z mikrogumy EPDM do uszczelek drzwi.

Szukałem na necie jak ściągać podsufitkę i nie za bardzo idzie coś znaleźć. Jak to się robi? 

Ile mat poszło na bagażnik i nadkola , mam zamiar to ogarnąć u siebie i nie wiem ile kupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak duża jest różnica między tym StP, a bitmat. Ja kleiłem bitmat i jestem zadowolony, ale nie mam porównania jakiegoś.

StP jednak sporo drożej wychodziło jak patrzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak zabrać się do wygłuszenia grodzi silnika ? Drzwi zrobione, maska, słupki A, ale ciagle słyszę tego klekota… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyciszysz klekota w tej budzie, musiałbyś wytargać całą deskę rozdzielczą wraz z jej belką i oryginalnym wygłuszeniem, wytargać silnik (bez tego powodzenia z wygłuszeniem od strony silnika) i może byś coś wyciszył. A no i podłogę od dołu przy wydechu też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2022 o 14:14, Bocian94 napisał:

Panowie a jak zabrać się do wygłuszenia grodzi silnika ? Drzwi zrobione, maska, słupki A, ale ciagle słyszę tego klekota… 

Wpierw trzeba sprawdzić czy nie trzeba szklanek i wałka wymienić ?

Ja dałem gąbkę pod tą osłonę z góry silnika, dookoła pokrywy rozrządu, trochę na tą ściankę za pompą tandemową oraz w okolice przekładni kierowniczej (jak głowica była zdjęta to był ok dostęp). 

Osobiście polecam zarzucić też ceratec, sporo ciszej jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie komu szumi od drzwi to polecam zdjąć boczki w drzwi tj tapicerkę i zobaczyć czy ktoś już nie majstrował i ta ochrona przeciwwilgociowa/wygłuszenie nie jest pocięta lub odklejona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szumu ta pianka nie ma nic, szumi przez opadnięte drzwi na zawiasach i / lub zniszczoną przez czas uszczelkę drzwi w okolicy lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Langista napisał:

Do szumu ta pianka nie ma nic, szumi przez opadnięte drzwi na zawiasach i / lub zniszczoną przez czas uszczelkę drzwi w okolicy lusterka.

Sprawdzone u siebie. Szumiało i jakby wiało mi z tego tylnego dolnego rogu szyby drzwi kierowcy. Zrobione i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko potwierdza fakt, że puszcza któraś uszczelka i aż do środka drzwi się dostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał:

To tylko potwierdza fakt, że puszcza któraś uszczelka i aż do środka drzwi się dostaje.

Nie do kupienia końca. Masz przecież dwie uszczelki, ale obie są m.in. po wewnętrznej stronie od otworów przepuszczających wodę w drzwi (te na dole drzwi).

Druga sprawa, że jak Ci powietrze wejdzie w drzwi no okolicami szyby lub tymi otworami na dole to nic go wtedy nie powstrzymuje przed przejściem w stronę kabiny. U mnie był właśnie taki szum powietrza z drzwi od tego.

Tak czy inaczej jak ktoś ma to poszarpane lub to warto naprawić lub wywalić i zakleić to np gąbka kauczukową do wyciszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...